Oyuncu Kadrosu

Güvercin Dizisi Oyuncuları Tüm Kadro Ve Karakteri (Yeni Gelenler Dahil)

pastel filmin yapımını üstleneceği Altan Dönmez imzalı Eylül 2019 da Star TV ekranlarında başlayacak olan, Güvercin dizisi Oyuncuları tüm kadrosunu bu yazımızda bulabilirsiniz. Geçtiğimiz sezonda bir çok dizisini noktalayan Star TV 2019-2020 sezonunda kolları sıvadı.Güvercin Dizisi Oyuncuları Kapak

Pastel Film yeni sezon için Zümrüdü Anka dizisi için çalışmaları yarıda bırakarak iptal haberleri geldikten sonra yeni sezon için Star TV ile anlaşma yaparak tüm dikkatini Güvercin dizisi, için yoğunlaştırdı. Bir birinden kaliteli oyuncuları kadrosuna katmayı başaran Güvercin oyuncuları arasında efsane simler bulunuyor. Dilerseniz şimdi bu oyunculara kısa kısa bakalım.

Güvercin Dizisi Oyuncuları

Söz ve İstanbullu gelin gibi Star TV için reytingler de önemli başarı elde eden dizilerin birer birer final yapmasından sonra yeni sezon için duygusal bir dizi ile ekranlara geleceğini zaten bekliyorduk. Yeni sezonda Pastel film tarafından yapımı üstlenilen Güvercin dizisinde yer alan oyuncular, resmen şampiyonlar ligi gibi her biri kaliteli profesyonel oyunculardan oluşmuş.


Mehmet Ali Nuroğlu (Kenan)

1979 senesinde İstanbul’da doğan oyuncu Urfalı. Nuroğlu, ilk olarak ODTÜ Felsefe Bölümünde okumaya başlasa da tiyatro alanına yönelmiştir. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuş olan oyuncunun yer aldığı ilk proje “Çemberimde Gül Oya” dizisidir.

güvercin mehmet ali nuroğlu resmiBu dizide canlandırdığı Devrimci Mehmet  karakteri ile yıldızı parlayan Nuroğlu, daha sonra “Zincirbozan”, “Uçurum”, “Güzel Köylü”, “Kırık Kanatlar”, “Ömre Bedel” gibi yapımlarda yer aldı. Son olarak “Sen Anlat Karadeniz” dizisinde Vedat rolüne hayat verdi. 

Almila Ada (Zülüf)

 “Cennetin Gözyaşları” dizisinde Cennet karakterine hayat veren oyuncu, 1994 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ada, Mimar Sinan Üniversitesi Bale Bölümü mezunudur. Londra’da yüksek lisans yapmıştır. Yurt dışında modellik yapmaya başlayan Almila Ada, bir çok dergi için model oldu. “Kaderimin Yazıldığı Gün” adlı dizi ile oyunculuk sektörüne adım atan Almila Ada, daha sonra Atv ekranlarında yayınlanmış olan “Kırgın Çiçekler” adlı dizi ile ekranlara gelmiştir. guvercin dizisi almila ada resmiYine Atv’de yayınlanan “Cennetin Gözyaşları” adlı dizide ilk kez başrol oynamıştır. Son olarak Fox Tv ekranlarında “Bir Deli Rüzgar” dizisinde Melike karakterinin gençliğine hayat vererek seyirciden tam not almıştı. 

Menderes Samancılar (Bedir)

1999 yılında Adana Millet vekili olan aynı zaman da hayatını tiyatro ve sinemaya adayan Menderes Samancılar, sadece oyuncu değil şiir ve senaryo yazarlığı da yapmaktadır.Menderes Samancılar Güvercin Oyuncu Kadrosunda

Menderes Samancılar; 1 Mayıs 1954 yılında Adana da dünyaya gelmiştir. Boğa burçlu olan usta isim oyunculuğa ilk adımını bir gazetenin açmış olduğu yarışmaya katılması ve sonrasında yarışmayı kazanması ile başlamıştır. Fotoromanlarda oynamaya başlayan usta isim Menderes samancılar bu zaman kadar bir çok dizi ve film de oynamıştır.

En son 2019 yılında 2019 yılında gösterime giren Kapı isimli sinema filminde rol almıştır. Dizi olarak ise en son Show TV ekranlarında reyting rekorları kıran Çukur dizisinde Mahsun’un babası Kadir karakterini başarı ile canlandırmıştır.

Nürsel Köse (Kevsa)

Ocak 1961 yılında Malatya ilimiz de hayata gözlerini açan usta isin en son yine Star TV ekranlarında yayınlanan ama yeni sezonda dijital ortama taşınan Avlu dizisinde mahkum Kudret karakterine hayat vermişti. Dizi eleştirmenlerinden tam not almayı başaran usta oyuncu “Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi” mezunudur.Nursel Köse Güvercin Dizisi Oyuncuları Arasında

Üniversiteyi yurt dışında Almanya’da okuduğu sırada tiyatro oyunlarına merak salar ve o günden beri sahnelerden inmez. Bir çok tiyatro da yer alan başarılı isim ülkeye döndükten sonra hem tiyatro hem de televizyonlarda adını duyurmuştur.

Devrim Saltoğlu (Celil)

Son zamanlarda yine ekranlarından uzak kalan bir diğer önemli isim ise Devrim Saltoğlu’dur. En sonra 2017 yılın da Atv ekranlarında yayınlanan “Cennet’in Gözyaşları” isimli dizide Cennet’in babası Kadir karakterini canlandırmıştı.devrim saltoğlu güvercin resmi

Devrim Salt oğlu; 1973 yılında Trabzon ilimiz de hayata gözlerini açmıştır. Son zamanlarda yer aldığı bazı diziler; Bedel, Yağmur, Kıyamet Çiçeği, 72. Koğuş, Keloğlan Kara Prense Karşı gibi bir çok dizi ve filmlerde adını yazdırmayı başaran Devrim Salt oğlu, yeni sezonda Güvercin oyuncuları arasında olacak.  

Toprak Sağlam (Emel)

Son olarak kendisini Kanal D ekranlarında büyük umutlarla ve büyük bütçeli ile başlayan “Mehmed Bir Cihan Fatihi” isimli dizide Demetrios’un sevgilisi Teodora’ya hayat vermiştir. Dizinin ömrü kısa olsa da eleştirmenlerden tam not almayı başarmıştır.Toprak Sağlam Güvercin Dizisi Oyuncuları Arasında

Toprak Sağlam; Ekim 1985 yılında İstanbul ilimiz de dünyaya gelmiştir. Oyunculuk üzerine “Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü” eğirim almıştır. 

Sadece oyunculuk değil, dans konusunda da yetenekli olan Toprak Sağlam, özellikle halk danslarında kendisini geliştirmeyi başarmıştır. Dans konusundaki yeteneği kadar sesi ile dikkat çeken Toprak, Rock ve Pop alanında seslendirdiği şarkıları da dinlemenizi tavsiye ederiz.

Osman Albayrak (Kasım)

Eylül 2019 itibari ile ilk bölümü ile Star Tv ekranlarında olmasını beklediğimiz diziye yeni bir isim dahil oldu. Osman Albayrak henüz dizi başlamadan ismi kulislerde konuşulsa da bugün itibari ile Güvencin oyuncu kadrosuna adını yazdırmayı başarmıştır. Osman Albayrak Güvercin Oyuncu Ekibinde

Osman Albarak; 18 Ekim 1977 yılında İzmit ilimiz de hayata gözlerini açmıştır. Oyunculuk üzerine Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. İlk defa kamera karşısına ise 2002 yılında geçse de kendisini popüler bir oyuncu haline getiren 2007 yılında Kurtlar Vadisi Pusu isimli dizide İstihbaratçı Hakan karakteri sayesinde olmuştur.

Gülen Kahraman Yıldır (Zeliha)

Son olarak Atv ekranlarında yayınlanmış olan “Kırgın Çiçekler” dizisinde rol aldı. Dizide Feride’nin kaynanası yani Toprak’ın annesi rolüne hayat vermişti. guvercin dizisi gulen karaman resmiYer aldığı bir diğer yapım ise “Diğer Yarım” adlı yapımdır.

Eslem Akar (Nefise)

En son kendisini yine Star TV ekranlarında Avlu dizisinde Deniz’in kızı Ecem karakterine hayat vermişti. Dizide Kudret’in oğlu Alp karakterinin öldürmesi sonucu diziden ayrılan güzel oyuncu daha sonra Avlu dizisinde gösterdiği başarı ile Fox TV ekranlarında normal bir dizi gibi başlayan ama sonradan dijital ortama geçen 4N1K isimli dizide kendisini izleme fırsatımız oldu. Eslem Akar Güvercin Oyuncuları Arasında

Güzel oyuncu Mart 1998 İstanbul ilimiz de hayata gözlerini açmıştır.  Oyunculuk üzerine “Ümit Çırak’tan” oyunculuk konusunda eğitim almıştır. Sadece oyunculuk değil dil konusunda da kendisini geliştiren Eslem Akar hem İngilizce hem de Almanca konuşabilen ender oyunculardan biridir.

Genco Özak (Ökkeş)

Geçtiğimiz sezon final yapan Kanal D ekranlarının sevilen dizisi “Söz” dizisinde Kopuk karakterine hayat vermiş olan oyuncu, “Vatanım Sensin” dizisinde yine vatansever bir gence hayat vermiş olan Genco Özak, 1992 yılında dünyaya gelmiştir. İstanbul’da dünyaya gelen Özak, akrep burcu. 184 cm boyunda olan genç oyuncu 79 kg ağırlığındadır. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olan oyuncunun sevgilisi Yeliz Kuvancı.

söz kopuk kim genco özak resmi

Başarılı oyuncu Kocamın Ailesi adlı dizi ile dizi sektörüne merhaba demiş, hemen ardından da iki sezon boyunca Kanal d ekranlarının tarihi dizisi Vatanım Sensin dizisinde gözü vatandan gayrısını görmeyen yiğit bir gence – Mehmet’e- hayat vermiştir. Genco Özak sinema filmi olarak ise Kor adlı filmde rol almıştır. Yer aldığı bir diğer film ise Martıların Efendisi adlı film olmuştur. 

Işıl Dayıoğlu (Mesude)

Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Sihirli Anahtar ajansına bağlı olarak görev yapan oyuncu son olarak “Cesur ve Güzel” adlı dizide evin hizmetlisi olan Reyhan karakterine hayat vermiştir.yasak elma tülin kim ışıl dayıoğlu resmi 2“Şenlikname: Bir İstanbul Masalı” adlı filmde rol alan oyuncu iki sezon boyunca “Aşk ve Ceza” adlı dizide Sitare karakteri ile beğeni almıştır. “Kavak Yelleri” dizisinin Betül’ü olarak seyirci ile buluşan başarılı oyuncu 2004 yılında “Aliye” dizisinde de Süheyla karakteri ile ekranlara gelmiştir.

“Ayaşlı ve Kiracıları” , “Karanlık Sular”  adlı yapımlarda rol almış olan oyuncu Yasak Elma dizisinde konuk oyuncu olarak yer aldı ve Tülin karakterine hayat verdi.

Bülent Bilgiç (Vilayet Mustafa)

Uzun zamandır ekranlarda kendisini göremediğimiz usta isimlerden bir tanesi olan Bülent Bilgiç, 1952 yılında hayata gözlerini açmıştır. Şu an 67 yaşında olan başarılı oyuncu son zamanlarda “Hızır Ekip” adlı yapımda rol almıştır. bülent bilgiç güvercin resmi

Bu zamana kadar Yüzden fazla projeye adını yazdıran Bülent beyin yer aldığı bazı önemli ve reytinglerde çok iyi değer ayakalayan yapımlara baktığımızda Farkı Desenler, Kırık Kalpler, Kavak Yelleri, Çiçek Taksi, Gurbet Kuşları gibi bir çok önemli yapımlarda adını yazdırmayı başarmıştır.

Berke Üsdiken (Müslüm)

1996 yılında İstanbul ilimi de hayata gözlerini açan yakışıklı oyuncu 1.87 boyundadır. Oyunculuk üzerine tiyatro sahnelerinde eğitim alan Berke uzun yıllar tiyatro oyunlarında yer almıştır.guvercin dizisi berke usdiken resmi

Artık kamera önü oyunculuğuna geçmenin vaktinin geldiğini düşünen Berke ilk defa Güvercin dizisinde Müslüm karakterini canlandıracak. En yakın zaman yer aldığı tiyatro oyunlarına bakacak olursak, Don Kişot’um ben ve Bedensiz isimli oyunlar da 2018 yılında rol almıştır.

Gözde Fidan (Nimet)

1991 yılında güzel şehirler listesinde önemli bir şehir olan İzmir’de dünyaya gelmiş olan Gözde Fidan, 2011 yılında “Cennetin Sırları” dizisinde Selen rolüyle kamera karşısına geçmiştir. Bu dizideki başarısı ile dikkat çeken oyuncu “Yalan dünya” dizisinde Gözde rolüyle dikkat çekmeyi başarmıştır. İçten Yanmalı tiplemesiyle bilinir. Oyuncunun son olarak rol aldığı yapım ise 2015 yılında vizyona giren “Cinnia : İfritin Diyeti” adlı filmdir. Bu filmde Mehadeş karakterine hayat vermiştir.guvercin dizisi gozde fidan resmi

Güzel oyuncu mankenlikten oyunculuğa transfer olan oyunculardan. 2009 yılında Miss model of Turkey 3. olmuştur. 2010 yılında ise best model of Turkey yarışmasında 4. olmuştur.

Ayşegül İşsever (İsmihan)

aysegul issever resmi

İdil Memi (Güldane)

guvercin dizisi idil memi resmi

Sabri Memi (Battal)

guvercin dizisi sabri memi resmiEnver Akbaş (İbrahim)

guvercin dizisi enver akbas resmi

Tolga Pancaroğlu (Erdem)

guvercin dizisi tolga pancaroglu resmi

Dilan Telkök (Betül)

1995 yılında Sakarya’da dünyaya gelen güzel oyuncu Alman Dili Edebiyatı üzerine eğitim almış olan oyuncu, daha önce “Evlat Kokusu” adlı yapımda rol almıştır. Ayrıca “8. gün” dizisinde Nihal karakterine hayat verdi. 8. Gün Demet'in gerçek adı ne Resmi 1Bu dizide canlandırdığı Cemre karakteriyle beğeni alan 23 yaşındaki güzel oyuncunun sevgilisi olup olmadığı hakkında net bilgiler bulunmuyor. Oyuncu son olarak “Halka” dizisinde İrem karakterine hayat vermişti.

Mahiröz Kısacık (Mutlu)

mahiroz kisacik resmi

Erdal Cindoruk (Gaffur)

Mayıs 1965 yılında Adana ilimizde hayta gözlerini açan usta oyuncu Boğa burcudur. Oyunculuk üzerine adana belediyesi Tiyatro bölümünde eğitim almıştır. guvercin gaffur erdal cindoruk resmiİlk kez kamera karşısına 1981 yılında “Yılanı Öldürseler” adlı sinema filmi ile bu sektöre giriş yaptı.  İlk kez oynadığı dizi ise 2002 yılında “Emanet” isimli dizi oldu. Yıldızının parlaması 2003 yılında “Kurtlar Vadisi” dizisinde “Üstün” Karakterini canlandırması ile popüler bir oyuncu haline geldi.

1981 yılında 2018 yılına kadar toplamda 46 projede yer aldı. Sen Anlat Karadeniz dizisinde Fikret karakterini canlandırmadan evvel en son TRT 1 ekranlarında yayınlanan Yalaza dizisinde Yaşar olarak izlemiştik.

“Sen Anlat Karadeniz” dizisinde birlikte rol aldığı mehmet Ali nuroğlu ile yeniden aynı dizide buluşan Erdal Cindoruk, şimdilerde Show Tv ekranlarında yayınlanmakta olan “Zemheri” dizisinde rol alan ve Ertan karakterine hayat veren Caner Cindoruk’un amcasıdır. 

Bestemsu Özdemir (İpek)

1992 senesinde doğmuştur. 1,74 cm boyunda olan güzel oyuncu anne ve babası henüz o, 2 yaşında bir çocukken ayrıldı. Bir süre anneannesi ve dedesi ile yaşayan oyuncu Özel Fransız Lisesi mezunu.

egenin hamsisi bestemsu özdemir resmi

Moda Tasarım konusunda yetenekli olan oyuncu üniversite tercihini de bu yönde yaparak İstanbul Teknik Üniversitesi Moda Tasarım Bölümünden mezun oldu. Aslında mücevher tasarımı üzerine de eğitim almak isteyen Özdemir bir taraftan da oyunculuk üzerine eğitim almaya başladı. Lisede öğrenci iken kaydolduğu modellik ajansına bağlı olarak podyumlara çıktı. Modellik yaparken tanıştığı Cem Tatlıtuğ hayatında yeni bir sayfa açılmasına neden olmuş. Menajer olan Cem Tatlıtuğ’un oyunculuk ajanasına kaydolan oyuncu halen de bu ajansa bağlı olarak çalışmakta.

Dizi sektörüne Sakarya Fırat adlı TRT1 ekranlarının sevilen dizisi ile merhaba diyen güzel oyuncu İstanbul Hatırası adlı dizide de oynamıştır. Kara Para Aşk adlı dizi ile hafızalara kazınmıştır.

Bu dizide Nilüfer karakterine hayat vermiştir. 2015 senesinde Analar Ve Anneler dizisinde rol aldıktan sonra Tabula Rosa ve Biz size Döneriz adlı sinema filmlerinde rol aldı. Kırlangıç Fırtınası adlı dizi ile kariyerine devam eden oyuncu Dünyanın En Güzel Kokusu 2 adlı sinema filminde oynadı. En son rol aldığı dizi ise Kanal D ekranlarında yayınlanan Meryem adlı dizi olmuştur. Bu dizide avukat olan Beliz karakterine hayat vermiştir.

Güzel oyuncu 1,74 cm boyunda ve 54 kg ağırlığında. Güzel oyuncu son olarak TRT 1 ekranlarında yayınlanmış olan “Ege’nin Hamsisi” dizisinde rol almıştır. bu dizide Zeynep karakterine hayat vermiştir. 

Serkan Tınmaz (Murat)

1986 senesinde Çanakkale’de dünyaya gözlerini açmıştır.serkan tinmaz resmi

İkizler burcu olan oyuncu, 1,79 boyunda 71 kilodur. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan oyuncu daha önce Hayat Devam Ediyor, Gönül İşleri, Görüş Günü Kadınları, Adı Mutluluk ve Beni Affet adlı yapımlarda adını duyurmayı başarmıştır.

“Beni Affet” dizisinde sedat karakterine hayat vermiş olan oyuncu son olarak Show Tv ekranlarında yayınlanmış olan “Kalp Atışı” dizisinde rol almıştır. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu