Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Reyhan Kaç Kez Gelini Ezgi’ye 5 Puan Verdi? (Reyhan’ın Ezgi’ye 5 Verme İstatistiği)

Ezgi ile Reyhan bildiğiniz üzere yarışmaya ilk olarak 16 Temmuz 2018 pazartesi günü geldiler. Bu tarihten itibaren Reyhan hanım kendi gelinin tabağını kaç kez bulmuş ve yüzdelik oranı ne olduğunu delilleri ile açıklayıp bir sonuca varmak istiyorum. Çünkü kendi fikrime göre bazen imkansız şekilde yanmış veya kötü olmuş tabağa düşük puan verilmesi gerekirken kendi kaynanası Reyhan tarafından ödüllendirircesine beş puanlar veriliyor. Bu yarışma programını kültürümüzü bilmeyen veya yemeği bilmeyen biri görse böyle damak tadı mı olur demez mi? 

Gelinim Mutfakta Reyhan Ezgi’ye tüyo mu veriyor? Yada puanlama esnasında Ezgi el kol işareti mi yapıyor? Şeklinde baktım ama bize verilen çerçeveden izlediğimiz kadarı ile aradığım görüntüyü bulamadım. Sitemize yapılan Gelinim Mutfakta günün birincisi kim olduğunu yazdığımız konularımıza veya sitemizin mail adresine çok sayıda mail geliyor. Reyhan hanıma Ezgi’nin tabağının yeri mi söyleniyor? şeklinde geri dönüşler aldık. Fatih bey karakteri ile bu sektörde isim yapmış birisi. Böyle bir işin içinde asla olacağını zannetmiyorum. Hatta gördüğü kusurları hemen verilen puanlardan düşüyor ve gerekeni yapıyor. Olasılıkların bile üstesinden gelen Reyhan hanımın bu zamana kadar kendi gelinine verdiği puanları tek tek yazacağız. Karar sizlerin.

Kaynana Reyhan’ın Kendi Gelini Ezgi’ye Bu Zamana Kadar Verdiği Tüm Puanlar

16 Temmuz Pazartesi = 5
17 Temmuz Salı = 2
18 Temmuz Çarşamba = 5
19 Temmuz Perşembe = 5
20 Temmuz Cuma = 5

İkinci Hafta
23 Temmuz Pazartesi = 1
24 Temmuz Salı = 2
25 Temmuz Çarşamba = 3
26 Temmuz Perşembe = 5
27 Temmuz Cuma = 5 almasına rağmen 27 Temmuz Cuma günü elenmişlerdi.

Üçüncü hafta
3 Ağustos Cuma (Cansu’nun Yerine Geri Geldiler) = 3

Gelinim Mutfakta Reyhan ile Ezgi Resim 2

Dördüncü Hafta
6 Ağustos Pazartesi = 1
7 Ağustos Salı = 5
8 Ağustos Çarşamba = 1
9 Ağustos Perşembe = 5
10 Ağustos Cuma = 5

Beşinci Hafta
13 Ağustos Pazartesi = 5
14 Ağustos Salı = 5
15 Ağustos Çarşamba = 1
16 Ağustos Perşembe = 5
17 Ağustos Cuma = 5

Altıncı Hafta
27 Ağustos Pazartesi = 5
28 Ağustos Salı = 5
29 Ağustos Çarşamba = 5
30 Ağustos Perşembe = 3
31 Ağustos Cuma = 2

Yedinci Hafta
3 Eylül Pazartesi = 3
4 Eylül Salı = 5
5 Eylül Çarşamba = 5
6 Eylül Perşembe = 3
7 Eylül Cuma = 5

Sekizinci Hafta
10 Eylül Pazartesi =

Çarşamba günü dahil toplamda 37 kez puanlama yapılmış bunlardan 19 puanlama da Reyhan hanım 19 kez kendi gelini Ezgi’nin tabağını bulmuş matematiksel olarak orana baktığımızda %51.35 oranında yapılan her puanlamada gelinin tabağını bulduğunu gördük. İşin garip yanı Ezgi’ye beş puan verildiğinde çoğu zaman başka kaynanalar düşük puanlar vermişler. Ne zaman diğer kaynanalardan yüksek alsa karşılığını hemen aynı hafta görmüş ve bileziklerin sahibi olmuş.

Diğer yandan 37 puanlamada Reyhan hanım 4 kez bir puan vermiş. Buradaki kendi gelinine bir puan vermeme olayında başarı oranı ise 89.19 ile takdire şayan bir performans gösteriyor. Bu kadar nokta atışı yapan Reyhan’a karşı Ezgi 10 bilezik alması büyük kayıp olduğunu rakamlardan görebiliyoruz. Bu oranları Reyhan ile Ezgi ikilisi kaldığı müddetçe her hafta sonunda güncelleyeceğiz. Sizler ne düşünüyorsunuz. Yorumlarınız alt kısımdan yazabilirsiniz. Yazımızın güncellenme yazım tarihi 10 Eylül 2018.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

7 Yorum

  1. Reyhan hanım gelini ezgi ile paslaşıp 5 puanları ezgiye veriyor. Fatih ürek ‘te reyhan hanımla araları ıyi enerjileri tuttugu için yarışmadan göndermek istemiyor. Bence gitmeliler. Ve artık altın almamalılar

    1. bu gün dikkat ederseniz Perihan hanım siz birlikte kalmadınız sen yemek yaptın Ezgi yedi gibisinde konuştular anlaşılan aralarında bir durum var ve Ezgi’nin gitmesini istemiyorlar. Aslında Ezgi değil REyhan hanımın gitmesini istemiyorlar.. program popüler olanlarla hayatta kalıyor. Şimdilik popüler olan Reyhan… bir zamanlar hatice popülerdi ve oldukça iyi reytingler alıyordu. Şimdi ise Reyhan el üstünde tutuluyor.

  2. bence sivri dilli olduhu icin kanalreytink alsın diye reyhan hanıma söylüyorlar cünkü kimse bukadar bulamaz böyle hebsini toplar bileziklerin hesini boşuna herkesyarışırlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu