Hıçkırık Dizisi Vesime Kimdir? Gerçek Adı Nedir?

Kanal D ekranlarının yeni dizisi Hıçkırık dizisinde Vesime kimdir? Vesime’nin gerçek adı nedir? Daha önce hangi dizilerde rol almıştır? Bütün bu sorularınızın cevabı haberimizin devamında sizlerle….

Hıçkırık Vesime Kimdir?

Gündüz kuşağı dizilerine rakip olacak, Kerime Nadir’in mükemmel eseri Hıçkırık’ın uyarlması olan Hıçkırık dizisi karakterleri de merak uyandırmaya başladı. Dizide kim kimdir sorularını tek tek sitemizden sizlere ulaştırmaya çalışacağız. Bu yazımızda ise sizlere Hıçkırık dizisinde sıkça adını duyacağımız Vesime karakterini anlatacağız.

Hıçkırık dizisinde Vesime, Azmi’nin kızı gibidir. Aslında Azmi’nin öz kızı değildir ama kızından onu hiç ayırmayan Azmi onu yetimhaneden almıştır. Yetimhaneden aldığı tüm çocuklara kendi öz evladı gibi bakan büyüten Azmi o kadar iyi yürekli bir insandır. Vesime evin çalışanıdır ama evde fikirlerine çok değer verilir. 

Hem Vesime’yi hem de Kenan’ı evlatlık edinen Azmi’nin kolu kanadı olan Vesime hem Nalan’ı hem de Kenan’ı büyütmüştür. Onların birbirlerine olan bakışlarını da hissetmiştir ama ses etmemiştir. Vesime’nin bir de kızı vardır: Hayat. Gonca’nın ise teyzesi olan Vesime herkes tarafından sevilen biridir. İlerleyen bölümlerde ise Nalan’ın kızı Handan’ın da bakımından sorumlu olan kişi Vesime olacaktır. 

Hıçkırık dizisi Vesime’nin gerçek adı ise Meltem Pamirtan Kasap‘tır. Başkentimizde dünyaya gözlerini açan oyuncu 1977 doğumludur. 1,67 boyunda ve 55 kilodur. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunu olan oyuncu koç burcudur. Daha önce Zeytin Dalı adlı dizide rol alan oyuncu 2006 senesinde Hayat Türküsü, 2007 yılında Küçük Adımlar adlı dizilerde rol almıştır. Parmaklıklar Ardında adlı dizide Zehra karakterine hayat vermiştir.

2008 senesinde Prenses Perfinya dizisinde rol alan oyuncu 2010 senesinde ise Aşk Ve Ceza dizisinde adından söz ettirmiştir. 2012 senesinde Küçük Kıyamet, 2013 sekranlarının sevilen dizisi Güllerin Savaşı adlı dizide sıkıntılı bir evliliği olan kayınvalidesiyle problemler yaşayan bir ablaya hayat vermiştir. Reklam filmlerinde de rol alan oyuncunun bir videosunu sizlerle paylaşmak istedik…

Çok yakında ekranlara gelecek olan Hıçkırık’ın konusunu hatırlayacak olursak ; Nalan ile Kenan küçük yaşlardan beri aynı köşkte güzel bir hayatları vardır. Kenan, Azmi bey tarafından evlatlık alınmış olmasına rağmen Azmi Bey onu kendi çocuğundan ayırt etmemiştir. Kenan ile evin nazlı kızı Nalan arasında önce arkadaşlık ardından aşk denilen güzel duygu ortaya çıkmıştır. Leylakları çok seven Nalan’a deli gibi aşık olan Kenan bir türlü aşkını itiraf edememiştir. İlerleyen zamanlarda Nalan zatüre rahatsızlığından dolayı kriz geçirmeye başlayınca Azmi Bey, evde bir doktorun olmasını uygun bulmuş ve Doktor İlhami böylece köşke dahil olmuştur. Doktor İlhami, Nalan’a aşık olur. Kenan ise tam aşkını itiraf edecek gücü bulmuşken Nalan’a İlhami’nin evlilik teklifi ettiğini görür ve sessizce oradan ayrılır. Doktor İlhami ile evlenen Nalan‘ın bir de kızı olur, Handan. Ancak Nalan hastalığından dolayı bir de doğumun getirdiği güçsüzlükten daha da kötü olur ve vefat eder.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Aralık 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın