Oyuncu Kadrosu

Hercai Esma Kim? Fırat’ın Annesi Esma Karakterine Hayat Veren Aslan Bey Konağının Kalfasını Canlandıran Oyuncu

Hercai Esma Kim? Fırat’ın Annesi Esma’nın gerçek adı ne? Esma gerçekten Fırat’ın annesi ne? Hepsi ve daha fazlasını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Atv’nin sevilen dizisi 4. bölümü ile 5 Nisan 2019 Cuma akşamı ekranlara geldi. Dizide yer alan her oyuncuyu sizlerle tanıştırmaya devam edip, bu zamana kadar tanıtmadığımız bir kaş kişi kalmış. Bunlardan biri de Fırat’ın annesi ve aynı zaman da Aslanbey konağının da kalfası Hercai Esma karakterini bu yazımızda sizlere tanıtmaya çalışacağız.

Hercai Esma; Aslanbey konağının emektar kalfası ve çalışanıdır. Azize Aslanbey’in tüm pis işlerinden haberdar olan Esma Azize’nin bu kinin bir türlü anlamaz. Ancak Azize geçmişte yaşadığı olayı Esma’dan bile saklamıştır. 

=> Hercai Nigar (Konak Çalışanı) Kim olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Hercai Dizisi Esma Kalfa Kim? Azize Aslanbeyin Çalışanı 

Sulan kocası öldükten sonra yıllarca kendi zamanını geleceği günü sabırla beklediğini, kocası varken de kendisine yıllarca işkence etmesine rağmen sesini çıkarmadığını bizzat kendi ağzından kızı Gönül’e söylerken duymuştuk. Azize Aslan beyden sorna, konakta kendi sözünün geçmesi için çalışanları da kontrol altına almak için her yolu mubah gören Gönül’e karşı tek dik duran yada duracak olan, Aslan bey konağında kalfalık yapan ve gençliğini bu çocukluğunu bu konakta geçen Hercai dizisi Esma karakteri olacak.

hercai esma kim güneş hayat resmi

Esma kocası ile birlikte Aslanbey’lere hizmet etmiştir. Azize de bunun farkında olduğu için Fırat’ı da Miran ile birlikte büyümesine müsade etti. Hatta Miran’a ne alınırsa, Fırat’a alınmış. Onu da kendi evladından ayırmamıştır. Bunun ne büyük nedeni ise Esma’nın ölümüne Azize hanıma sadık olmasıdır.

Esma sadece bir hizmetçi değil, yeri geldiğinde Azize hanımın akıl danıştığı, yeri geldiğinde konağın sorumluluğunu üstüne alması nedeni ile evin gelini olan Sultan ile bol bol karşılaşan kişi olacak. Zamanla karakteri çok daha iyi tanıyacağız. Şimdi oyuncunun gerçek adını ve daha önce nerelerde oynadığını açıklamak istiyorum.   

Hercai Esma Karakterini Canlandıran Oyuncunun Gerçek Adı

Dizide yer alan her oyuncuyu ayırt etmeden tanıtıyoruz. Dizide her ne kadar hizmetçi gibi görünse de ilerleyen zamanda çok önemli roller üstleneceğini tahmin ettiğimiz Esma karakterine hayat veren oyuncunun gerçek ismi Güneş Hayat’dır. 1 haziran 1964 yılında Ankara ilimiz de hayat gözlerini açan oyuncu ikizler burcudur.Hercai dizisi Fırat'ın annesi (Güneş Hayat)

Oyunculuk üzerine Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bölümünü bitirmiştir. Kendisini ilk olarak Kurtlar Vadisi Terör isimli sinema filminde görmüştük Zamanla bir çok dizi ve Filmlerde rol aldı dilerseniz, şimdi bu oyuncunun yer aldığı yapımları açıklayalım. 

Güneş Hayat’ın Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

Güneş Hayat’ın önce rol aldığı ve şu an gündemde olan dizilerden bahsedelim. 

 • 2019 – Hercai 2018 Adı Zehra
 • 2017 Adı Efsane
 • 2016 – Son Destan
 • 2013 – Çalıkuşu
 • 2012 – Alev Alev
 • 2011 – Ay tutulması
 • 2009 – Masumlar

Şu ana Hercai dizisinde halen oynamakta olan Güneş Hayat’ın rol adlığı filmler ise;

 • 2017 – Düğüm Salonu
 • 2016 – El Değmemiş Aşk
 • 2012 – Evim Sensin
 • 2007 – Kurtlar Vadisi Terör

Oyuncu hakkında merak edilen ve burada bulamadığınız bir soru olursa lütfen yorum kısmından bana bildirebilirsiniz. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu