Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Vişneli Bisküvi Tatlısı Tarifi & Malzemeleri

Gelinim Mutfakta Vişneli Bisküvi Tatlısı  10 Nisan 2020 Cuma günü bu haftanın final bölümünde finale yakışır bir lezzet ile karşımıza çıkman yarışma programında gelinler bu tatlıyı yapacaklar.

Biz de sizler bu tatlının hem malzeme listesini hem de nasıl yapıldığını anlatan bir video paylaşacağız.

=> Gelinim Mutfakta Kuplarda Perde Pilavı malzeme listesi videolu tarifi için tıklayınız.

Bildiğiniz üzere hafta içinde harika yemeklerin yapıldığı Cuma günü ise final bölümü ile karşımıza çıkan programda birbirinden lezzetli tatlıların yapılmaktadır. Bugün Vişneli Bisküvi Tatlısı tarifi ve malzeme listesi hakkında sizleri bilgilendireceğiz. 

Vişneli Bisküvi Tatlısı yani unsuz ekmek malzemeleri için ufak çaplı da olsa da bir araştırma yaptım. Genel itibari ile benzer malzemelerin kullanılarak yapıldığını ve bir çok yer benzer tarifi verdiğini gördüm. Bizler sadece programda aktarılacak malzemeleri sizlere veceğiz.

Bu yazımızda Gelinim Mutfakta Vişneli Bisküvi Tatlısı malzeme listesi verdikten sona bu tatlıyı benim gibi daha önce yapmayanlar için yazının sonunda bir video bekliyor olacak.

Gelinim Mutfakta Vişneli Bisküvi Tatlısı Malzeme Listesi

Vişneli Bisküvi Tatlısı Malzemeleri

Gelinim Mutfakta Vişneli Bisküvi Tatlısı Malzemeleri

  • 1 litre süt
  • 1 litre vişne suyu
  • 2 paket puding (muzlu)
  • 2 paket vanilyalı puding
  • 18-20 adet tane petibör bisküvi

Gelinim Mutfakta yarışmasın 10 Nisan Cuma günü yarışmacılar teknik olarka zor aşamaları olan ama lezzet itibari ile harika olan bu tatlıyı yaparken zaman zaman zorlandıklarını gördük.

Vişneli Bisküvi Tatlısı - (Gelinim Mutfakta 10 Nisan)

Bu tatlının en önemli kısmı pişme ve kıvama gelme aşamasının iyi dengede tutulması gerekecek. Aksi halde istediğimiz gibi bir şekil de tatlı ortaya çıkmayacaktır.

İkinci püf nokta tatlının tadını bozacak şekilde üzerine süs olarak eklenecek malzemeleri tatlının tadını bozamayacak süslemeler eklenmelidir.

Gelinim Mutfakta Vişneli Bisküvi Tatlısı Videolu Tarifi

10 Nisan 2020 Cuma günü gelinim mutfakta yarışmasında yapılan Vişneli Bisküvi Tatlısı yapmak isteyenler için hemen alt kısımda nasıl yapıldığını anlan video eklenmiştir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu