Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Pilavlı Karnıyarık Tarifi & Malzemeleri

Pilavlı Karnıyarık Gelinim Mutfakta Yarışmasında Yapıldı

Gelinim Mutfakta Pilavlı Karnıyarık 20 Mayıs Çarşamba günü kanal D ekranlarında günün yemeği olarka yapıldı. Ramazan ayının son günlerinde oldukça lezzetli, bir o kadar da doyurucu olan bu yemeğin hem malzeme listesini hem de nasıl yapıldığını anlatan video bu haberimizin devamında sizleri bekliyor.

=> Gelinim Mutfakta Püreli Tavuk Kapama yemeği sonucunu görebilmek için tıklayınız.

Pilavlı Karnıyarık malzemeleri için iki ayrı malzeme listesi vermeyeceğiz. Bazıları hem pilav hem de karnıyarık ayrı ayrı yapılmayacağını bu ayrı bir yemek olarka yapılacağının altını çizmem gerek.

=> 20 Mayıs Çarşamba Gelinim Mutfakta Puanları sonucunu görebilmek için tıklayınız.

Gelinim Mutfakta Pilavlı Karnıyarık

Bu yazımızda devamında Gelinim Mutfakta Pilavlı Karnıyarık malzeme listesini verdikten sonra hem püf noktalarına değineceğiz hem de nasıl yapıldığını anlatan bir video ekleyeceğiz.

Gelinim Mutfakta Pilavlı Karnıyarık Malzeme Listesi

Pilavlı Karnıyarık - Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Pilavlı Karnıyarık Malzemeleri

  • 300 gram dana kıyma
  • 10 adet patlıcan
  • 2 su bardağı kadar pirinç
  • 3 adet kuru soğan
  • 1 adet domates
  • 1 demet maydanoz
  • 1 tatlı kaşığı kadar biber salçası
  • 1 çay kaşığı karabiber

20 Mayıs Çarşamba günü gelinim Mutfakta yarışmasına yapılan Pilavlı Karnıyarık, normal karnıyarık yemeğinden farklı bir yemek olacak. Pilav ile karnıyarık ikisi bir arada yapılan oldukça doyurucu ve lezzetli bir yemek .

Fatih Ürek günün yemeği olarka belirlediği Pilavlı Karnıyarık için toplam da 50 dakika süre verdi. Bu süre yemeğin tamamını yapmak için oldukça yeterli bir zaman. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz ve ramazan sofralarının vaz geçilmez yemekleri arasında olan karnıyarık için bazı önemli püf noktaları var.

Pilavlı Karnıyarık için dikkat edilmesi geren püf noktası patlıcanın ocakta közlenmesi, kesinlikle daha lezzetli kalmasına neden olacak. Bir çoğumuz kızartma eğiliminde olsa da közlenmiş patlıcandan karnıyarık yemeği harika olacaktır.

Pilavlı Karnıyarık Resimleri

Normal karnıyarık yemeğinden biraz farklı olduğu için özellikle bitmiş son halini hemen alt kısımda sizleri bekliyor.

Gelinim Mutfakta Pilavlı Karnıyarık Videolu Tarifi

20 Mayıs 2020 Çarşamba günü gelinim Mutfakta yarışmasının 528. bölümünde yapılan Pilavlı Karnıyarık yemeğinin nasıl yapıldığını anlatan video, hemen alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu