Oyuncu Kadrosu

Gençliğim Eyvah Veysi Kimdir? (Gerçek Adı)

Gençliğim Eyvah Veysi karakteri ilk günden dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Dizinin yeni sezonda devam etme ihtimaline karşın dizide yer alan ve daha önce bilgisini vermediğimiz oyunculardan ilkini sizlere tanıtacağız.

Veysi Bozoğlu Gençliğin eyvah dizisinde Zekeriya Bozoğlu’un oğlu olsa da düşmanı Arif Asmalı’nın kızına aşık olmuş, Asmalı ailesine iç güveysi gitmiştir. Zekeriya ise bu durum karşısında küplere binse de düşmanın kızı ile elenmesine engel olmamıştır.

Gelin şimdi dizide Gençliğim Eyvah Veysi Bozoğlu karakterine hayat veren oyuncunun bilgilerinden bahsedelim.

Gençliğim Eyvah Oyuncuları tam liste görmek için tıklayınız.

Gençliğim Eyvah Veysi

ATV ekranlarında yayınlanan Gençliğim Eyvah dizisinde Zekeriya’nın oğlu Veysi karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Kemal Uçar’dır. Kemal Uçar; 1985 yılının mart ayında ve 29. gününde Adana ilinde dünyaya gelmiştir.

Gençliğim Eyvah Veysi Resmi - Kemal Uçar
Veysi Uçar Resmi (Gençliğim Eyvah Veysi)

İlk orta ve lise öğrenimini Adana da tamamlamıştır. Koç burcudur. Kemal Uçar’ı Ezel dizisinde tanıyan okurlarımız ünlü oyuncuyu Mert karakteri ile bilirler. Ezel dizisindeki Mert karakteri tam manasıyla bir koç erkeği özelliklerine sahiptir.

Kemal Uçar Amerikan Edebiyatı bölümü mezunudur. Oyunculukla ilk defa yolları Ezel dizisiyle kesişmiştir. Daha sonra da belli dizilerde rol alsa da aklımızda hep Ezel’in yani Ömer’in kardeşi Mert olarak kalmıştır.

Gençliğim Eyvah Veysi kimdir - Kemal Uçar resmi
Oyuncu Veysi Uçar- Gençliğim Eyvah dizisi Veysi Resmi

Ezel dizisinde 2 sezon boyunca oynasa da bir trafik kazası süsü verilmiş, cinayet sonucu dizide ölmüştür. Mert karakteri dizide saflığı, dürüstlüğü ve aile ilişkilerinde bir kardeşin nasıl olması gerektiğini bizlerin gözleri önüne sermiştir.

Kemal daha sonra “Sen De Gitme” ve “Yamak Ahmet” dizilerinde de rol almıştır. Ezel dizisinden sonra rol aldığı en çok tutulan dizilerden bir diğeri de “Yedi Güzel Adam” olmuştur. Bu dizi de TRT 1 ekranlarında seyirciyle buluşmuştur. Belli bir hayran kitlesine sahip olan diziler arasında kendisine yer bulmuştur.

Uçar, haricinde filmlerde de rol almıştır. Senaryosunun da kendisi yazdığı “Tut Sözünü” filminde rol almıştır. Şimdi Gençliğim Eyvah Veysi karakteri ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu