Hıçkırık Dizisi Azmi Bey Kimdir? Gerçek Adı Ne? İşte Detaylar

Kanal D ekranlarının gündüz  kuşağı dizisi Hıçkırık seyirci ile buluşmak için gün sayarken dizinin karakterleri de merak konusu oldu. Hıçkırık dizisinde adını pek çok defa duyduğumuz Azmi Bey kimdir? Nerelidir? Gerçek adı nedir? Daha önce hangi yapımlarda yer almıştır? Bütün bu sorularınızın cevabı haberimizin devamında sizlerle…

Hıçkırık Dizisi Azmi Kim?

Köşkün sahibi olan Azmi Bey, Nalan’ın babasıdır. Oldukça merhametli bir kişiliğe sahip olan Azmi Bey, yetimhaneden Kenan ve Vesime’yi evlatlık olarak almıştır. Onları kendi öz evladı Nalan’dan ayrı tutmayan Azmi Bey, ailesi için canını verebilecek biridir.

Kızı Nalan hastalanınca evlerine doktor olarak gelen İlhaminin de ilerleyen zamanlarda kayınbabası olan Azmi Bey, evini bir arada tutmak için çabalayan bir babadır. Hıçkırık dizisi Azmi’nin gerçek adı ise Selçuk Özer. 1954 senesinde Erzincan’da dünyaya gözlerini açan oyuncu, adını pek çok defa duyduğumuz Oğuz Aral Tiyatrosu, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu, İstanbul Tiyatrosu, Avni Dilligil Tiyatrosunda yer almış usta bir oyuncudur. Kamera karşısına çıktığı ilk yapım ise 1973 senesinde yayınlanan Vurun Kahpeye adlı sinema filmi olmuştur.

Daha önce Kördüğüm, Yorgun Savaşçı, Kurtlar Vadisi Pusu, Liseli Kızlar, Kartallar Yüksekten Uçar, Dertler Benim Olsun, Töre, Papatya, Derdim Dünyadan Büyük, İşte Kadın, Çil Horoz, Yarın Yarın, Sonbahar Aşkı, İki Karışık Gölge, Düş Gezginleri, Hayat Bağları, Tutku, Canım Annem, Takım, Bir Hikayem Var, Kin ve Gül, Arka Sokaklar, Kış Düşleri, Bir Hikayem Var adlı yapımlarda oyunculuğu ile adından söz ettirmiştir. 

Çok yakında ekranlara gelecek olan Hıçkırık’ın konusunu hatırlayacak olursak ; Nalan ile Kenan küçük yaşlardan beri aynı köşkte güzel bir hayatları vardır. Kenan, Azmi bey tarafından evlatlık alınmış olmasına rağmen Azmi Bey onu kendi çocuğundan ayırt etmemiştir. Kenan ile evin nazlı kızı Nalan arasında önce arkadaşlık ardından aşk denilen güzel duygu ortaya çıkmıştır. Leylakları çok seven Nalan’a deli gibi aşık olan Kenan bir türlü aşkını itiraf edememiştir. İlerleyen zamanlarda Nalan zatüre rahatsızlığından dolayı kriz geçirmeye başlayınca Azmi Bey, evde bir doktorun olmasını uygun bulmuş ve Doktor İlhami böylece köşke dahil olmuştur. Doktor İlhami, Nalan’a aşık olur. Kenan ise tam aşkını itiraf edecek gücü bulmuşken Nalan’a İlhami’nin evlilik teklifi ettiğini görür ve sessizce oradan ayrılır. Doktor İlhami ile evlenen Nalan‘ın bir de kızı olur, Handan. Ancak Nalan hastalığından dolayı bir de doğumun getirdiği güçsüzlükten daha da kötü olur ve vefat eder. 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Aralık 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın