Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Su Böreği Tarifi Malzemeleri

Gelinim Mutfakta Su Böreği tarifi ve yapımını anlatacağız. 24 Aralık 2019 Salı günü Gelinim Mutfakta yarışmasının 422. bölümünde yapıldı.

Her hafta farklı lezzetler kapımızı çalan programda özellikle ramazan ayında daha çok tükettiğimiz Su böreğini bir çoğumuz yapmak istesek de pastane de yapılan gibi olmadığını test etmişizdir.

Bu arada [pembebuton]Gelinim Mutfakta Pezzik Cacığı[/pembebuton] malzemeleri ve yapılışı için lütfen tıklayınız.Su böreği - Gelinim Mutfakta

Bu nedenle bir çoğumuz yapmak yerine, hazır almayı tercih etmektedir. Bugün bu durumu sonlandıracak harika bir tarif ve nasıl yapıldığını anlatan video ile adım adım doğal ve sadece sizin koyduğunuz ve sizin denetiminiz de olan malzemelerle su böreğini hep birlikte yapacağız. 

Su Böreği malzemeleri genellikle bir çok yerde aynı olduğunu ama kalitesini belirleyici olan, içine konan malzemesi (peyniri) ile hamurunun yumuşak, piştikten sonra ise çıtır çıtır olması, su böreğinin kalitesini belirlemektedir.Gelinim Mutfakta Günün Yemeği

Yarışmada verilen ve özel şeflerin onayından geçen programda verilen günün yemeğinin malzemem listesini hemen alt kısımda ekledik. Ancak nasıl yapılacağını açıkladığımız, video da farklı malzemeler olabilir. Bu konuya lütfen dikkat edin.

=> Bu arada [pembebuton]Gelinim Mutfakta 24 Aralık Salı Puan Durumu[/pembebuton] sonucunu görmek için lütfen tıklayınız.

Gelinim Mutfakta Su Böreği Malzemeleri

Su böreği Malzeme Listesi - Gelinim Mutfakta - 24 Aralık 2019

  • 500 gram un
  • 1 adet yufka
  • 1/2 su bardağı süt
  • 2 adet yumurta
  • 200 gram kadar yağsız beyaz peynir
  • 3-4 su bardağı sıcak su
  • 1/2 su bardağı eritilmiş tere yağı
  • 2 çay kaşığı tuz
  • 4 dal maydanoz

Fatih Ürek Günün yemeği olarak 24 Aralık Salı günü seçtiği Su Böreği için 50 dakika süre verdi. Normal de evde yapacak olsanız bu sürenin fazlası ile yetebileceğini en baştan belirtmek isterim. Gelinim Mutfakta Su Böreği - 24 Aralık 2019

Püf noktası olarak yoğurulan hamurun kesinlikle ama kesinlikle yırtılmaması, katların arasındaki peynirin birbirine geçmemesi gerekiyor. Ben de buna istinaden nasıl yapacağınızı alt kısımda sizler için bir video ekledim.  

Gelinim Mutfakta Su Böreği Yapımı (Videolu Anlatım)

24 Aralık Salı günü yarışmanın 422. bölümünde gelinim mutfakta yarışmasında yapılan Su böreği tarifi ve yapımını anlatan video alt kısımda sizleri bekliyor. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu