Hıçkırık Dizisi Engin Kimdir? Gerçek Adı Nedir?

Hıçkırık dizisi Engin kimdir? Gerçek adı nedir? Daha önce hangi yapımlarda yer almıştır? Bütün bu sorularınızın ve dahafazlasının cevabını haberimizin devamında bulabilirsiniz…

Hıçkırık Engin Kimdir?

Kanal D’nin merakla beklenen dizisi Hıçkırık 1 Ocak Pazartesi günü seyirci ile buluşacak. Oldukça dikkat çekici hikayesine ek olarak başarılı oyuncularıyla da daha başlamadan adından söz ettiren dizide yer alan karakterlerden biri de Engin karakteri. Engin, baş rolde yer alan karakter olan Nalan’ın kuzenidir. Azmi’nin de çok değer verdiği yeğeni olan Engin, ailenin en önemli üyelerinden biridir. Perihan’ın oğludur. Yalnız Kenan’a Azmi’nin evin kararlarını kendisinden sonra verecek isim diye ilan etmesiyle Engin bu duruma bozulmuştur. Zira Azmi’nin kendisini seçmesini beklerken eve evlatlık olarak alınmış Kenan’ı seçmesi hem Engin’i hem de Perihan’ı kızdırmış ve üzmüştür. 

Hıçkırık dizisinde Engin’in gerçek adı ise Emre İğdemir. 1983 yılında başkentimiz Ankara’da dünyaya gözlerini açan başarılı oyuncu, Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezundur.

Daha önce Fox Tv ekranlarının sevilen dizisi Deniz Yıldızında oyunculuğu ile büyük beğeni almış olan oyuncu, 2008 senesinde de Yemin adındaki dizide rol almıştır. 1,78 boyunda 75 kg olan oyuncunun doğum günü ise 10 Şubattır. Daha önce uzun dönem rol aldığı Deniz Yıldızı adlı günlük diziden Emre İğdemir’in oyunculuğunu sizlerle buluşturmak istedik. İşte sizler için o video…

Çok yakında ekranlara gelecek olan Hıçkırık’ın konusunu hatırlayacak olursak ; Nalan ile Kenan küçük yaşlardan beri aynı köşkte güzel bir hayatları vardır. Kenan, Azmi bey tarafından evlatlık alınmış olmasına rağmen Azmi Bey onu kendi çocuğundan ayırt etmemiştir. Kenan ile evin nazlı kızı Nalan arasında önce arkadaşlık ardından aşk denilen güzel duygu ortaya çıkmıştır. Leylakları çok seven Nalan’a deli gibi aşık olan Kenan bir türlü aşkını itiraf edememiştir. İlerleyen zamanlarda Nalan zatüre rahatsızlığından dolayı kriz geçirmeye başlayınca Azmi Bey, evde bir doktorun olmasını uygun bulmuş ve Doktor İlhami böylece köşke dahil olmuştur. Doktor İlhami, Nalan’a aşık olur. Kenan ise tam aşkını itiraf edecek gücü bulmuşken Nalan’a İlhami’nin evlilik teklifi ettiğini görür ve sessizce oradan ayrılır. Doktor İlhami ile evlenen Nalan‘ın bir de kızı olur, Handan. Ancak Nalan hastalığından dolayı bir de doğumun getirdiği güçsüzlükten daha da kötü olur ve vefat eder. 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Aralık 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın