Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Özlem Kim? 4 Haziran Gelinim Mutfakta

Kanal d ekranlarında yayınlanan Gelinim Mutfakta her bölümü sevenleri tarafından dikkatle izleniyor. Bu hafta yarışma programına yeni bir isim katıldı. Gelinim Mutfakta Özlem kim? Kaynanası Nurten kim? 4 Haziran Gelinim Mutfakta günün birincisi kim oldu? Gelinler hangi tarif yapıldı? Kaynanalar kaç puan verdiler hepsi ve daha fazlasını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Gelinim Mutfakta Özlem Kim 4 Haziran 2018

Gelinim Mutfakta Özlem kimdir? Özlem ve kaynanası Nurten hakkında bilgi vermeden önce geçtiğimiz haftayı kısaca hatırlayalım. Elif kendi yerini elenen Hatice’ye vermesi ile Hatice geçtiğimiz haftaya çok sıkı başladı. Yurdanur ise bilezik alamadan 3. haftasına girmenin verdiği stres ile tarifleri daha dikkatli özenerek yapması üstüne Suna hanım kendi gelinini aynı Hanife hanım gibi bulması Yurdanur, rakiplerine geride bırakmayı başardı. Ancak hafta ortasında Hanife hanım farklı bir strateji geçti.

Kendi gelinini bulunca diğer gelinlere 1 er puan vererek Başak’ı elenme potasından kurtarmayı başardı. Eğer Hanife hanım bu taktiği pazartesinden itibaren yapsaydı. Başak’a beş altın bile aldırma ihtimali olabilirdi. Ancak bu izleyenlerin vicdanında nasıl karşılanırdı bilemiyorum. Sonunda bu yarışma programı olsa da netice de lezzete göre puan veren konsept üzerine kurulduğundan pek de hoş karşılanmayacağını söyleyebilirim.

Gelinim Mutfakta Özlem Kim Resim 1

Haftanın final gününe ise Hüsni’ye hanım kendi gelinine 5 puan verip diğer gelinlere birer puan vermesi herkesi şaşırtsa da birinciyi değiştiremedi ve Yurdanur ilk defa altınları 71 puanla alırken aynı hafta yarışmaya katılan Cennet 44 puanla Gelinim Mutfakta programına veda etti. 4 Haziran Gelinim Mutfakta Özlem ve kaynanası Nurten yarışmaya katıldılar. Özlem kendi hakkında çok kısıtlı bilgi verdiler. Sadece Özlem’in sadece memleketi Kastamonu  açıkladı. Kaynanası ise Nurten ise doğma büyüme İstanbullu olduğunu ama aslen Sivaslı olduğunu söyledi. 

4 Haziran Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu? (04.06.2018 Pazartesi)

Gelinim Mutfakta 4 haziran günü yarışmaya dahil olan Özlem hiç de yabancılık çekmeden ortam direk daldı diyebiliriz. Pazartesi günü Yufka Sarılı Sebzeli Et yemeği tarifinin yapılması istenildi. Gelinim Mutfakta Yufka Sarılı Sebzeli Et tarifi ne? Malzemesi ne? Programı izlerken malzeme listesini kaçıranlar olabilir. Evinde bu tarifi yapmak isteyenler olabilir. O yüzden ben de malzeme listesini tek tek yazıyorum. 

Gelinim Mutfakta Yufka Sarılı Sebzeli Et Malzeme Listesi

 • 300 gr kuşbaşı dana eti
 • 2 adet havuç
 • 1 adet patates
 • 20 adet arpacık soğan
 • 1 yemek kaşığı domates salçası
 • 2 adet domates
 • 2 su bardağı 1 su bardağı bezelye
 • 1 tatlı kaşığı kekik
 • Yarım çay bardağı Zeytinyağı
 • 2 çay kaşığı tuz
 • 1 tatlı kaşığı karabiber
 • 2 yaprak yufka
 • 2 yemek kaşığı tereyağı

Malzeme listesini not alan gelinlere kaynanalar 90 saniye içerisinde malzemeleri hangi sıraya göre yapacağını ve özel tüyolarını verdikten sonra kaynanalar izleme odasına geçtiler. Kaynanalar kendi arasında Cuma günü Hüsniye hanımın verdiği son puanlarda kendi gelinine beş puan verip diğer gelinlere birer puan vermesini eleştirdiler. Hanife hanım aynı durumu kendisi yaptığında eleştirdiğini ama aynısını şimdi kendi yaptığı için söylemlerinden tutarsız olduğundan bahsetti.

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Bu gün yarışmaya dahil olan Özlem bu programın eksik olan kısmını güzelliği ve elinin lezzeti ile tamamladığını söyleyip gelinler arasındaki çekişmeye dahil olurken Başak senin yerine geçen hafta Cennet’in geldiğini ama geldiği gibi aynı hafta elendiğini söyleyip Özlem’in hevesini ve azmini kırmaya çalıştı. Fatih Ürek Gelinim Mutfakta Yufka Sarılı Sebzeli Et yemeğinin veya böreğinin yapılması için 45 dakikalık verdiği süre bitti ve puanlamaya geçildi. 4 Haziran Gelinim Mutfakta günün birincisi kim olduğunu alt kısımda kaynanaların gelinlere verdiği puanlar liste halinde sunulmuştur. 

Kaynana Suna’nın verdiği Puan
Başak: 1
Yurdanur:  3
Hatice: 5
Özlem: 2

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Başak: 2
Yurdanur: 1
Hatice: 4
Özlem: 5

Kaynana Hüsniye’nin verdiği Puan
Başak: 1
Yurdanur:  2
Hatice: 4
Özlem: 5

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Başak: 1
Yurdanur:  4
Hatice: 1
Özlem: 5

Yukarıdaki listede kaynanaların verdiği puanları verdik. 4 Haziran Gelinim Mutfakta günün birincisi kim? Şimdi sizlere Gelinlerin aldığı puanları sıra gözetmeksizin aktarıyoruz. Başak 5 puan, Yurdanur 10 Puan, Hatice 14 Puan Özlem 17 Puan aldı.  Böylelikle Gelinim Mutfakta 4 Haziran günün birincisi Özlem oldu. Haftanın final günü olan Cuma günü hangi gelin toplamda kaç puan aldığını sitemizden anlık olarak öğrenebilirsin. Bu yüzden her günün sonunda total puanlar eklenecektir.

Başak Total Puanı = 5
Yurdanur Total Puanı = 10
Hatice Total Puanı = 14
Özlem Total Puanı = 17

Gelinim Mutfakta 4 Haziran Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

3 Yorum

 1. Puanlama yanlış kaynanalar puanverdiktensonra bilirkişi versin hak edene Hatice’nin hakkıyeniliyor böyle bir yarışma olmazekran karşısında sinirler altüst yanık kadayıfa bileyzik alanhakketmedi Hatice’nin hakkıydı daha güzelhaticenin tatlısıydı Yurdanur hakketmediartık buna bir durdeyin fatihbey sizde farkındasınız günah Hatice’ye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu