Oyuncu Kadrosu

Hekimoğlu Dizisi Gülay Kim? Şizofren Hasta Gülay Kimdir?

Hekimoğlu Gülay karakteri dizinin 21 Ocak 2020 Salı günü ekrana gelen 4. bölümünde şizofren hasta olarak (bölüm oyuncusu) kadroya dahil oldu. Bir de bu yazımızda Hekimoğlu dizisi Gülay kim olduğunu kısaca açıklayacağız.

Bildiğiniz üzere Hekimoğlu dizisi House M.D dizisinin birebir uyarlaması olarak karşımıza çıktı. Genel hatları ile %99 benzerlik gösteren dizide şizofren hasta olarak daha yaşlı oyuncu oynamıştı. Orijinal bölümü oldukça ilginç ve heyecanlı geçtiğini ve bu vakıayı çözerken hadi canım diyeceğinizi söylemem gerek. 

Hekimoğlu Dizisi Gülay Kimdir?

 21 Ocak 2020 tarihinde Kanal D ekranlarında yayınlanan Hekimoğlu dizisinin 4. bölümünde şizofren hasta olarak Ateş Hekimoğlu’nun hastası olarak karşımıza çıkan oyuncu ve bu oyuncuya hayat veren başarılı ismi bu yazımızda açıklamadan önce, acaba Hekimoğlu Ateş bu vakıayı çözebilecek mi?Hekimoğlu dizisi Gülay - Şizofren hasta Gülay - Ahmet Filiz

Elbete olaylara farklı bakış açısı ve çözme yöntemleri ile Ateş Hekimoğlu ve ekibi bu vakanın da üstesinden gelmeyi başaracaklar. Ancak oldukça zorlanacağı bir vaka olduğunu söylemem gerek. Sözlerimi daha fazla uzatmadan Hekimoğlu Gülay karakterine hayat veren oyuncunun kim olduğunu açıklamak istiyorum. 

Hekimoğlu Gülay Gerçek Adı Bilgileri

Kanal D ekranlarında yakın zamanda başlayan ve House M.D dizisinin birebir uyarlaması olarak karşımıza çıkan Hekimoğlu dizisinde Gülay karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Filiz Ahmet’dir. Filiz Ahmet - Hekimoğlu Gülay - 22 Ocak 2020

Filiz Ahmet; aslen Üsküplü. Yugoslavya doğumlu olan güzel oyuncu 1981 yılında dünyaya gelmiştir. Aslen Türk olan oyuncu eğitimini de Üsküp’te tamamlamıştır.

Güzel Sanatlar Akademisi Tiyatro Bölümü mezunu olan oyuncu mezun olur olmaz Üsküp Türk Tiyatrosu’nda da oyunculuğa başladı. Annesi de dedesi de tiyatrocu olan yetenekli oyuncu Bosna Savaşı’na tanık olmuş ve henüz 15 yaşında olan oyuncu o dönemde İsveç’e yerleşmiştir. Savaş bitince geri dönen oyuncunun ilk rol aldığı dizi “Elveda Rumeli” adlı dizi olmuştur.vurgun mihri kim filiz ahmet resmi

Zarife karakterine hayat vermiş olan oyuncu beş dil biliyor. Arnavutça, Bulgarca, Sırpça, İsveççe, İngilizce konuşabilen başarılı oyuncu reklam filmlerinde de rol almıştır. “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Nigar Kalfa karakterini canlandırmış olan oyuncu 2014 senesinde “Kadın İşi Banka Soygunu” adlı filmde rol aldı.

Filiz Ahmet’in yer aldığı yapımlar

 • Balkan Düğünü
 • Ruhumun Aynası
 • Kendine İyi Bak
 • Başka Semtin Çocukları
 • gazel
 • Aşk Tutulması
 • Kırık Kanatlar
 • Zavedeni
 • Görevimiz Tatil
 • Bal Kaymak
 • Hayat Şarkısı

Son olarak kanal D ekranlarında yayınlanan Hekimoğlu dizisi şizofren hasta olarak harika oyunculuk performansı ortaya çıkarttığını söylemem gerek.

Hekimoğlu dizisinde Şizofren Hasta Gülay’ın Geldiği Bölüm

21 Ocak 2020 tarihinde yayınlanan dizinin 4. bölümünde şizofren hasta Gülay karakteri ile kadroya katılan Filiz Ahmet’in geldiği bölüm fragmanı hemen alt kısımda sizleri bekliyor.

DEVAMINI OKU

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı