Oyuncu Kadrosu

Halka Dizisi Terzi Kim? Hangi Oyuncu Canlandırıyor? Gerçek Adı, Yaşı, En Son Oynadığı Dizi…

15 Ocak 2019 Salı günü ilk kez seyirci karşısına çıkacak olan TRT 1’in yeni dizisi Halka oyuncuları kimler olduğunu sizlere büyük kısmını tanıtmıştık. Şimdi Geride kalan tüm oyuncuları tanıtmaya ve sizlerle tanıştırmaya devam ediyoruz.

Dizi de oyunculardan çok Halka dizisinin sembolü ne diye sosyal medya da merak edenler olmuş. Bizde kısaca bu halka ne ondan bahsedip, daha sonra halka terzi kim olduğunu açıklayacağız. Dizi adını suç örgütünden almış ve üç adet halkadan oluşmaktadır. Suç örgütlerinde bireyler masanın ayaklarını oluşturmaktadır. Halk da bir suç örgütü olduğu için birbirinden farklı dallarda işleri yürüten üç ayaktan oluşmaktadır. Karakterleri yavaş yavaş tanıdıkça halkanın bir ayağı para diğer ayağı güç bir sonraki ayağı ise görünen yüzü olduğunu düşünüyorum. İlerleyen bölümlerde bu halkaları oluşturan karakterleri zaten anlamış olacaksınız.

Halka Dizisinde Terzi Kim? Nasıl Bir Karakter?

Trt yakın zamana damga vuran harika dizilerle gündem olmaya devam ediyor. Bence bu yükselişi Diriliş dizisi ile başlayan TRT, bu yükselişine devam ettirebilmek için bir biri ardına harika dizileri ekrana vermeye devam ediyor. Bir çok özel kanalın aksine TRT yayına verdiği diziye en az bir sezon kalma şansı vermesi insanların diziyi daha yakından tanımasına imkan vermesi ile dizinin tutmasında büyük pay sahibi. Buna en güzel örnek, diriliş dizisi ilk başlarda yeterince reyting alamamıştı. Ancak sonrasında reyting rekorları kırdı.

Trt ekranlarında polisiye ve suç kategorisinde eksik olan yanını Hakla dizisi ile doldurmayı planlarken dizinin bence en önemli karakterlerinden olan Halka dizisi Terzi olduğunu düşünüyorum. Tam bir suç makinası olan ve silah kullanmada usta olan Terzi, neden kendisine bu lakabı taktıklarına gelince, öldürdüğü adama kefen giydirdiği için kumaş yetmediğini mecazi manda söylemek için yani öldürdüklerine kefen yetmen bir katili canlandırıyor.

Dizinin en karanlık tiplerinden olan Terzi adını gelecek bölümlerde çok sık duyacağız. Şimdi dizide Terzi karakteri olarak karşımıza çıkan oyuncu hakkında gerçek bilgileri paylaşalım.

Halka Terzi Karakterinin Gerçek İsmi

Bazı insanlar var doğuştan oyuncu ve duruşu ile tipleme yapabilenler vardır ya aynı öyle bir oyuncu ile karşı karşıyayız. Yakında oynayacağı Terzi karakteri üzerine tıp diye oturmuş. Dizide katil Terzi karakteri ile karşımıza çıkan oyuncunun gerçek adı Erdal Yıldız’dır. Ocak 1966 yılında Tunceli ilimizde hayata gözlerini açan Erdal, oğlak Burcudur.halka terzi kim erdal yıldız resmi

Eğitim olarak “Le Strasberg Theatre Isntitute” de eğitim alan Erdal, ilk kez kamera karşısına 1998 yılında “Lola Bilidikid” isimli sinema filminde “Bilidkid” karakterini canlandırması ile başlamıştır. Ülkemize tanınmasında büyük katkısı olduğunu düşündüğüm 2012 yılında yayınlanan “Uçurum” isimli dizide “Yaman” karakteri sayesinde olmuştur.

DEVAMINI OKU

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu