Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Yurdanur Kim? 14 Mayıs Gelinim Mutfakta Günün Birinci Kim Oldu?

Gelinim Mutfakta  geçen cuma toplamda 48 puan alarak gelin evine veda eden Gülşah ile kaynanası Müzeyyen olurken, haftanın birincisi olan ve beş altın sahibi olan toplamda 67 puanla Elif olmuştu. 14 Mayıs Pazartesi günü Yurdanur ve kaynanası Suna hanım katıldı. Gelinim Mutfakta Yurdanur kim kaç puan aldı. 

Gelinim Mutfakta Yurdanur Kim? 

Gelinim Mutfakta yarışmasına Gülşah ile kaynanası Müzeyyen’in elenmesi ile yerlerine Yurdanur ve kaynanası Suna hanım katıldı. Programın daha ilk dakikalarında Yurdanur ile Başak arasında yaşanan mutfak ziyareti meselesi ile Yurdanur’un çetin ceviz olduğunu gösterdi.

Yurdanur Mercimek köftesinde kaynanaların verdiği puanların haksız olduğundan bahsetti. Kendi kaynanası suna hanım tam puan verirken diğer kaynanalar çok fazla puan vermemesi ve açıklamalarını da yetersiz bulması dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

gelinim mutfakta yurdanır resmi

Yurdanur, yarışan diğer gelinlerden yaşça büyük olduğunu ben sizin ablanızım diyerek belirtmiş oldu. Başak, moral bozarak rakiplerinin motivasyonunu bozarak belkide kendine böyle strateji belirleyerek en en iyi yemeği kendisi yapabileceğini düşünüyor. Gelinim Mutfakta 14 mayıs pazartesi günü mercimek köftesi yapılması istenildi. 

14 Mayıs Gelinim Mutfakta Mercimek Köftesi Yapımı Tarifi Ve Puanlaması

14 Mayıs Gelinim Mutfakta yarışmasında ilk olarak mercimek köftesi yaptılar. Yapılan mercimek köftesinin malzemeleri ve ölçüleri altta verilmiştir. Sura olarak gelinlere toplamda 45 dk süre verildi. 

2 su bardağı kırmızı mercimek
4 su bardağı su
yarım su bardağı zeytin yağı
1 adet orta boy kuru soğan
1 yemek kaşığı domates salçası
1 yemek kaşığı biber salçası
5-6 dal taze soğan
yarım bağ maydanoz
1 çay kaşığı kimyon
1 çay kaşığı tuz
1 çay kaşığı karabiber

Gelinlerimiz mercimek köftesini yapmak için toplamda 45 dk süre verildi. Mercimek köftesi puanlamasında en yüksek puanı Başak aldı.  Başak, bu gün tüm gelinlerin mutfaklarını denetleme konusunda rakip olduğunu ve izinsiz mutfaklarına gidip, rahatlıkla denetleyebileceğini söylerken değer yarışmacı gelinler nezaketen de olsa izin istemesi gerektiğini söyleyerek Başak’a karşı çıktılar. Başak bir pot daha kırıp Yurdanur’un masasına bundan önce hep silik yarışmacıların geldiğini ama Yurdanur’un öyle olmadığını söyler.

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Elif ise elenen yarışmacıların arkasından konuşmak ne kadar ayıp ve alçaltıcı olduğunu söyleyip Başak’ı eleştirir. 45 dk sonra Hüsniye hanım tek tek puan verdi. Ancak gelininin yaptığı mercimek köftesine en düşük puanı verdiğinden Hatice’nin morali çok bozulurken en sağlam tabak olarak değerlendiridiği Yurdanur’un tabağına en yüksek paunı vermemesine çok kızdı.  

14 Mayıs Gelinim Mutfakta Günün Kazananı Kim Oldu? 

Başak tüm kaynanalardan yüksek puan almayı başararak pazartesi günü en çok puan alan ve günün birincisi olan gelini oldu. Bakalım puan tablosonu diğer gelinler değiştirmeyi başarabilecek mi? 

14 Mayıs Gelinim Mutfakta Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu