Oyuncu Kadrosu

Gönül Dağı Ciritçi Abdullah Bakın Kim!

Gönül Dağı Ciritçi Abdullah kimdir, Gönül Dağı Ciritçi Abdullah rolüyle izlediğimiz oyuncu kim, daha önce hangi dizide rol aldı sorularının yanıtlarını arayanlar bu yazımızı sakın kaçırmayın!

TRT 1 ekranlarının Cumartesi günü ekranlara gelen yeni dizisi Gönül Dağı dizisinde tam bir Anadolu ortamını hissedeceğiz.gonul dagi ciritci abdullah resmi

Dizinin ana karakterlerinden biri olan Ciritçi Abdullah rolüyle izleyeceğimiz oyuncu ise bakın kim!

Gönül Dağı Ciritçi Abdullah Gerçek Adı Yaşı Dizileri

Usta oyuncu Yavuz Sepetçi Gönül Dağı Ciritçi Abdullah rolüyle ekranlara gelmektedir. Daha önce “Mehmed: Bir Cihan Fatihi” adlı tarihi dizide Lukas karakterine hayat vermiştir. Son olarak “Vuslat” dizisinde rol almıştır.yavuz sepetci resmi

Temmuz 1958 tarihinde Kayseri’de dünyaya gelen oyuncu aslan burcudur. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur.

1982 yılında “Voydzeck” adlı tiaytro oyununda bir yüzbaşına hayat veren Sepetçi, kariyerine pek çok tiyatro oyununu sığdırmıştır.

Kamera karşısına 1992 yılında  “Geçmişin izleri” adlı dizide muhasebeci rolüyle çıkmıştır. 2001 yılında “Altın Kanatlar” dizisinde Enver Paşayı oynamıştır.

2004 yılında yayınlanan “Kurşun Yarası” dizisi o dönem çok popüler bir dizi olmuştu. Yavuz sepetçi bu dizide İbrahim Çavuş karakterini başarı oynamasıyla dikkatleri fazlası ile üzerine çekmiştir.

 

Ülke çapında tanını bir oyuncu haline gelmesi ise 2007 yılında “Dudaktan Kalbe” adlı dizide Kemal karakterini canlandırması iledir.

2014 yılında “Hatasız Kul Olmaz” dizisinde Samet olarak karşımıza çıkmış olan oyuncu, “Mehmet Bir Cihan Fatihi” dizisinde Lukas rolüyle ekranlara gelmiştir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu