Oyuncu Kadrosu

Gönül Dağı Celal Bey Kimdir? Belediye Başkanı

Gönül Dağı Celal Bey kimdir? TRT 1 ekranlarının Cumartesi günü yayınlanan dizisi Gönül Dağı dizisinde Celal Bey kimdir, Gönül Dağı Celal Bey gerçek adı ne işte merak edilen bu sorularınızın yanıtları!

Köprü Film imzalı “Bozkırda Bir Anadolu Masalı” mottosuyla yola çıkan Gönül Dağı dizisinde Celal Bey, belediye başkanı olarak seyirci karşısında olacak.gonul dagi celal bey resmi

Peki Gönül Dağı Celal Bey rolüyle izleyeceğimiz oyuncu kim, işte yanıtı!

Gönül Dağı Celal Bey Gerçek Adı Yaşı Dizileri

Ege Aydan Gönül Dağı Celal Bey karakterine hayat vermektedir. Gönül Dağı dizisinde bir belediye başkanına hayat veren oyuncu “Keşke Hiç Büyümeseydik” dizisinde başrolde yer almıştır.ege aydan resmi

15 Haziran 1958 tarihinde Ankara ilimiz de hayata gözlerini açan usta oyuncu, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur.

Bir çok tiyatro oyunlarında yer alan Ege Aydan ilk kez kamera karşısına ise 1974 yılında yayınlanmış olan “Kaynanalar” isimli dizide rol alarak geçmiştir yani bu sektöre tam olarak 45 yıl önce başlamıştır.

1996 yılında ekrana gelen “Solgun Bir Sarı Gül”  isimli sinema filminde rol alarak sinema sektörüne de adım atmıştır.

Ülke çapından tanınan bir oyuncu olması 2003 yılında ekrana gelen “Asmalı Konak” isimli dizide “Yaman” karakterine hayat vermesi sayesinde olmuştur.

45 yıllık oyunculuk hayatına 57 proje sığdırmıştır. Son olarak ise 2018 yılında “Yanımda Kal” isimli sinema filminde rol almıştır. “Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi” dizisinde Şevket karakterine hayat vermiştir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu