Halka Gülay Kim? (İlhan’ın Eşi) Gerçek Adı Ne? Hangi Dizide Rol Aldı?

TRT 1 ekranlarının yeni dizisi Halka oyuncuları her geçen gün netlik kazanmaya devam ediyor. Bu yazımızda Halka dizisi Gülay kim hakkında bilgi verirken ayrıca Halka dizisi Gülay’ın gerçek adı ve bilgileri de sizlerle paylaşılacak.

Halka Dizisi Gülay Kimdir? Gerçek Adı Ne?

Halka oyuncu kadrosuyla ne kadar güçlü olduğunu her haberde daha da hissettirmekte. Halka dizisinin kötü karakteri olan İlhan Tepeli’nin eşi olan Gülay kendine özgüveni çok yüksek bir bayan. Ancak eşi ne derse onun ardında duran bir kişiliğe sahip. İlhan’dan herkesin korktuğu kadar korkan Gülay dizinin ana karakterlerinden bir tanesi. Halka dizisi İlhan kim için tıklayınız.

Halka dizisinde Gülay’a hayat verecek olan oyuncunun adı Funda İlhan. Funda İlhan kimdir sorusuna cevap olacak detaylara geçelim. Funda İlhan, Haziran 1971 doğumlu. İzmir’de dünyaya gelen oyuncu Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Oyunculuk Bölümü mezunudur. Rezzan Çankır Cast Ajansına bağlı olarak çalışan İlhan, ilk olarak “Kara Melek” dizisiyle sektöre ilk adımını atmıştır.

Bu dizide Şebnem karakterine hayat veren oyuncu “Mühürlü Güller”, “Sayın Bakanım” adlı yapımlarda rol almış hemen ardından da “Gümüş” dizisinde Esra rolüyle seyirciden tam not almayı başarmıştır. “Fikrimin İnce Gülü” dizisinin ardından tam altı sezon “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisinde Margaret Teodora karakterine hayat vermiştir.

“Makber”, “Kurt Kanunu”, “Kötü Yol” adlı yapımların ardından “Güneşi Beklerken” dizisinde Aksel’in annesine hayat vermiştir. Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan “Güneşin Kızları” dizisinde Sevilay karakterine hayat veren İlhan,  “Seni Kimler Aldı” dizisinin ardından son olarak yine Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan “İnsanlık Suçu” adlı dizide rol almıştır. Bu dizide Cavidan karakteriyle dikkat çeken oyuncu 60 kg ağırlığında ve 168 cm boyunda. halka gülay kim funda ilhan resmi

Funda İlhan denilince akla gelen dizilerden en önemlileri oyuncunun dizi sektöründe ilk rol aldığı yapım olan “Kara Melek” dizisidir. Bir diğer önemli yapım ise bir döneme damga vuran “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisi olmuştur. Magraret rolüyle hafızalara kazınmış olan oyuncu bir aksiyon dizisi olan Halka dizisinde adından söz ettirecek karakterlerden biri. Dizinin en önemli adamlarından olan mafya babası İlhan’ın eşi olan Gülay karakterine hayat verecek oyuncu ile ilgili bir video ile yazımızı sonlandırıyoruz.

Funda İlhan Halka Dizisi Gülay

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi:

Konu hakkında yorumunuzu yazın