Gülperi

Gülperi Dizisi Kader Kim? (Gülperi’nin Görümcesi) Kader’in Gerçek Adı Ne? Hangi Dizide Oynadı?

Gülperi dizisinde Gülperi’nin görümcesi olan Kader karakteri acımasız bir yapıya sahip. Taşkın Ailesinin tek kızı olan Kader hakkında detaylı bilgiler yazımızda. Gülperi Kader kim, Gülperi Kader’in gerçek adı ne, kaç yaşında gibi soruların cevapları yazımızın devamında.

Gülperi Kader Kim? Gülperi Kader’in Gerçek Adı Ne? Kaç Yaşında?

Yakup ve Fatma Taşkın’ın tek kızı olan Kader hep annesinin baskısı altında büyümüştür. Annesinin gözüne girebilmek için yapmadığı şey yoktur. Sırf onları mutlu etmek için evlenmek dahi istemez. Çocuk hasreti içinde yanıp tutuşan Kader anne sevgisini yeğenleri Can, Hasan ve Bedriye’ye verir. Gülperi hapse girince varı yoğu yeğenleri olan Kader, onlara analık eder.

Çocuklar da hala demek yerine ona ana der. Gülperi’nin hapisten çıkıp da evlatlarını almak için çabalaması Kader’i çileden çıkarır. Onların elinden gideceği korkusuyla çocukların beynini yıkar. Çocuklar da anneleri kötü bir kadın olarak görmeye başlar (Can dışında)

Velayet davası günü gelip çattığında Gülperi’yi istemediklerini duyunca derin bir oh çekse de mahkeme çocukları Gülperi’ye verdiğinde Gülperi onun düşmanı olur. Zira hayata tutunma sebebi olan yeğenleri artık yanında olmayacaktır. Bu arada [mavibuton]Gülperi Ejder[/mavibuton] kim olduğunu, gerçek adı ne olduğunu görmek için tıklayınız.

Gülperi Kader’in gerçek adı ise Gülçin Kültür Şahin. Ekranların yeni yüzlerinden olan Gülçin Kültür Şahin Kırıkkale doğumlu. Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları Tiyatro Bölümü mezunu olan oyuncu Gülperi dizisinde Gülperi’nin görümcesi olan Kader karakteri ile dikkatleri çekti.gülperi kader kim gülçin kültür şahin resmiBu yıl sinemalarda başlayan Kelebekler adlı sinema filmindeki oyunculuğu ile adından söz ettiren oyuncu bu filmdeki performansı ile Ankara Film Festivali’nde en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü aldı. Yine bu yıl Sibel adlı sinema filminde rol almıştır. Yer aldığı tiyatro oyunları ise şu şekilde; Benim Adım Feuerbach (2018), Madde 22 (2017), Lefty’i Beklerken (2016), Mouthgasm (2016), Dr, Korczak Örneği. 

Babaeski Anadolu Lisesinden 2005 yılında mezun olan oyuncu Hacettepe Üniversitesi Gıda Mühendisliğinden mezun olduktan sonra oyunculuk üzerine eğitim almaya karar vermiş ve Bilkent Üniversitesinden mezun olmuştur.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği üzerine master yapan oyuncu Bilkentte oyunculuk üzerine doktorasını tamamlamıştır. ODTÜ’de araştırma görevlisi olarak bir süre çalışan oyuncu Bilkent Çocuk Tiyatrosunda eğitmen olarak çalışmıştır. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında 5 yıl görev yapan oyuncu Gülperi dizisindeki rolüyle de adından söz ettiriyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu