Hıçkırık Dizisi Perihan Kimdir? Gerçek Adı Nedir?

Kanal D ekranlarında 1 Ocakta başlayacak olan Hıçkırık dizisi Perihan karakteri kimdir? Perihan’ın gerçek adı nedir? Daha önce hangi yapımlarda yer almıştır? Tüm bu sorularınızın cevapları haberimizin devamında sizlerle…

Hıçkırık Perihan Kimdir?

Kanal D’nin günlük dizisi Hıçkırık dizisinde Perihan, Azmi’nin vefat etmiş kardeşinin eşidir. Nalan’ın yengesi olan Perihan’ın iki çocuğu vardır: Selin ve Engin. Engin’in ailenin başına geçmesini arzulayan Perihan, Azmi’nin Kenan’ı ailenin başına geçmesini istemesi üzerine Kenan’a olan düşmanlığı daha da artmıştır. Kenan’a sen gittiğinde biz rahat ediyoruz geldiğinde her şeyin düzeni bozuluyor mesajını veren Perihan, Kenan’dan nefret etmektedir. Kenan’ın evden gitmesi için de elinden gelen çabayı göstermektedir. Dizideki rolünden bahsederken oyuncu şunları söylemiştir: “İstediğini yapmak için hiçbir engel tanımayan Perihan” bu tanımdan da gaddar bir karakteri izleyeceğimiz aşikar. 

Perihan’ın gerçek adı ise Nurseli İdiz. 1960 senesinde İstanbul’un Pendik ilçesinde dünyaya gözlerini açan oyuncu, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezundur. Ayrıca Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümlerinden de mezun olmuştur. Önce Ankara daha sonra İstanbul Devlet Tiyatrosunda görev yapmış olan usta oyuncu, Şarkılar Neyi Söyler adlı programın sunuculuğunu da üstlenmiştir. Ardından Prizma adlı programda sunuculuk yapmış olan oyuncu, Geçmiş Zaman Mimozaları adlı dizi ile adından söz ettirmeyi başarmıştır.

1983 senesinde müzisyenlik yapmakta olan Cem İdiz ile nikah masasına oturan oyuncu 16 yıl sonra eşinden boşanma kararı almıştır. 1985 doğumlu Canan Elif adında bu evliliğinden bir kızı olan oyuncu pek çok ödül almıştır. Oyunculuk konusunda usta isimlerden olan oyuncu halen setten sete koşan biridir. Yoğun iş temposuna rağmen oldukça başarılı olarak tüm oyunculara örnek teşkil etmektedir. Kahpe Bizans, Delikanlı, Kınalı Kar, Güneşi Gördüm, Ömre Bedel, Zehirli Sarmaşık, Harem, Romantik Komedi, Ankara’nın Dikmeni, İlişki Durumu Karışık adlı yapımlarda yer almış olan oyuncu başarı listesine Hıçkırık dizisini de eklemiştir. Oyuncu hakkında detyalı bilgi almak adına birinci ağızdan da kendisini dinleyebileceğimiz video haberimizin devamında sizlerle…

Çok yakında ekranlara gelecek olan Hıçkırık’ın konusunu hatırlayacak olursak ; Nalan ile Kenan küçük yaşlardan beri aynı köşkte güzel bir hayatları vardır. Kenan, Azmi bey tarafından evlatlık alınmış olmasına rağmen Azmi Bey onu kendi çocuğundan ayırt etmemiştir. Kenan ile evin nazlı kızı Nalan arasında önce arkadaşlık ardından aşk denilen güzel duygu ortaya çıkmıştır. Leylakları çok seven Nalan’a deli gibi aşık olan Kenan bir türlü aşkını itiraf edememiştir. İlerleyen zamanlarda Nalan zatüre rahatsızlığından dolayı kriz geçirmeye başlayınca Azmi Bey, evde bir doktorun olmasını uygun bulmuş ve Doktor İlhami böylece köşke dahil olmuştur. Doktor İlhami, Nalan’a aşık olur. Kenan ise tam aşkını itiraf edecek gücü bulmuşken Nalan’a İlhami’nin evlilik teklifi ettiğini görür ve sessizce oradan ayrılır. Doktor İlhami ile evlenen Nalan‘ın bir de kızı olur, Handan. Ancak Nalan hastalığından dolayı bir de doğumun getirdiği güçsüzlükten daha da kötü olur ve vefat eder. 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Aralık 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın