Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Şerbetli İstiridye Tatlısı Tarifi & Malzemeleri

Gelinim Mutfakta Şerbetli İstiridye Tatlısı  3 Nisan 2020 Cuma günü bu haftanın son bölümü yani haftanın final bölümünde yarışmacılar tarafında yapıldı. Karantina günlerimiz de evde yapacağımız yemekler de tatlılar konusunda bizlere fikir veren yarışma programında yapılan tatlıyı bugün sizlere anlatacağız.

=> Gelinim Mutfakta Garnitürlü Çanak Köfte malzeme listesi ve tarifi için tıklayınız.

Yarışmanın 495. bölümünde yapıldığını söyleyerek konuya başlamak istiyorum. Zira geriye dönük programı ve yapılan tatlıyı görmek isteyenler için arşiv niteliğinde olmasını istiyorum. 

Şerbetli İstiridye Tatlısı malzemeleri şekerpare malzemeleri ile birbirine yakın olduğunu gördüm. Tahin, ceviz konularında dolayı birbirinden ayrıştığını görüyoruz. 

için kısa çaplı bir araştırma içine girdim. Gözlemlediğim kadarı ile hepsi aynı malzemeler kullansa da ölçülerinde farklılıklar var. Bu nedenle Gelinim Mutfakta yarışmasında verilen malzeme listesini sizlere aktarmayı daha doğru buluyorum.

Bu yazı da sadece Gelinim Mutfakta Şerbetli İstiridye Tatlısı malzeme listesi vermeyeceğiz. Bunun yanın da püf noktalarına da açıklayacağız. Tabi her yazımızda olduğu gibi bu yazımızda da tatlının yapımını anlatan bir video da yazının sonunda sizleri bekliyor olacak.

Gelinim Mutfakta Şerbetli İstiridye Tatlısı Malzeme Listesi

Gelinim Mutfakta Şerbetli İstiridye Tatlısı Malzemeleri

  • 125 gram tere yağ
  • 1 adet yumurta
  • Yarım su bardağı İrmik
  • 2 yemek kaşığı tahin
  • Yarım su bardağı ince kıyılmış ceviz
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1,5-2 su bardağı kadar un

Şerbetinin Malzemeleri;

  • 2,5 su bardağı su
  • 2,5 su bardağı toz şeker
  • 3 damla limon suyu

Gelinim Mutfakta yarışmasın bugün yani 3 Nisan Cuma günü hafta finalinde yapılan günün tatlısı olarka seçilen Şerbetli İstiridye Tatlısı konusunda sizleri bilgilendirmek için bu yazıyı kaleme alacağız.

Şerbetli İstiridye Tatlısı - Gelinim Mutfakta

Şekil itibari ile istiridyeye benzemesinden dolayı bu adı alan tatlının yüzeyine yapılan ufak dokunuşlarla bu şekli verilmektedir.

Fatih Ürek 30 Mart – 3 Nisan haftasının hafta finalinde yarışmacı gelinlerden Şerbetli İstiridye Tatlısı tatlısı yapmasını istedi. Yarışmacılara 45 dakika süre verdi. Bu süre evde hayli hayli yetecek bir süre olduğunu söylemek isterim.

Gelinim Mutfakta Şerbetli İstiridye Tatlısı Videolu Tarifi

3 Nisan 2020 Cuma günü gelinim mutfakta yarışmasında yarışmacı gelinlerin yaptığı Şerbetli İstiridye Tatlısı yapmak isteyenleri için hemen alt kısımda nasıl yapıldığını anlan video eklenmiştir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu