Oyuncu Kadrosu

Halka Başkomiser Cemal Kim? Gerçek Adı Ne? Hangi Dizide Oynamıştı?

 TRT1’in yeni dizisi Halka dizisi Başkomiser Cemal kim merak edenler için hazırladığımız bu yazımızda sizlere hem karakter hakkında hem de Halka Cemal’in gerçek adı ve bilgileri ile detayları paylaşacağız.

Halka dizisi Başkomiser Cemal Kimdir?

“Karadağlar””Kaçak” “Şubat ” “Savaşçı” “İsimsizler” gibi oldukça iyi dizilerin yönetmenliğini üstlenmiş olan Volkan Kocatürk’ün yönetmen koltuğunda oturacağı Halka dizisi Kaan ve Cihangir adında iki polisin hikayesini ekranlara getirecek. Es Yapımın iddialı dizisi Halka Kasım ayında sete çıkacağı gelen duyumlar arasında.

Halka dizisi Başkomiser Cemal Sandıkçı da dizinin fenomen karakterinden birisi olacak. 1991 yılında işlenen bir suçun herkesten gizli olarak kaydedilmiş olan videosu ile ortalık fena halde karışacak. Üç halka şeklinde bir simgesi olan suç örgütü Halka şebekesini çökertmek için çabalayan iki zıt karaktere sahip olan Cihangir ve Kaan hikayeleriyle de seyirciyi etkileyecek.

Dizinin en önemli karakterlerinden olan Başkomiser Cemal de Cihangir ve Kaan’ı bu çalışmalarında yönetecek kişi olarak bizlerle buluşacak. Halka dizisi Başkomiser Cemal’n gerçek adı Ahmet Mümtaz Taylan. Son olarak Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan İnsanlık Suçu adlı dizide zengin bir iş adamı olan Sami Bey’e hayat veren oyuncu hakkında detayları sizlerle paylaşmaya devam edelim.

Eylül 1965, Ankara doğumlu olan oyuncu Ankara Gazi Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Bu bölümün ardından Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda görev yapmaya başlayan oyuncunun buranın ardından pek çok yerde Devlet Tiyatrosunda çalışmıştır. Bu süreç içerisinde oyunculuk dışında yönetmenlik, sanat yönetmenliği, genel müdürlük gibi görevlerle tecrübesine yenilerini eklemiştir. insanlık suçu ahmet mümtaz taylan resmi 12006 senesinde Devlet Tiyatrosu’ndan istifa eden oyuncu, TRT Çocuk Tiaytrosunda da görev yapmıştır. Son olarak yine Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan Hayat Şarkısı adlı dizide rol almıştır. Yılan Hikayesi, Kurşun Yarası, Kayıp Aşıklar, Avrupa Yakası, Ezo Gelin, işler Güçler, Behzat Ç., Leyla ile Mecnun, Güzel Köylü, Adını Sen Koy, Emret Komutanım, Anlat İstanbul, İstanbul Kanatlarımın Altında, Ejder Kapanı, Kırık Kalpler Bankası, Ölümlü Dünya adlı yapımlarda yer almıştır.

Star tvde yayınlanmış olan Hayat Sırları adlı dizide ailenin babası Mustafaya hayat vermiştir. Kendisini daha yakından tanımak adına çocukluk yıllarından da bahsettiği videomuz haberimizin devamında sizlerle.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu