Oyuncu

Hasan Can Kaya Kimdir? Konuşanlar Hasan Can Kaya

Hasan Can Kaya Biyografisi ve Kariyeri

Hasan Can Kaya kimdir? Konuşanlar sunucusu Hasan Can Kaya aslen Nereli? Kaç yaşında? Burcu ne? Hayatımıza nasıl girdi? İşte bu sorularının cevapları haberimizin devamında sizleri bekliyor.

Pandemi sürecinde sokağa çıkma yasaklarının başladığı dönem de hayatımıza giren ve Konuşulanlar sunucusu Hasan Can Kaya olarak bildiğimiz ünlü komedyen hakkında merak edilen soruların cevaplarını sizleri için araştırdık.

Hasan Can Kaya Kim (Biyografisi)

Hasan Can Kaya Kim (Biyografisi) resmi

  • 16 Aralık 1989 yılında doğdu
  • Aslen Malatyalıdır
  • İstanbul Güngören de büyüdü
  • Şu an 31 yaşında
  • Senarist ve komedyen
  • 1 Kadın 1 erkek dizisinin senaristliğini yaptı
  • Lise döneminde tiyatro ile tanıştı
  • Set görevlisi olarak çalıştı
  • Leman Kültür de Stand up gösterisi yaptı

6 Mayıs 2020 tarihinde youtube kanalında ilk videosu ile sıfırdan başladığı stan up gösterisine şu an kadar 10 milyondan fazla izleme almıştır. Kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Hasan Can Kaya ekrana gelen bir çok dizi yada filmin arka planında görev almış birisidir. Özellikle Demet Evgar ile Emre Karayel’in baş rollerinde yer aldığı 1 erkek 1 kadın dizisinde senarist ekibinde yer almıştır.

Hasan Can Kaya Kimdir Konuşanlar Hasan Can Kaya resmi

Yakın çalışma arkadaşların desteği ile stan up gösteri yapmaya başladığında yakın arkadaşların desteğini gören Hasan Can, yine senarist olarak yazdığı dizinin kanal ve yapımcı tarafında onay almamasında dolayı rafta tuttuğu “Konuşanlar” formatını hayat geçirmiştir. İlk sahne ücreti ve kameraman ücretini seyircinin desteği ile ödeyen Hasan Can, espri yeteneği kadar vefalı davranışları ile dikkat çeken bir isimdir.

İlk çıktığın da Cem Yılmaz’ın tahtını sallandıracak bir isim olarak basına yansıyan başarılı komedyenin hayran kitlesi artarak devam ediyor. Sıfırdan başladığı projesinde şu an 500.000 yakın abonesi bulunmaktadır.

Konuşanlar Sunucusu Hasan Can Kaya Kariyeri

Lise döneminde tiyatro ile tanışan ünlü komedyen sinema sektörüne oyuncu olarak değil arka planda çalışan olarak başlamıştır. Bir çok set de görev alan Hasan her geçen gün bu sektörün mutfak kısmında olmak istemiştir. Dizi ve film çekimlerinden ilhan alıp senaristliğe adım atmıştır.

Bir çok projede yardım ettiği senaristliğe Bir erkek bir kadın dizisinde baş senarist olmuştur. Ancak yıllar içinde dizinin reytinglerinin düşmesi ile Hasan farklı projesi ile yapımcıların kapısını çalsa da onay alma süreci uzun sürmesi, farklı projelere yönelmiştir.

Konuşanlar Hasan Can Kaya

Senarist grubunda birlikte çalıştığı arkadaşlarının da tavsiyesi ile “Bizleri gülmekten kırıyorsun. Neden bunu sahne önünde yapmıyorsun” şekilden gelen olumlu tepkilerden etkilenip, Beşiktaş da bulunan Leman kültür de sahne almaya başlamıştır. Ufak ufak çevresini genişletmesi ve ilk olarak komedyen olarak duyurulması bu dönem de olmuştur.

Pandemi sürecinde geniş kitlelere ulaşmak için raf da beklettiği “Konuşanlar” projesini 6 Mayıs 2020 tarihinde geçirmiştir. İlk yayınladığı Konuşanlar bölümü 30 dakika olarak planlansa da sonrasında gelen istekler üzerine bir bölümü 60 dakika olarak yayınlamaktadır.

Hasan Can Kaya Konuşanlar

Konuşanlar programının tutma sebebini ünlü komedyen bakın nasıl tarif ediyor.

“Kendime yapmayacağım şakayı Seyirciye de yapmam!” Konuşanlar sunucusu Hasan Can Kaya

Sözleri ile youtube kanalında yayınlanan Konuşanlar formatında karşı tarafı rencide etmeden tatlı bir mizah yapmaya çalıştığını dile getirdi.

Hasan Can Kaya Konuşanlar Sunucusu Hakkında ki diğer Bilgiler

Ünlü komedyen Hasan’ın hakkında merak edilen bazı bilgileri alt kısımda kısa kısa açıkladık. Özellikle nereli? Sevgilisi kim? Sevgilisi var mı? Soruları son zamanlar da sosyal medyada merak ediliyor. Bu soruların cevapları alt kısımda verilmiştir.

Hasan Can Kaya Sevgilisi

Ünlü komedyenin sevgilisi var. Lakin bunu seyircilerinden bilerek saklamaktadır.

Hasan Can Kaya Nereli

Hasan her ne kadar İstanbul Güngören de doğup büyüse de aslen Malatyalı’dır

Hasan Can Kaya Burcu

16 Aralık 1989 yılında doğmuştur. Yay burcudur.

Hasan Can Kaya Yaş

16 Aralık 1989 yılında doğan Hasan 2020 itibari ile 31 yaşındadır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu