Oyuncu Kadrosu

Hercai Hanife Kim? Mutfak Çalışanı Hanife Derbent

Hercai Hanife Kim? Gerçek ismi ne? Daha önce hangi dizi ve filmler de rol aldı? Hepsi ve daha fazlasını bu yazımızda sizler için hazırladık.

İlk bölümü ile izleyici karşısına çıkan Atv’nin büyük umutlarla ekrana getirdiği ve bence de buna dediği Mia yapım imzalı dizide her karakterin bir anlamı ve hikayesi var.

Hercai Hanife; Şadoğlu konağının emektar hizmetçisidir. İlk karşımıza çıktığında bekar olan Nasuh ağa ile evlenmek için evin gelini olan Handan’ı sıkıştırmış. Ancak emeline ulaşamamıştır.

Şadoğlu Hizmetçisi Hanife; Aynı zamanda Azize Aslanbey’in de öz kardeşidir. Sırf yıllarca Şadoğlu ailesinin ne yapıp ettiğini öğrenebilmek için kardeşini feda etmiştir. 

23 Ekim Cuma günü ekrana gelen bölümde Hanife Derbent karakteri öz kardeşi Azize Aslanbey karakteri tarafında yanlışlıkla bıçaklanarak öldürülmüştür.

=> Hercai Melike Kim olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Sıradan mutfak çalışanı deyip geçmeyen senarist, mutfağın en kıdemlisi Nigar’dan sonra işlerin başına geçen ama genel de Nigar’ın mutfakta sözü geçtiği Şadoğlu konağının mutfağından sorumlu Hercai Hanife Derbent kim olduğunu şimdi sizlere tanıtacağız.

Hercai Hanife kim - (Azize'nin kardeşi)

Hercai Hanife; Şadoğlu konağının mutfak çalışanıdır. Ancak gerçek çok sonra ortaya çıktı. Hanife aynı zamanda Azize’nin de kardeşidir. Azize bilerek kardeşi Hanife’yi Şadoğlu ailesinden bilgi almak için bilerek konağa girdirmiştir.

Hercai Hanife Derbent Kim?

Bir çok dizi ve filmde görüyoruz, genelde mutfak çalışanları silik karakter olarak arka planda karşımıza çıkarken bu dizide Hercai Hanife karakteri, hiç de öyle sanıldığı gibi pasif bir karakter değil.

Gözü her zaman yükseklerde ve bir gün kendi devri başlayacağına inanıyor. Çünkü konağına tek sahibi ve tek sözü geçen ve bu mallarında sahibi Nasuh ağa yıllarca bekar olduğunu bildiği için kadınsı duygularını kullanıp onu bir şekilde etkilemek ve ilerde bu ailenin hanım ağası olmak gibi gizli bir planı var.

Tabi bunu kimseye karşı dillendiremiyor. Ancak bu amaç için Handan ile Zehra arasında laf getirip götürmeler, Yaren’i kışkırtmalar hep ileride kendi cumhuriyetini kurmanın temellerini oluşturuyor.Hercai Dizisi Hanife Derbent (Ayda Burhan)

Şimdilik yılan gibi sessiz ama bir o kadar zehirli dili ile konağın baş belası diyebilirim. Nasuh ağayı bu sezon kandıramayacağını ama ileride bu amacına ulaşacağına inanıyorum. Kısaca Hercai dizisi Hanife karakteri hakkında bunları konuşabiliyoruz. İlerleyen bölümlerde daha fazla bilgiler elbette ekleyeceğiz. Şimdi oyuncunun gerçek adını ve daha önce hangi dizi ve filmlerde oynadığını açıklayalım. 

Hercai Hanife’nin Gerçek Adı

Mutfakta fitne üstüne fitne çıkartan ve insanları birbirine düşüren Hanife Derbent karakterine hayat veren oyuncunun gerçek ismi Aydan Burhan’dır. Kendisini görür görmez hemen aklıma mahallenin muhtarları isimli dizide temel’in sevgilisi Fadime olduğu günleri aklıma geldi. Ne yalan söyleyeyim gerçekten Aydan Burhan zaman onu yaşlandırmış. İlk kez kamera karşısına 1981 yılında “Ah Güzel İstanbul” isimli sinema filminde canlandırdığı komşu kızı ile bu sektöre adım attı.Hercai Hafine (Ayda Burhan)

Bu arada ATV ekranlarında başlayacak olan Verda isimli dizide simi geçmekte idi ama Verda projesi iptal olduğu için, kendisini Hercai dizisinde gördük. Bu diziden önce en son 2018 yılında “Prangalı Yarim” isimli dizide rol aldı. 1 Kasım 1968 yılında Bursa da hayata gözlerini açan usta oyuncu Akrep burcudur. Oyunculuk üzerine Bursa Belediye konservatuvarında eğitim alan usta oyuncunun yer aldığı son 10 projeyi tablo halinde açıklarken, diğer dizi ve filmleri ise madde madde açıklayacağız. 

Hercai Dizisinin Hanife’si Ayda Burhan’ın Yer Aldığı Son 10 Proje

Mahallenin Muhtarları isimli dizide Fadime olarak popüler bir oyuncu olan Aydan Burhan’ın son 10 projesi… 


Yıl İsmi
2018 Prangalı Yarim
2018 Ev Kira Semt Bizim
2018 Bir Zamanlar Çukurova
2017 Cenaze İşler
2016 Vezir Parmağı
2016 Kız Kaçıran
2015 Fabrika Kızı
2014 Sevdam Alabora
2014 Kadim Dostum
2010 Şefkat Tepe

Usta oyuncu sadece bu kadar dizilerde elbette ter almadı. Bunların dışında yer aldığı dizileri ise madde madde alt kısımda verdik. 

  • Çok mu Komik – 2010
  • Sevgi Bağlayınca – 2010
  • Dizine Dursun – 2008
  • Kör Aşık – 2007
  • Kurtlar Vadisi Terör – 2007
  • Hakkını Helal Et – 2007 
  • Tarık ve Diğerleri – 2006
  • Sevda Tepesi – 2005

Gibi döneme damga vuran bir çok dizide rol almıştır. 1981 yılından 2019 yılına kadar toplam da 47 ayrı projede yer almaktadır. Sizlere sadece belli başlı olanları sizlere aktarmaya çalıştık. Şimdi Hercai dizisinde Aydan Burhan, oynayacağı Hanife karakterini bakın nasıl anlatmış.

DEVAMINI OKU

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu