Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Sunucusu Fatih Ürek Kimdir? Aslen Nereli?

2018 Mart ayından itibaren Kanal d ekranlarında başlayan Gelinim Mutfakta programı harika işler çıkarttı ve bir sezonu da geride bıraktı. Hiç şüphesiz programın böyle tutmasında Gelinim Mutfakta sunucusu Fatih Ürek ve ekibinin çok büyük katkısı var. Bu sebeple herkesin ünlü sanatçının adını bildiği ama gerçekte kim olduğunu bilmediğini fark ettik Bu yazımızda sizlere Fatih Ürek kim olduğunu kısaca tanıtacağız. 

Fatih Ürek Kimdir?

Fatih Ürek aslen Erzumlu’dur. 1966 senesinin Nisan ayının 3’ünde yoksul bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gözlerini açan sanatçımız, şu an 54 yaşındadır. Koç burçlu olan ünlü sanatçı, ailenin tek erkek evladı olan Fatih Ürek’in 3 kız kardeşi vardır. Kız kardeşlerinden birisi, kendisinden büyük olan sanatçımızın, 2 tane kız kardeşinde abisi konumundadır.Gelinim Mutfakta Programının Sunucusu Fatih Ürek

Fatih Ürek’in babası, Erzurum da bir fabrikada işçi olarak çalışırken maddi imkansızlıklar nedeni ile ve yeni iş imkanlarını kovalamak adına sanatçımızın babası Bursa ilimize Erzurum’dan taşınma kararı aldı. Bu karar alındığında sanatçımız daha henüz dünyaya geleli bir sene olur. Fatih Ürek, Bursa da ilk orta ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra, ses sanatçısı olmaya karar verir. Bu yönde kendisini geliştirmeye başlar. Bursa ilinde ilk olarak bazı mekanlarda sahne almaya başlar.

Bursa iline belli bir konum elde eden o zamanların genç sanatçısı Fatih Ürek, rotasını İstanbul’a çevirir. Tam zaman dilimi olarka 26 sene evvel 1993 yılında İstanbul’a gelir.

İstanbul’a gelir gelmez ilk albümü ile plak dünyasında ses getirir. ilk albümü olan “yaktı yaktı” ile ses dünyasına merhaba dedi. Ardından hızlı bir şekilde albüm çıkarmaya devam eden sanatçımız, hemen bu albümün akabinde 1995 senesinde de ikinci albümünü ses camiasıyla buluşturdu. Sesinin berraklığı ile tabiri caizse büyük yankı uyandırmayı başardı. Bu yıllardan sonra yeni bir albüm yapmaya pek yanaşmayan Fatih bey, 2008 ve 2011 yıllarında da birer albüm çıkarmıştır.Gelinim Mutfakta Sunucusu Fatih Ürek

Fatih Ürek’in en son çıkarttığı albümler hala dilimiz de dolanan şarkılardır. Bu albümler arasında “hayde” şarkısı da yer almıştır. Bunlardan farklı olarak “şeytanın pabucu” ve “nerdesin firuze” filmlerinde rol alan Fatih Ürek, sinema çalışmalarında da bulunmuştur. Hayatında bu seviyeye gelene kadar bir çok işte küçük yaşından beri çalışmış, emek etmiştir. Halen bekar olan Fatih Ürek farklı ve renkli giyim tarzıyla da kendisini Türk halkına milletine sevdirmiştir.

Şimdilerde ise gelinim mutfakta adlı yarışmada sunucu olarak görev yapan sanatçımız, başarılı bir sunucu olduğunu da bu program sayesinde tescillemiş oldu.

DEVAMINI OKU

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı