Hıçkırık

Hıçkırık Dizisi Nalan Kimdir? Gerçek Adı Nedir?

Hıçkırık dizisinin baş karakterlerinden biri olan Nalan kimdir? Gerçek adı nedir? Boyu kilosu ne? Nereli? Daha önce hangi dizilerde rol almıştır? İşte tüm bu sorularınızın cevabı haberimizin devamında sizlerle…

hıçkırık nalan resmi 2

Hıçkırık Nalan Kimdir?

Ocak 2018’de başlaması beklenen Hıçkırık dizisinde Nalan, Kenan’ın aşık olduğu kızdır. Kenan kendinden küçük olmasına rağmen Nalan’a gönlünü kaptırır. Nalan, köşkte yaşayan, maddi açıdan hiçbir sıkıntı yaşamamış bir ailenin tek kızıdır. Bir dediği iki edilmeyen evin tek kızı Nalan, iyi bir eğitim almıştır ve Kenan ile gönül bağı vardır.

hıçkırık nalan resmi 3

Ancak yaşananlar sonrasında Nalan, Doktor İlhami ile evlenir. Ve bu evlilikten Handan adında kızları olur.  Doktor İlhami, köşke doktor olarak gelir ama evin kızı ile evlenince evdeki durumu da paralel olarak değişir.

Deli gibi aşık olduğu Nalan’a olan aşkı günden güne gölgelenir. Nalan, daha sonra küçükken yakalandığı zatüre nedeniyle vefat eder. Peki, Hıçkırık dizisinde Nalan’a hayat veren kimdir? Nalan’ın gerçek adı Sezgi Sena Akay‘dır.

hıçkırık nalan resmi 1

 1995 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açan Sezgi Sena Akay, Kız Lisesi mezunudur. Voleybola ilgili olan oyuncu, 1,81 boyunda ve 56 kilodur. Yeditepe Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunu olan oyuncu, 2012 senesinde Best Model of Turkey yarışmasında birincilik elde etmiştir.

Uzun süre mankenlik yapan oyuncu daha önce de gelen dizi tekliflerine sıcak bakmamış daha çok mankenliği ile ön planda olmayı tercih etmiştir. Ancak Acı Aşk dizisine evet deyip bu dizide Melek karakterine hayat vermiştir. Ardından Zeytin Tepesi adlı dizide Nevin karakterine hayat vermiştir. 

Çok yakında ekranlara gelecek olan Hıçkırık’ın konusunu hatırlayacak olursak ; Nalan ile Kenan küçük yaşlardan beri aynı köşkte güzel bir hayatları vardır. Kenan, Azmi bey tarafından evlatlık alınmış olmasına rağmen Azmi Bey onu kendi çocuğundan ayırt etmemiştir.

Kenan ile evin nazlı kızı Nalan arasında önce arkadaşlık ardından aşk denilen güzel duygu ortaya çıkmıştır. Leylakları çok seven Nalan’a deli gibi aşık olan Kenan bir türlü aşkını itiraf edememiştir.

hıçkırık nalan resmi 1 1

İlerleyen zamanlarda Nalan zatüre rahatsızlığından dolayı kriz geçirmeye başlayınca Azmi Bey, evde bir doktorun olmasını uygun bulmuş ve Doktor İlhami böylece köşke dahil olmuştur.

Doktor İlhami, Nalan’a aşık olur. Kenan ise tam aşkını itiraf edecek gücü bulmuşken Nalan’a İlhami’nin evlilik teklifi ettiğini görür ve sessizce oradan ayrılır. Doktor İlhami ile evlenen Nalan‘ın bir de kızı olur, Handan. Ancak Nalan hastalığından dolayı bir de doğumun getirdiği güçsüzlükten daha da kötü olur ve vefat eder. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu