Oyuncu Kadrosu

Hakim Dizisi Azem Karakteri Bakın kim Çıktı!

Hakim Dizisi Azem karakterine hayat veren usta oyuncu yakında zaman da Alpaslan dizisi Emir Bozan karakteri ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Hakim Azem rolü ile usta oyuncu adından yine söz ettirmeyi başardı.

5 Nisan 20232 tarihinde başlayan Hakim dizisinde yaşanan olaylar ve kamu görevlisi olan Ömer’in oğlunu korumak için yasaları bir kanara itmesi, izleyenlerin “Acaba onun yerine ben olsam ne yapardım” diye düşünmesine nende oluyor.

Hakim Dizisi Azem
Hakim Dizisi Azem Kimdir

Son zamanlarda Adliye dizileri bir hayli önem kazanırken, Yargı dizisinin elde ettiği başarıyı elde etmek için elinden geleni yapıyor.

Hakim Dizisi Azem Kimdir

5Nisa 2022 tarihinde ekrana gelen Hakim dizisi Azem karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Yurdaer Okur. En son Alparslan Büyük Selçuklu Tuğrul Bozan (Emir Bozan) rolüyle ekranlar da yer almıştır. Hemen öncesinde ise “Kefaret” dizisinde başrolde başarılı oyuncu boy göstermişti.yurdaer okur resmi

Yurdaer Okur, TRT 1 ekranlarının yayınlanan “Sakarya Fırat” dizisiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Usta oyuncu Yurdaer Okur 1974 yılında dünyaya gelmiştir. Rize ilinde hayata gözlerini açan Okur, Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü’nde eğitim almak istese de oyunculuğa merak salmış ve kariyerini bu yönde ilerletmiştir.

yurdaer okur resmi

Oyuncu olmak için girdiği sınavlarda barı elde eden Okur, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Akabinde Mimar Sinan Üniversitesi’nde de Yüksek lisansını tamamlamıştır. Diyarbakır Devlet Tiyatrosu ve İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda görev yapmış olan oyuncu ayrıca  yönetmenlik tecrübesi de vardır.

İlk defa kamera karşısında “Ferhunde Hanımlar” dizisiyle dizi sektörüne merhaba demiştir. . “Köprü” dizisinde iki sezon rol almış olan başarılı oyuncu, Tekin karakteriyle hafızlara yer edinmiştir. Tümay Özokur Film Reklam cast ajansına bağlı olarak çalışan ünlü oyuncu TRT1’de ekranlarında yayınlanmış olan “Sakarya Fırat” dizisinde, dört sezon boyunca “Kerküklü Süleyman” rolünü canlandırmıştır.

Şimdi yine adından söz ettiren Yurdaer Okur, Hakim dizisi Azem karakteri ile dikkatleri yeniden üzerine çekmeyi başarmıştır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu