Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Yarışmacıları Kimler? Nereli, Kaç Yaşında? (Tüm Yarışmacılar)

Kanal D’nin sevilen yarışma programına her pazartesi katılan gelinim mutfakta yarışmacıları kimler olduğunu tek tek sizler tanışmıştık ve tanıtmaya da davam edeceğiz. Ancak bazen bir kaç yarışmacılar hakkında bizler dahi merak ettiğimiz veya unuttuğumuz oluyor. Bu sebeple tek tek aramak yerine gelinim mutfakta yarışması yeni gelen yarışmacılar için tek başlık halinde bulabilmeniz açısından bu sayfayı oluşturduk.

Fatih Ürek’in sunumu ile hafta içi saat 13:00 da başlayan ve pazartesi Gelinim mutfakta yeni gelen gelin ve kaynananın dahil olması ile dört gelinin daha önceden bilmediği yemeği veya tatlıyı orada duyup şeflerin de anlatması ile belirlenen süre içerisinde tamamlayıp kaynanaların oylamasına sunuluyor. Kaynanalar 1 ile beş puan arasında hem damak lezzetine göre hemde kendi gelinin tabağını bulmak amacı ile bir ile beşi mecbur kullanarak puanlama yapıyorlar.

Günün sonunda en çok puanı toplayan gelin çeyrek altının sahibi olurken, Cuma günü en çok puanı toplayan gelin beş bileziğin sahibi olurken en düşük puana sahip olan gelin yarışmaya veda ediyor. Gelecek hafta Gelinim Mutfak yeni gelin ve kaynana yarışmaya dahil oluyor. 

Şimdi her hafta genellikle yeni bir gelinin yarışmaya katıldığı Gelinim Mutfakta yarışmacıları kimlerden oluşuyor? Bu zamana kadar kimler geldi, kimler gittiğini görmek için bu sayfayı göz gezdirmeniz yeterli. İşte yarışmacılar;

Gelinim Mutfakta Yarışmacıları Baştan İtibaren Gelenler Kaynanalar Dahil

Bildiğiniz üzere bizler yarışma programın başından itibaren yazamasak da ilk yazanlar arasın olduğumuz için mevcut daha önce arşivlerimizde olan yarışmacılar tanıtacağız. 

Gelinim Mutfakta Elif Ve Kaynanası Ziyafet – 19 Kasım

19 Kasım da yarışmaya yeni katılan Elif, İstanbul Pendik’den katıldı. Aslen Ağrılı olan Elif, iki yıllık evlidir. Kaynanası Ziyafet hanım yarışmaya İstanbul’dan katıldı.Gelinim Mutfakta Elif Kim - 19 Kasım Pazartesi 2018 - Elif'in Kaynanası Ziyafet Resim 1 Aslen Ağrılı olan Ziyafet hanım farklı kişiliği ile dikkatleri üzerine çekiyor. Şu an yarışma programına devam ediyorlar.

Gelinim Mutfakta Hatice Ve Kaynanası İlhame – 5 Kasım

İstanbul dan katılan ve aslen Gümüşhaneli olan Hatice bir yıllık evli ve 7 aylık hamile olarak yarışmaya katılan Hatice halen yarışmada varlığını sürdürmekte. Kaynanası İlhame hanım kamyon şoförlüğü yaptığını açıklamıştı. Gelinim Mutfakta Hatice kim 12 Kasım PazartesiBizleri şaşırtan ilk bölümden itibaren her gün kendi gelinin Hatice’ye beş vermesi bizleri çok şaşırtmıştı.

Aleyna Ve Kaynanası Cemile – 29 Ekim

Aleyna 29 ekim pazartesi günü yarışmaya katıldı. Aslen Trabzonlu olan ve İstanbul Çekme köy den gelen Betül 6 aylık evlidir. Kaynanası Gül hanım da aslen Ordulu ve İstanbul’dan katılmıştı. gelinim mutfakta aleyna resmi

Betül Ve Kaynanası Gül – 22 Ekim

22 Ekim Pazartesi günü yayınlanan 156. bölümde yeni gelen yarışmacı Betül oldu. Kendisini tanıtırken şu cümleleri kullandı; 10 yıllık evliyim, bir kız bir oğlan evladım var ve hamileyim. Pilav dışında tüm yemeklerde ve tatlılarda iddialıyım. gelinim mutfakta betül kim resmi

Betül’in kaynanası Gül Hanım ise kendini tanıtması istenilince şu açıklamayı yaptı: Aslen Sivaslıyım eşim Malatyalı gelinim de aslen Iğdırlı.

Özüm Ve Kaynanası Ayten – 15 Ekim

Özüm İzmir den yarışmaya katılıyor.  Balayından yeni gelmiş olan Özüm el lezzetine güveniyor. Kuaför olarak çalışıyor.gelinim mutfakta özüm kim resmi

Gelinim Mutfakta’ya yeni gelen Özüm yeni evli, Yörük olduğunu söyleyen Özüm göçmenlik de var dedi. 

Emel Ve Kaynanası Ergül – 8 Ekim

8 Ekim Pazartesi günü yayınlanan 146. bölümde yarışmaya dahil olan Emel, Denizliden yarışmaya katılıyor. gelinim mutfakta emel kim resmiZiraat Mühendisliği Bölümü mezunu olan Emel, Denizlili ve bir aylık evli.

Tuğçe Ve Kaynanası Sevgi – 1 Ekim

1 Ekim Pazartesi günü yayınlanan 141. bölümde gelinim mutfakta yeni gelen yarışmacı Tuğçe oldu.  Gelinim Mutfakta Yasemin kendisini tanıtırken şu cümleleri kullandı Aslen Ankaralı olduğunu ama İstanbul da yaşadığını  ve 14 aylık bir kızı olduğunu söyledi. Gelinim Mutfakta Tuğçe (Kaynanası Sevgi) Resim 1

Tuğçe’in kaynanası Sevgi kendisi hakkındaki bilgileri verirken şunları söyledi. Sevgi hanım Aslen Erzurumlu olduğunu İstanbul Sancaktepe de yaşadığını ve 18 yaşında evlendiğini bizlere söyledi.

Yasemin Ve Kaynanası Öznur – 24 Eylül

Yasemin kendisini tanıtırken şu cümleleri kullandı. 13 yıllık evli ve Maltepe’den geliyor. Esra’nın yerine gelen Yasemin, 24 Eylül Pazartesi günü yayınlanan 136. bölümde yarışmaya dahil olmuşlardı. Kendisini asıl Karadeniz gelini olduğunu söyleyip Başak ile çok tartışmıştı.Gelinim Mutfakta Yasemin Kim Resim 1 Annesi Mısır asıllı olan Baba tarafı Karadenizli olan Yasemin de yarışmaya iz bırakanlar arasında yerini aldı.

Başak Ve Kaynanası Hanife – 17 Eylül

Eski yarışmacılardan olan Başak bir Karadenizli kadını olarak yarışmada adından oldukça çok söz ettirmeyi başardı. Kimisi çok sevdi kimisi ise nefret etti.Gelinim Mutfakta Başak (Başak'ın kaynanası Hanife) Resmi 1 Kaynanası Hanife hanım Başak’ın tabaklarını nokta atışı gibi bulması ile zamanında ün yapmıştı.

Gonca Ve Kaynanası Bilge – 10 Eylül

Gonca kendisini bizlere tanıtırken İstanbul doğma büyümeli olduğunu ama aslen Konyalı olduğunu ve henüz 1.5 aylık nişanlı olduğunu ve 2 yıldır tanıdığını söyledi. Kaynanası Bilge ise aslen Gaziantepli olduğunu ama İstanbul da yaşadığını söyledi.Gelinim mutfakta Gonca resmi 1

Ayrıca Gonca’nın eşinin üvey annesi olduğunu söyledi. Yani cici kaynana olduğundan bahsetti.

Esra Ve Kaynanası Perihan – 3 Eylül

Esra, Ordulu olduğunu 9 yıllık evli olduğunu ve Emine’nin yerini doldurmaya geldiğini iki çocuğu olduğunu 8 yaşında kızı 5 yaşında oğlu olduğunu ve yarışmada iddialı olduğunu söylediler.Gelinim Mutfakta Esra kim Resim 1

Gelen yarışmacılar Reyhan ile hanımın kapı komşusu olduğunu ve yarışmaya birlikte baş vurduklarını söyledi.

 

 

Burcu Ve Kaynanası Nurten – 27 Ağustos

Burcu yarışmaya İzmir den katıldığını ve 9 yıllık evli olduğunu 3,5 yaşında bir kızı olduğunu söyledi. Fatih bey ikiniz arasında kim daha güzel yemek yapıyor diye sordu.Gelinim Mutfakta Burcu kim Kaynanası Nurten Kim 27 Ağustos Gelinim Mutfakta

Kaynana Nurten hanım benim gelinim daha güzel yemek yapıyor diyerek kendi gelinin övdü. Kaynana ve gelin aslen İzmirli olduğunu söyledi.

Ayşenur Ve Kaynanası Nermin – 20 Ağustos

Ayşenur 10 parmağımda 10 marifet var diyerek yarışmaya iddialı geldiğini söyledi.Nermin hanım Kastamonulu olduğunu Ayşenur ise Bingöllü olduğunu 1 yıllık evli olduğunu 3 aylık kızı olduğunu söyledi. Gelinim Mutfakta Ayşenur kim Resim 1Kızının adı Buğlem Sare olduğunu bizlere aktardı.

Betül Ve Kaynanası Yıldız – 13 Ağustos

Betül, Aslen Erzurumlu Kocaeli’de yaşıyor. 15 yıllık evli. Betül’in kaynanası ise kendisini tanıtırken şunları söyledi;Kocaeli’den geldiğini bizlere söylemişti.gelinim mutfakta betül resmi

Halise Ve Kaynanası Songül – 6 Ağustos

Halise Batmanlı olduğunu eşi ile yaklaşık 10 yıldır evli olduğunu, kaynanası Songül hanım da Iğdırlı olduğunu üç çocuğu olduğunu ve yarışmaya Sırf Fatih beyi görmeye geldiğini bizlere aktardılar.Gelinim Mutfakta Halise kim resim 1

Selen Ve Kaynanası Kamile – 30 Temmuz

Selen 25 yaşında aslen Selanik göçmeni ama İstanbul da hayata gözlerini açmış ve burada büyümüştür. Selen 5 yıllık evli ve 4 yaşında bir kızı var ve şu an 1,5 aylık hamile olduğunu bizlere söyledi. Gelinim Mutfakta Selen Kim nereli Resim 1Kaynanası Kamile hanım ise kendisi Hataylı olduğunu eşi ise Adanalı olduğunu bizlere açıkladı.

Emine Ve Kaynanası Fatma – 23 Temmuz

23 Temmuz pazartesi günü yarışmaya Elif’in yerine dahil oldu. Kaynanası Fatma hanımda Çiğdem hanımın yerine geldi. gelinim mutfakta Emine kim 23 temmuz resim 1Fatma hanım aslen Rizeli olduğunu gelini Emine ise Ordulu olduğumu ama gelin kaynana aynı binada İstanbul da ikamet ettikleri söylediler.

Ezgi Ve Kaynanası Reyhan – 16 Temmuz

Ezgi de Şebnem’in yerine yarışmaya yeni bir yüz ve soluk olarak katıldı. Ezgi kendi kaynanası Reyhan hanım hakkında kaprisli olduğunu ve istemediği veya yanlışlıkla bir şey yaptığında hemen küstüğünü söyledi. Gelinim Mutfakta Ezgi (16 temmuz gelinim mutfakta yeni gelen gelin) resim 1Ezgi Elazığ dan yarışmaya katılırken kaynanası da Erzincan’dan gelmiş. Reyhan hanım ile Ezgi hanım aslen Tunceli’li olduklarını söyledi.

Elif Ve Kaynanası Çiğdem – 9 Temmuz

Elif ve kaynanası yeniden gelinim mutfakta yarışmacısı oldu. Hem kendileri istediği hem de seyirciler de yeniden katılma istediği için yeniden yarışmaya dahil oldu. Sanırım Elif ilk yarışmacılardan dı sonrasında ikinci defa gelmişti. Elif, sağlık sektöründe çalışıyordu.

Şebnem Ve Kaynanası Suzan İle Cansu Ve Sevgül – 2 Temmuz

O hafta Hatice’nin yarışmaya haber vermeden gelmemesi üzerine birden iki yeni yarışmacı dahil oldu. Bunlardan ilki Şebnem ile kaynanası Suzan hanım olurken ikinci yarışmacı  ise Cansu ile Sevgül oldu.

Tuğba Ve Kaynanası Rukiye – 25 Haziran

Tuğba ve Kaynanası Rukiye aslen Kastamonulu Rukiye hanımın bir kızı ve bir oğlu olduğunu Tuğba ise bir yıl 2 aydır evli olduğunu söyledi.gelinim mutfakta Tuğba kim ( Gelinim mutfakta Rukiye )resim 1Yarışmacılar hakkında çok kısıtlı bilgileri verebiliyoruz.

Elif Ve Kaynanası Hülya – 18 Haziran

Elif aslen Giresun’lu şu an İstanbul ilimizde ikamet etmektedir. Fatih bey Hülya hanım ile gelini Elif bir birlerine çok benzediğini söyledi.Gelinim mutfakta elif kim (gelinim mutfakta günün birincisi kim) resim 1 Hülya hanım ise aslen Kars’lı olduğunu  huyları açısından gelini ile çok zıt olduğunu söyledi.

Bilge Ve Kaynanası Münevver – 11 Haziran

Bilge 24 yaşında 1 sene sözlü 1 senedir de nişanlı olduğunu aslen Artvin Hopa’lıdır. Gelinim Mutfakta Bilge (11 Haziran GElinim Mutfakta Günün Birincisi) resim 1Bilge’nin kaynanası Münevver hanım ise 46 yaşında muhasebeci olduğunu ama şu an mesleğini yapmadığını aslen Kayserili olduğunu söyledi.

Özlem Ve Kaynanası Nurten – 4 Haziran

Belkide beş elin parmaklarını geçmeyecek önemde bir yarışmacı olarak gelen yani yarışmaya iz bırakan gelin ve kaynana olan ikilinin yarışmadan ayrılması da bir o kadar beklenmedik oldu. Elenmedikleri halde ailevi sebeplerle Özlem yarışmadan çekildi.Gelinim Mutfakta Özlem Kim Resim 1

Kendisinin yeniden yarışmaya katılmayacağını düşünüyoruz. Özlem’in sadece memleketi Kastamonu  açıkladı. Kaynanası ise Nurten ise doğma büyüme İstanbullu olduğunu ama aslen Sivaslı olduğunu söyledi. 

Cennet Ve Kaynanası Hüsnü – 14 Mayıs

28 Mayıs 2018 tarihinde yarışmaya katılan Cennet ile Hüsnü hanım yarışmaya iz bırakanlar arasında yer aldılar. Cennet 23 yıllık evli ve Sivaslı. Kocası ile 23 yıllık evli olduğunu iki çocuğu olduğunu çocuklarının biri 10 yaşında diğeri de 4 yaşında olduğunu bizlerle paylaştı. Gelinim Mutfakta Cennet Kim

Cennet’in kaynanası Hüsnü ise memleketi tokat olduğunu bizler ile paylaştı. 

Yurdanur Ve Kaynanası Suna – 14 Mayıs

Yurdanur kaynanası Suna hanım ile birlikte 14 Mayıs 2018 tarihinde yarışmaya dahil olmuştu. Diğer gelinlerden yaşça büyük olan Yurdanur, oldukça popüler bir gelin olmayı da başarmıştı. gelinim mutfakta yurdanır resmiAyrıca Suna hanım da dikkatleri üzerine çeken bir kaynana haline geldiğini hatırlıyorum. Her zaman kibarlığı elinden bırakmayan Suna hanımı yeniden yarışmada görebiliriz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

9 Yorum

 1. selam arkadashlar burda kimse yokmu? Benim arkadash burda değil galiba.
  Arkadashlar HAYATCIĞIM goren var mi? ONU BULAMIYORUM YA.

  1. Gulshen cnm sen misin? Buradaki arkadaşlarım. Pazartesi günü geliyorlar.Arkadaşlarım gelmişlerdi. O yüzden hiç gelemedim. Seni merakta bıraktım. Özür dilerim Gulshencim? nasılsın?

   1. ay canim ben iyim sen nasilsin canim.bide nir shey sormushdum dun tekirdag eskishehirden uzakdami .

    1. Hep iyi ol gulshencim. Hamdolsun bende iyiyim şükür. Tekirdağ Eskişehir’den çok uzakta İstanbullun yanında cnm peki neden sordun? ?

     1. Tekirdagda tanadigim bir arkadash var memleketi burasi ama yillar once oraya gitdi kendisi sadece onun icin sormushdum

     2. Anladım. Gulshencim :)
      Bizim üniversitede de Türkmenli olan biriyle hiç tanışmadım. Amerikalı var. Koreli var. Pakistanlı olanlar var. Rus var. Bir çoğuyla arkadaşlığım var. Okulun bir çoğunu tanımıyorum. Belki Türkmenli varda ben bilmiyorum. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu