Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Zürbiye Tarifi & Malzemeleri

Gelinim Mutfakta Zürbiye  27 Nisan 2020 Pazartesi günü bu ilk bölümünde yarışmacı gelinler tarafında yapılan ve ismi bizlere oldukça farklı gelen Zürbiye tarifi ve malzeme listesini bu yazımızda sizler için hazırladık.

=> Gelinim Mutfakta Kastamonu Pilavı malzeme listesi ve tarifi için lütfen tıklayınız..

Zürbiye malzemeleri için ufak çaplı bir araştırma yaptığımda Osmanlı mutfağında günümüze kadar gelen önemli lezzetlerinde birisi olduğunu görüyoruz. Gelinim Mutfakta Zürbiye

Bu haberimizde, Gelinim Mutfakta Zürbiye malzeme listesi ile nasıl yapıldığını adım adım anlatan bir video da yazının sonunda sizleri bekliyor olacak.

=> Gelinim Mutfakta 27 Nisan Pazartesi Günün Birincisi sonucunu görmek için tıklayınız.

Gelinim Mutfakta Zürbiye Malzeme Listesi

Zürbiye Malzeme Listesi

Gelinim Mutfakta Zürbiye Malzemeleri

  • 250 gram kuzu eti (kuşbaşı
  • 1/2 çay bardağı zeytinyağı
  • 1 Çorba kaşığı domates Salçası
  • 1/2 çay bardağı arpacık soğan
  • Bir tutam Tuz
  • Bir tutam Karabiber
  • Bir tutam Kırmızı pul biber

Gelinim Mutfakta yarışmasın 27 Nisan Pazartesi günü yarışmacılar tarafından yapılan Zürbiye için Fatih Ürek toplam da 50 dakika süre tanıdığını ama evimizde bu sürenin oldukça fazla olduğunu söylemem gerek.

Osmanlı Mutfağının önemli lezzetlerden biri olan ama nedense günümüzde çok fazla bilinmeyen bu yemek, oldukça besleyici, bir o kadar da sağlıklı bir yemek olduğunu görüyoruz.

Zürbiye - (Gelinim Mutfakta)

Zürbiye için dikkat edilmesi gereken en önemli ve püf noktası, kesinlikle et seçiminde kuzu eti tercih edilmeli ve kıvamında pişirilmelidir.

Gelinim Mutfakta Zürbiye Videolu Tarifi

27 Nisan 2020 Pazartesi günü gelinim mutfakta yarışmasında yapılan Zürbiye yapmak isteyenler için hemen alt kısımda nasıl yapıldığını anlan video eklenmiştir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu