Oyuncu Kadrosu

Hercai Dizisi Haşmet Ağa Kimdir? Yeni Sezon Gelen Oyuncu

Hercai dizisi 2. sezonu ile birlikte 20 Eylül 2019 Cuma günü başladı. Yeni sezonun başlaması ile bir çok dizi de olduğu gibi değil aynı kadro ile başlaması bizleri oldukça şaşırtmıştı. Ancak çok geçmeden Hercai dizisi Haşmet karakteri diziye dahil olması ile birlikte yeni sezon da ilk gelen oyuncu oldu. Biz de bu yazınızda Harcai Haşmet ağanın gerçek adını ve hakkında merak edilen soruları cevaplayacağız.

Hercai Dizisi Haşmet Ağa; Midyat da adı bilinen önemli kişilerden birisidir. Nasuh Ağanın aynı zamanda arkadaşıdır.

=> Hercai Dennis (Miran’ın Eski Sevgilisi) Kim olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Hercai dizisi Haşmet Ağa (Haldun Boysan)Mardin bölgesinin kanaat önder olarak dizinin kadrosuna dahil olan ve dizide Haşmet karakterini canlandıran oyuncu Kurtlar Vadisi dizisinde Tombalacı Mehmet karakteri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. 

Harcai Dizisi Haşmet Ağa Kimdir?

Mia yapım imzalı olan dizinin ikinci sezonun ilk bölümünde Şaadoğluları konağı boşaltıp daha ufak ve küçük bir eve yerleşmiş. Artık iki düşman aile birbirlerinin açıklarını aramaya başladıkları sırada Heme Azize Aslanbey’e hem de Nasuh ağaya gelen gizli telefonlar gelmesi ile izleyiciler oldukça merak etti.Hercai Haşmet (Haldun Boysan) ResmiNasuh ağa da Azize Aslanbey de gittiği yerde karşılarına bölgenin yada ilçenin kanaat önder olarak bilinen Haşmet ağa çıktı.Haşmet ağa bölgede sözü geçen ve sözünün üzerine söz söylenmeyen etkin ve yetkin bir adamdır. Bu sebeple o bölgede yaşamak isteyen her kim olursa olsun Haşmet ağanın onayı olması gereken birisidir.

O bölgenin en saygın kişisi olan Haşmet ağa karakterine hayta veren usta isim Kurtlar Vadisi dizisinde Tombalacı Mehmet karakteri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir isimdir. Tabi sadece Kurtlar Vadisi değil. Bunun yanında bir çok dizi ve Filde rol almayı başaran biridir. 

Hercai Dizisinde Haşmet Kim?

Hercai dizisinde Kanaat önderi Haşmet ağa karakterine hayat verecek usta oyuncunun gerçek adı Haldun Boysan’dır. Haldun 6 Temmuz 1958 yılında Başken Ankara da hayata gözlerini açmıştır. Şu an 61 yaşında olan Haldun Boysan Ted Ankara kolejinden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Dil tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünde mezun olmuştur.
Hercai Dizisindeki Haşmet Ağa (Haldun Boysan) Resmi
Ankara Sanat Tiyatrosu ve İstanbul şehir tiyatrolarında görev yapmış olan Haldun, ilk defa kamera karşısında 1996 yılında “Kara Melek” isimli filmde canlandırdığı karakter ile bu sektöre başlamıştır. Bu zamana kadar bir çok dizi ve filde rol almayı başaran Haldun Boysan yeni sezonda Hercai dizisi Haşmet ağa karakteri ile karşımızda olacak. 

Haldun Boysan’ın Yer Aldığı Son 10 Yapım

  • 2019 – Akıllara Seza
  • 2017 – Ege’nin Hamsisi
  • 2017 – Bahtiyar Ölmez
  • 2015 – O’nun Hikayesi
  • 2014 – Ulan İstanbul
  • 2014 – Gülcemal
  • 2014 – Otel Divane
  • 2014 – Sesli Güldüm
  • 2014 – Zeytin Tepesi
  • 2013 – Merhamet

Yeni sezonda usta isme Hercai dizindeki Haşmet karakterinde başarılar dileriz. Bu arada usta simini popüler olduğu Kurtlar Vadisi Tombalacı Mehmet karakterini bir kez daha hatırlamak isteyenler için video ekliyorum.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu