Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Tavuklu Talaş Böreği (12 Kasım Perşembe)

Gelinim Mutfakta Tavuklu Talaş Böreği yapılacak. 12 Kasım Perşembe günü 574. bölümde Tavuklu Talaş Böreği yapacak. Daha önce programda Talaş böreği yapılmıştı. Ancak her ikisinde tavuk olmasına rağmen bugün ayrıca Tavuklu olduğunun belirtildiğini görüyoruz. Pratik olduğu kadar, lezzetli olan bu böreği yapabilmeniz için 3 adet hazır yufkanız olması yeterlidir.

=> Gelinim Mutfakta Gelin Pastası tarifi ve malzeme listesi için lütfen tıklayınız.

Tavuklu Talaş Böreği için elbette bazı püf noktalar var. Bunların başında böreğin içerisine eklenecek olan bezelye gibi sebzelerin  (garnitürün) çiğ olmaması gerekiyor. Aksi halde istenmeyen bir lezzet ile karşı karşıya kalabilirsiniz

Tavuklu Talaş Böreği Gelinim Mutfakta

Altın günlerin vaz geçilmez börekleri arasında yer alan kimi zaman paçanga böreği ile kıyaslanan talaş böreğinin ana malzemeleri hazır garnitür, tavuk ve yufkadan oluştuğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

=> Gelinim Mutfakta 12 Kasım Perşembe Puan durumu için tıklayınız.

Böylesine kolay yemeğin kendi içerinden elbette zorlukları var. Alacağınız hazır garnitürün gerçekten pişmiş olması önemli. Güvendiğiniz markaları tercihe ederek bu riski ortadan kaldırmalısınız.

Hafta için ana ve ara yemeklerin yapıldığı, Cuma günü ise tatlı yapılarak haftayı sonlandıracak olan yarışma programında bu haftanın  son ara sıcağı olarak seçilen Tavuklu Talaş böreğinin değerlendirmesinde dikkate alınacak en öneli şey, böreğin yumuşak değil, çıtır olmasıdır. Bu çıtırlığı da üzerine sürülen yumurta sarısı sağlamaktadır.

Gelinim Mutfakta Tavuklu Talaş Böreği

Bu yazımızda 12 Kasım Perşembe Gelinim Mutfakta Tavuklu Talaş Böreği malzeme listesini verdikten hemen sonra Tavuklu Talaş Böreği nasıl yapılır konusunu anlatan bir videoyu yazının sonunda sizler için ekleyeceğiz.  

Gelinim Mutfakta Tavuklu Talaş Böreği Malzemeleri

Gelinim Mutfakta Tavuklu Talaş Böreği Malzemeleri resmi

 • 3 adet yufka

İçi için;

 • 1 kavanoz garnitür
 • 1 adet tavuk göğsü
 • 2 yemek kaşığı sıvı yağ
 • Bir tutam tuz
 • Bir tutam pul biber
 • Bir tutam karabiber

Sosu için;

 • 100 gram tereyağ
 • 1/2 su bardağı ılık su

Üzeri için:

 • 1 adet Yumurta sarısı
 • Bir tutam Susam
 • Bir tutam çörek otu

Gelinim Mutfakta Puanları ile Puan durumu Resim 1

12 Kasım Perşembe günü kanal D gelinler tarafından yapılacak yemeğin adı Gelinim Mutfakta Tavuklu talaş böreği oldu. Birazdan programda gelinler yapmaya başlamadan sizler hem malzeme listesini, hem de püf noktasını aktardığım bu lezzeti evleriniz de rahatça yapabilmeniz için alt kısımda video eklenmiştir.

12 Kasım Gelinim Mutfakta Tavuklu Talaş Böreği Nasıl Yapılır (Videolu Tarifi)

12 Kasım Perşembe günü Gelinim Mutfakta yarışmasında yapılacak olan Tavuklu Talaş Böreği videolu tarifi alt kısımda ki video sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

 1. benim anlamadığım 5 bilezik nasıl 10 000 tl olur 1 bilezik en ucuzu 5 000 tl ayarımı çok düşük

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu