Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta PATLICAN KÖFTESİ Malzemeleri (Videolu Tarifi)

Gelinim Mutfakta Patlıcan Köftesi tarifi ve yapımını anlatacağız. 7 Ocak 2020 Gelinim Mutfakta 432. bölümde yapıldı.

Hafta içi birbirinden lezzetli tariflerle karşımıza çıkan program da yapılan günün yemeğinin nasıl yapıldığı konusunda merak edenler için 7 Ocak 2020 Salı günü yapılan günün yemeğinin hem malzeme listesini hem de nasıl yapıldığını anlatan video ekledim.

Bu arada [pembebuton]Gelinim Mutfakta Tokat Tavası[/pembebuton] yemeği nasıl yapıldığını görmek için lütfen tıklayınız.

Uzmanlar vücudun nikotine ihtiyacı olduğunu ve bunu da patlıcandan alabileceğimizi bir çok yerde dile getirdiler. Bazı zaman çocuklarımız bazen de kendimiz patlıcanı pişirip direk tüketemiyoruz. Onun için et ve et ürünlerini sevenler için Patlıcan Köftesi harika bir çözüm olacaktır. Zira etin lezzetinden patlıcanı sevmeyenlerin bile yiyebileceğini düşünüyorum.Gelinim Mutfakta Patlıcan Köftesi - 7 Ocak 2020

Patlıcan Köftesi malzemeleri konusunda kısa bir araştırma yaptığımda kullanılan patlıcanın cinsi dahi farklılık gösterdiğini, kimisi baston patlıcan ile yapılmasını isterken kimsi daha doldun patlıcanı önermiş. Bu sebeple programda verilen ve gelişlerin yaptığı malzemeleri sizlere aktaracağım.

=> Bu arada [pembebuton]Gelinim Mutfakta 7 Ocak Salı Puan Durumu[/pembebuton] sonucunu görmek için lütfen tıklayınız.

Patlıcan Köftesi – Gelinim Mutfakta 7 Ocak Günün Yemeği

Patlıcan Köftesi - Gelinim Mutfakta 7 Ocak Salı Günün yemeği

  • 2 Adet patlıcan (Közlenmiş)
  • 1 adet yumurta
  • İki çay bardağı kadar kaşar peyniri
  • 1,5 çay bardağı un
  • 8 sap maydanoz
  • İki çay kaşığı tuz
  • 1 çay kaşığı karabiber
  • 1 su bardağı galeta unu

Kızartmak için;

  • Sıvı Yağ

Fatih Ürek bu haftanın ikinci yeni yılın ikinci haftasında 432 bölümde patlıcan köftesi yapılmasını istedi. Yarışmada 50 dakika içinde günün yemeği olan Patlıcan Köftesinin yapılacağını açıklayan Fatih Ürek, kısaca nasıl yapıldığını anlattı. Merak etmeyin nasıl yapılacağını anlatan video yazının devamında sizler için ekleyeceğim.Gelinim Mutfakta Günün Yemeği7 Ocak 2020 Salı günü programda yapılan günün yemeği Patlıcan Köftesini daha önce programda hiç yapılmadı. Bugün programda ilk defa yapılacak olan Patlıcan yemeği nasıl yapılacağı konusunda video arayanlar için alt kısımda detaylı bir şekilde anlatan video bulunmaktadır. 

Gelinim Mutfakta Patlıcan Köftesi Yapımı (Videolu Anlatım)

7 Ocak 2020 Salı Gelinim Mutfakta yarışmasının 432. bölümünde yapılan Patlıcan Köftesinin nasıl yapıldığını anlatan video hemen alt kısımda sizleri bekliyor. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu