Oyuncu Kadrosu

Gençliğim Eyvah Zekeriya Kimdir? Gülmeye Hazır Olun!

Gençliğim Eyvah Zekeriya kimdir, kaç yaşında, oynadığı diziler konusunda merak ettiğiniz detayları bu yazımızda derledik.

Komedi türünde olan Gençliğim Eyvah dizisinde birbirine taban tabana zıt iki kebapçının hikayesi konu alınacak. 18 Mayıs itibariyle sete çıkacak olan ekibin dizisi ile yaz aylarında Atv ekranlarında sizlerin karşısında olacak.

Gençliğim Eyvah dizisinde Zekeriya, Arif’in aksine doğruluktan asla şaşmayan bir karakter. Yeri geldiğinde ağlamaktan çekinmeyen oldukça duygusal biri. Nuriye ile evli olan Zekeriya, Azra, Ayşe ve Veysi’nin babasıdır. Ayrıca Çavi de onun oğludur ve bu gerçek onu eşiyle karşı karşıya getirecek.Zekeriya karakterine ise bakın hangi oyuncu hayat verecek.

Gençliğim Eyvah Zekeriya Gerçek Adı Hayatı Dizileri

Levent Ülgen Gençliğim Eyvah dizisinde Zekeriya rolüyle ekranda olacak. Ağustos 1962 yılında Konya ilinin Cihanbeyli ilçesinde hayata gözlerini açan Levent Ülgen’in babası, bir bankada müdür olarak çalışmıştır. Ailenin iki çocuğundan olan Ülgen, bir kız kardeşe sahiptir. Lise eğitimini “Ankara İnönü Lisesinde” tamamlayan oyuncu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Fizik Bölümü mezunudur. levent ulgen resmi

Oyunculuğa ilgili olan Ülgen, mezuniyetten sonra bu konuda da eğitim almaya karar verip, “Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü” de tamamlamıştır. Devlet Tiyatrolarında görev yapmaya başlayan Ülgen, hem oyuncu hem de yönetmen olarak görev almıştır.

“En Son Babalar Duyar” adlı TRT 1’in sevilen dizisinde Kadir adında evin babasının en çok yakındığı damadına hayat verdi. Bu karakterin en çok kullandığı söz olan Hallederiz lafı ile oyuncuya gerçek hayatta bile “Hallederiz Kadir” diye şaka yapan pek çok kişi olmuş.

Sunuculuk konusunda da oldukça başarılı olan Ülgen, yine aynı kanalda “Bir Kelime Bir İşlem” adlı programın sunuculuğunu yapmıştır. Atv dizilerinden “Kocaman Ailem” dizisinde Hulusi, “Kuzgun” dizisinde Rıfat karakterine hayat vermiş olan oyuncu bu dizide başrolde yer alacak.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu