Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Tavuk Kokoreç Tarifi & Malzemeleri

Gelinim Mutfakta Tavuk Kokoreç  14 Nisan 2020 Salı günü bu haftanın ikinci bölümünde yapılan bu yemeğin tarifi ve malzemeleri hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Her bölümde birbirinden lezzetli tarifleri ekrana getiren yarışma programında bugün 14 Nisan Salı günü yarışmacılar Tavuk Kokoreç yapacaklar. Bu tarifi evlerinde yapmak isteyenler için bizler de hem malzemeleri hem de bu yemeğin yapım aşamalarını anlatan bir video vereceğiz. 

=> Gelinim Mutfakta Kıymalı Rulo Patates hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Tavuk Kokoreç Gelinim Mutfakta

Tavuk Kokoreç malzemeleri konusunda ufak bir araştırma yaptığımda içerisine konan baharatlar da ufak bir farklılık olduğunu görüyoruz. 

=> 14 Nisan Salı Gelinim Mutfakta Günün Birincisi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Bu yazımızda Gelinim Mutfakta Tavuk Kokoreç malzeme listesi verdikten sonra nasıl yapıldığını anlatan bir videoyu da yazının son kısmında vereceğiz.

Gelinim Mutfakta Tavuk Kokoreç Malzeme Listesi

Tavuk Kokoreç Malzemeleri - Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Tavuk Kokoreç Malzemeleri

  • 2 adet kemiksiz but (kalça)
  • 4 adet çarliston biber
  • 2 adet kabukları soyulmuş domates
  • 2 adet boy sarımsak
  • 2 çay kaşığı pul biber
  • 2 çay kaşığı kekik
  • 1/2 çay kaşığı karabiber
  • 1/2 çay kaşığı kimyon
  • Bit tutam tuz

Gelinim Mutfakta yarışmasın 14 Nisan Salı günü yarışmacılar tarafından yapılan ve kaynanalar tarafından puanlama yapılacak olan Tavuk Kokoreç’i yapmaya koyuldular. Gelin biz de bunun nasıl yapıldığını anlatalım.

Kokoreç için en önemli nokta kesinlikle etlerin ufak doğranması gerekiyor. Bunun dışında kokoreç her kap da yapılmaz. Uygun bir tencere seçimi yapılması gerekiyor. Son olarka da tavukların kurumadan pişirilmesi gerekiyor.

Fatih Ürek, bu tarifi yapabilmeleri için gelinlere toplam da 50 dakika süre verdi. Lakin bizler evlerimizde 35-40 dakika içinde rahatlıkla yapılacak bir yemek olduğunun altını çizmem gerekiyor. Şimdi daha önce hiç Tavuk kokoreç yapmayanlar için hemen alt kısımda video paylaşılmıştır.

Gelinim Mutfakta Tavuk Kokoreç Videolu Tarifi

14 Nisan 2020 Salı günü gelinim mutfakta yarışmasında yapılan Tavuk Kokoreç yapmak isteyenler için hemen alt kısımda nasıl yapıldığını anlan video eklenmiştir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu