Oyuncu Kadrosu

Gönül Dağı Aziz Kimdir? [Annesi Sakat Kalan Mucit Çocuk]

Gönül Dağı Aziz karakteri 21 Mart 2021 tarihinde ekrana gelen 21 bölümde dizisin kadrosuna mucit çocuk olarak Aziz karakteri dahil oldu. Bu yazımızda Gönül Dağı dizisi Aziz karakterine hayat veren çocuk oyuncu kim? Daha önce oyunculuk deneyimi var mı? Hangi projeler de görev aldı? Hepsi ve daha fazlasını bu yazımız da sizleri bekliyor.

Annesi Sakat Kalan Mucit Çocuk Aziz annesini yeniden ayağa kaldırmak için televizyonlarda amcaoğullarının “66, 81 ve elektrik üretim” gibi bir çok mucitlere imza attığı için bulduğu ilk vasıta ile Taner ve ekibi yanına gelir.

Taner ve Ramazan genç yaşta kendileri ile iletişim kuran ve kendi geliştirdiği robotik yürüme projesini değerlendirdikten sonra Taner “Bak delikanlı bu işi bizi aşar. Zira sinir bilimi, robotik kodlama gibi uzman olmadığımız konular var” deyince Aziz oturduğu yerde ağlamaya başlar.

Gönül Dağı Mucit Çocuk Aziz Kimdir (Ramiz Mullamusa) Resmi
Gönül Dağı Mucit Çocuk

Taner genç yaşta mucit olan Aziz’in ağlamasına dayanamayıp bunu neden istediğini sorar. Aziz ise aynen şöyle der.

“Babam şehir de fırında çalışıyor. Annem ile biz köydeyiz. Babam ayda bir defa ancak eve geliyor. Annem de evin geçimine destek olmak için bahçede çalışmaya gittik. Annem orada ağaçtan düştü. O günden beri annem yürüyemiyor. Annem bir daha ayağa kalkabilmesi için bu projeye başladım!”

Söylemesi üzerine Taner Aziz’in annesinin evine gidip neler yapabileceğini, onu yeniden nasıl yağa kaldırabileceği üzerine kafa yoracak. Gelecek bölümde Gönül Dağı Mucit çocuk Azizi ve annesinin hikayesi daha fazla ekrana gelecek.

Gönül Dağı Aziz Kimdir

21 Mart 2021 Cumartesi günü TRT 1 ekranlarında gelen 21. bölümde Gönül Dağı Aziz (Mucit Çocuk) rolü ile dizinin kadrosuna katılan oyuncunun gerçek adı Ramiz Mullamusa. Ramiz; 1998 Hatay doğumludur.

Gönül Dağı Aziz Kimdir (Mucit Çocuk)
Gönül Dağı Aziz (Mucit Çocuk) Annesi sakat kalan

01/01/1998 yılında Hatay ilinde dünyaya gelmiştir. İstanbul da yaşayan Ramiz Mullamusa 1,68 boyunda 50 kilo ağırlığındadır. İlk defa kamera karşısında ATV ekranlarında gündüz kuşağında yayınlanan Beni Bırakma dizisinde canlandırdığı karakter ile profesyonel oyunculuk hayatına başlamıştır.

İkinci deneyimi ise dijital platform da yayınlanan Aşk 101 dizisinde canlandırdığı öğrenci karakteri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Ramiz Mullamusa Gönül Dağı Aziz karakteri ile kariyerinin en önemli sınavına çıktı.

Ramiz Mullamusa’nın Aldğı Eğitimler;

  • Kamera önü oyunculuk eğitimi (yönetmen Gökhan Aksu’dan)
  • Drama eğitimi (black sahnede)
  • Temel oyunculuk eğitimi (34 film akademide)
  • Oyunculuk Eğitimi (Yönetmen Ayhan Özen’den)

22 yaşında olan ancak kilosunun 55 olmasında dolayı yaşında küçük gösteren Ramiz Gönül Dağı Mucit çocuk rolü ile şimdiden dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu