Kuyu

Gülizar Dizisi Teksoy Kimdir? Gerçek Adı Nedir?

Gülizar dizisi Teksoy kimdir? Gerçek adı nedir? Boyu-kilosu kaçtır? Daha önce hangi dizilerde rol almıştır? Bütün bu sorularınızın cevabı haberimizin devamında sizlerle…

gülizar emre taşkıran resmi 3

Gülizar Teksoy Kimdir?

Gülizar dizisindeki Teksoy’un gerçek adı Emre Taşkıran. 1989, İstanbul doğumlu olan başarılı oyuncu, çocukluk hayali olan oyunculuk mesleğine kavuşmak için epeyce sıkıntılı dönemlerden geçmiştir. Küçük yaşta yakalandığı bir hastalık nedeniyle eğitim hayatı da sekteye uğrayan oyuncu yine de pes etmemiş ve çocukluk hayalini gerçeğe dönüştürmek için Ankara Üniversitesi Oyunculuk Bölümünü seçmiştir. Buradan mezun olan genç oyuncu 1,81 boyunda ve 76 kilodur. Burcu kova olan oyuncu fotoğraf çekmekten, yüzmekten ve klarnet çalmaktan hoşlanmaktadır.

gülizar emre taşkıran resmi 1

Sahneye ilk olarak tiyatro alanında çıkan oyuncu pek çok tiyatro oyununda yer almıştır. Şeytanlar, Amerikan Rüyası ve Ana Kuzusu yer aldığı tiyatro oyunlarındandır. Tiyatro çalışmalarının ardından günlük dizilerden biri olan Deniz Yıldızı adlı yapımda yer almıştır. Daha sonra Hıyanet Sarmalı dizisinde de Ayaz karakteri ile büyük beğeni toplamıştır. Sungurlar dizisinde Yusuf ile seyirci karşısına çıkan oyuncu Küçük Kıyamet dizisinde de yer almıştır.

gülizar emre taşkıran resmi 2

Oyuncunun kamera karşısına çıktığı dizi ise yine Kanal D’de yayınlanmış olan Tatlı İntikam adlı dizi olmuştur. Bu dizide Hakan karakterine hayat vermiştir. 2015 senesinde ise Nadide adlı sinema filminde rol almıştır. Oyuncunun en son yer aldığı dizi olan Tatlı İntikam’dan sizlerle bir kesit paylaşmak istedik. İşte o video:

https://www.youtube.com/watch?v=Tn1Tq66QDiU

Gülizar dizisinin konusu hatırlayacak olursak; Suzan’ın yetiştirip büyüttüğü Gülizar aslında dev süt ürünleri imparatorluğunun varisidir. Ancak bundan haberdar değildir. Bu hayattaki tek dileği şarkı söylemek ve başarılı bir şarkıcı olmaktır ancak önüne bu yolda pek çok engel çıkan Gülizar’ın kaderinde başarılı bir veteriner olan Murat ile karşılaşmak vardır. Murat Gülizar’ın varlığını dahi bilmediği kız kardeşi ile sözlüdür. Gülizar ile tanışmalarının ardından Gülizar’ın şarkıcı olmak istediğini öğrenir ama kirli işlerin döndüğü o sektörün onu harcamasından korkar ve onu kollayıp gözetir. Zaman içerisinde Gülizar’a iyice gönlünü kaptıracak olan Murat aslında çiftliğin diğer varisine gönlünü kaptırdığının farkında bile değildir. Bu aşk ise çiftliğe bomba gibi düşecektir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu