Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Tavuklu Tantuni Yapılacak (9 Aralık Çarşamba)

Tavuklu Tantuni Tarifi ve Malzeme Listesi

Gelinim Mutfakta Tavuklu Tantuni yapılacak. 9 Aralık Çarşamba günü 593. bölümde Tavuk Tantuni yemeğini yarışmacılar yapacak. Ülkemizde Mersin de meşhur olan ve oldukça lezzetli olan Tavuk Tantuni malzeme listesi ve tarifi yazımızın içerisinde sizleri bekliyor.

=> Gelinim Mutfakta 9 Aralık 2021 Perşembe Puan Durumu hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Daha önce bu yarışma programında yapılmayan, oldukça doyurucu bir o kadar pratik olan Mersin’e özgü Tavuk Tantuni Nasıl yapılır konusun da sizleri aydınlatmak adına yazının en sonuna videolu tarifini ekleyeceğiz.

=> Gelinim Mutfakta Zeytinyağlı Brüksel Lahanası tarifi ve malzeme listesi için tıklayınız.

Tavuk Tantuni Gelinim Mutfakta günün yemeği

Her yemeğin kendisine haz bazı püf noktalarını vardır. Görünüş itibari ile Tavuk soteye benzeyen ama hazırlanması ve sunumu ile Tavuk sotenden çok farklı olan Tantuni içine eklenecek tavukların çok ama çok ufak doğranması gerekiyor. Bunun dışında pişirme sırasında içerisine eklenen sos da Tavuk soteden ayıran önemli faktörlerden.

=> 9 Aralık Çarşamba Gelinim Mutfakta Günün Birincisi kim olduğunu görebilmek için tıklayınız.

Bu yazımızda 9 Aralık Çarşamba Gelinim Mutfakta yarışmasında yapılan Tavuk Tantuni malzeme listesini açıklayacağız. Yazının en sonunda Tavuk Tantuni Videolu tarifi eklenmiştir.

Gelinim Mutfakta Tavuklu Tantuni Malzemeleri

Gelinim Mutfakta Tavuklu Tantuni

 • 500 gram tavuk
  6 Adet Lavaş
 • 2 Çay Kaşığı Tuz
 • 2 Çay Kaşığı Toz Biber
 • 1/2 Çay Bardağı Su
 • 2 Yemek Kaşığı Sıvıyağ
 • 2 Adet Kuru soğan
 • 2 Adet Domates
 • 1 Bağ Maydanoz

Gelinim Mutfakta Puanları ile Puan durumu Resim 1

9 Aralık Çarşamba günü kanal D ekranların yarışmacı gelinlerin yapacağı Tavuk Tantubi’yi evde rahatça hazırlayabilmeniz için öncelikle malzeme listesini verdik. Şimdi püf noktasına değinip, nasıl yapıldığının anlatan bir video ile açıklayacağız.

Gelinim Mutfakta Tavuklu Tantuni püf noktası tavukların boyunun mümkün mertebe küçük olması gerekiyor. Aksi halde ortada tantuniden söz etmek mümkün olmaz. Bunun yanında ayrıca Tantuni için yapılacak olan sos oldukça önemli. Zira Tantuni ile tavuk sote arasında ki en büyük fark tantuniye eklenen sosudur.

9 Aralık Gelinim Mutfakta Tavuk Tantuni Nasıl Yapılır (Videolu Tarifi)

9 Aralık Çarşamba günü Gelinim Mutfakta yarışmasında bugün Tavuk Tantuni yapılacak. İşte Gelinim Mutfakta Tavuklu Tantuni videolu tarifi.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

 1. İyi günler dilerim herkese? FİLİZİM?
  Teşekkürler canım ellerine sağlık tatlım

  Tantuni Mersin yemeğimi Tavuklu çok severim güzel olur??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu