Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Yeşim Torpilli Mi? Aslıhan’ın Kazandığı Çeyrek Neden Yeşim’e Verildi?

Gelinim Mutfakta Yeşim Torpilli mi? Aslıhan’ın kazandığı çeyrek neden Yeşim’e verildi? Yeşim Öksüz Gelinim Mutfakta Yarışmasına Kayırılıyor mu? Yeşim Öksüz torpilli mi? Yoka tamamen şans eseri mi çeyrek altını kazandı? İşte merak edilen bu sorunun cevabı, bu haberimiz de sizleri bekliy0r.

6 Haziran 2022 tarihînde başlayan Altın final haftası, 4 hafta boyunca sürecek ve 4 hafta sonucunda 1 Temmuz 2022 tarihinden en fazla çeyrek altını alan gelin, 25 bileziğin de sahibi olacak.

Geçtiğimiz yıl Best of adı altında benzer şekilde ekrana gelen yarışma programında hafta finalinden verilmesi gereken bilezikler, sezon finalinin son gününe aktırılıyor. Sezon finalinin son bölümünde ise en fazla puanı alan gelin değil, dört hafta boyunca en fazla çeyrek altını elde eden gelin ise tüm bilezikleri kazanacak.

6 Haziran tarihinden başlayan altın final haftasının ilk bölümde Yeşim Öksüz çeyrek altını alarak yarışa başladı. 20 Haziran 2022 Pazartesi gününe kadar Yeşim bir daha çeyrek altını alamadı.

Gelinim Mutfakta Yeşim Torpilli Mi

20 Haziran Pazartesi günü ekrana gelen yarışma programında Aslıhan 18 puana günün birincisi olan gelin olduğu açıklandı. İşte o anların resmi;

Yeşim Öksüz Gelinim Mutfakta Yarışmasına Kayırılıyor mu
Gelinim Mutfakta Yeşim Torpilli Mi

21 Haziran Salı günü bölüm başladığı ilk dakikalarda Nursel Ergin, stüdyoda temizlik yapan görevli, gelinlerin attığı çöpün içinde kırılmamış yumurta bulduğunu, bu yumurtayı çöpe atan isim ise Aslıhan olduğunu açıkladı.

Yeşim Torpilli mi

Nursel Ergin Aslıhan’ın kazandığı çeyrek altını geri alırken, Aslıhan’ın Pazartesi elde ettiği puanlardan iki puan kesilmesi ile Aslıhan Yeşim ile birlikte 16 puan elde etti. Günün sonucunda eşit puanı alan gelinlerden çeyreği alan gelinin belirlenmesi için kura çekildiği için Nursel, kurayı Nurten kaynanaya çektirdi. Yeşim kura sonucu çeyrek altını alan yarışmacı oldu. Yeşim ikinci çeyreğini bir gün geçikmeli olarak, Salı günü kazanırken, Aslıhan ise yeniden üç çeyrek sayasına düştü.

25 Bilezik Yeşim’e mi Verilmek İsteniyor

Normal şartlarda kanala gönderilen çekim 2 hafta önceden montajı yapılıp telim edilmekte. Dolayısı ile 20 Haziran Pazartesi günü Aslıhan’dan puan düşülmemesi, bir sonraki güne bırakması akıllarda büyük soru işareti bırakmakta.

Gelinim Mutfakta Yarışmasında Yeşim Kayırılıyor mu

Yeşim Öksüz 7 ay boyunca yarışma yarışmasına rağmen, Yeşim’den sonra gelen Miyase altın listesinin üçüncü sırasına kadar yükselmeyi başarmıştı. Şimdi aynı başarıyı Yeşim’den bekleyen izleyiciler, Yeşim’in bir çeyrekle yarışa devam etmesi, onu destekleyenleri oldukça üzmüştü.

Aslıhan'dan Neden Çeyrek Altındı

Son bölümde Aslıhan’a verilen çeyreğin alınıp, Yeşim’e kura ile verilmesi, “Acaba bu işte bir iş mi var? Yeşim’e 25 bilezik vermek için mi tezgâhlandı bu oyun” diye düşündürmekte.

SONUÇ OLARAK

Kamere karşısında bir çok olay yaşansa da arka planda yaşanan olayları bilemediğimiz için 25 Bilezik Yeşim’e mi verilmek İsteniyor ya da Gelinim Mutfakta yarışmasında Yeşim kayırılıyor mu sorusuna kesin bir cevap vermek de mümkün olmuyor. Lakin yaşanan bu olay programın güvenilirliğine karşı olumsuz bir etki de bıraktığı da kaçınılmaz bir gerçek. Zira Aslıhan’dan bir gün sonra çeyrek altın alınmayıp, aynı gün Aslıhan’dan puan kesilmiş olsaydı, yarışmanın güvenirliliğini zedelemeyecekti.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

7 Yorum

 1. fılız bunu sen mı yazıyorsun ya yesım torpılı degılkendınden bulma hemen ayrıca hatırlıyormusun bılmem ben yesım aslıhan damla seda gelıcek dıye bılgı aldım kafandan atıp tutma yalanda soyleme bunca yorum yazan kısı sana guvenıp dedıklerının dogru olduguna ınanp yorum yazıyor lutfan mıyasecı olup yesım torpıllı yesım bılmama baska bır sey dıye olumsuz olumsuz yorum yazıyorsun ya sıze gıcık oluyorum yesım 8 ay berı burda beyhan hanım eger yesımı bulsaydı yesım coktan 70 75 bılezıge sahıp oludu bunun yanı yesımın ceyrek almama s orunu beyhandan kaynaklanıyor onu yanı bu sozlerı kafanıza sokun

  1. SEN YAZI İÇERİĞİNİ BAŞTAN SONA OKUDUN MU? OKUDAMN YORUM YAPMA. SON CÜMLESİNE KADAR OKU ONDNA SORNA YORUM YAZARSAN DAHA SAĞLIKLI İLETİŞİM OLUR!

   1. filiz hanım lütfen sakin olun,bunu yazan hanım/beyefendi çok doğru söylüyor nursel erginin yaptığı şeyler arkadan gelen gelini sonradan gelinleri şaha kaldırmak torpil değilde, -2 ceza puanı kırılmayıp ertesi gün kırılınca -2 puanı kırılmayan gelinin torpilli olması değilde – 2 puandan sonra çeyrek alabilen gelinin torpilli olması söz konusu olamaz,doğru düşünün

   2. Filiz Hanım öncelikle lütfen sakin olun,bu mesajı yazan hanım/beyefendi çok doğru söylemiş,Nursel Hanımın geriden gelen gelini şaha kaldırması torpil olmuyor,-2 kesilmeyip çeyrek alan gelinin ertesi günü -2 puanı alıp kuraya kalması da torpilli değil ama -2 yüzünden çeyrek alamayıp ertesi gün alabilen gelinin mağduriyeti torpil mi?Lütfen doğru şeyler yazın buraya,isterseniz benide engelleyin haklı olduğumu düşünüyorum ve siz tarafsız değilsiniz

 2. yeşim yemek yapamıyor torpilli ama ekip yeşim e her nedense çeyrek ve bilezik vermek istemiyor sadece orda bulunmasını istiyor
  ekipte çelişki var daha önce sunucu potalardan çok kurtardı ekip yeşim i destekliyor

 3. fılız ben ne yazıp yazmıyacagımı senden sormam bu 1 ıkınjıden sımge ısımlı yorum yazan bırı bayan akli basinda olan tek insan ben senden sormam ne yazip yazmiyacagimi ne yorum yazip yazmacagima yazdigim seyin sagliklin olup olmayacaginada ben karar veririm filiz ayrica yalami miyaseci degilmisin ben senden bir soru sormustum bunu senmi yaziyorsun??????????????????????????????????????????????????????????????????????

 4. yesım asla ama asla torpıllı degıl yesımden basga o best ofa hak eden ınsan yok bence mıyase yesım aysun ve yaren olsaydı o yarısma reytıng rekorları kırardı ve kazanan yesım olurdu yada yaren canım yesım ve yarenı cok sevıyorummmmmmmmmmm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu