Hıçkırık

Hıçkırık Final Mi Yapıyor? Kaçıncı Bölümde Final Yapacak?

Hıçkırık dizisi hakkında son zamanlarda sosyal medya üzerinde final yapılacağı konuşulmaktadır. Gerçekten dizi final mi yapacak? Yoksa şehir efsane mi? bunu detaylı araştırdık. Yaptığımız analiz ve araştırma sonuçlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Hıçkırık Final Mi Yapacak?

Hıçkırık dizisi 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren yayın hayatını sürdürmektedir. Birsel Film tarafından yapımcılığı üstlenilen Sevgi Birsel ve Sinan Akad’ın yapımcısı olduğu Nil Fırat tarafından kaleme aldığı Fırat Gürsoy’un yönetmen koltuğunda oturduğu Kanal D’nin günlük dizisi olan Hıçkırık  dizisi hakkında sosyal medya üzerinde final haberleri gezmektedir. Peki dizi gerçekten final yapacak mı? Bu konuda yapımcı veya kanaldan bir açıklama geldi mi? Soruları tek tek cevaplayalım. Öncelikle bir dizinin final yapması için reyting değerleri hayati önem taşımaktadır. 1 Ocak’tan itibaren dizinin aldığı reytingleri inceleyelim. İlk gün dizi 1.77 reyting puanı ile ilk yüz reyting programı içinde 39. sırada kendisine yer buldu. İkinci gün ise geriye giderek 1.03 reyting puanı ile 53. sıraya yerleşti. İlk haftanın reyting ortalaması 1.2 olurken ortalama sıralaması ise 51.6 değeri yakaladı.

hıçkırık kapak resmi 1

Bu yeni başlayan bir dizi için kabul edilebilecek bir değer olmadı açık. Ancak dizinin konusu daha önceden başka yapımlara konu olması ve yeniden yorumlanması izleyicide merak uyandırmamış olabilir. İkinci hafta ise yani 8 Ocak 12 Ocak arasında ise reyting puan ortalaması 0.97 olurken ortalama sıralaması ise ilk yüz arasında 64. sırala kadar gerilediğini görmekteyiz.Şubat ayında ise dizi sıçramak yerine çoğu zaman geriye gitmiştir. İlk yüz reyting sıralamasında 88. sırayı bile görmüştür. Mart ayının ilk gününde ise 58. sırada 0.97. puan almayı başarmıştır. Mart ayının ikinci günü ise 0.78 reyting puanı ile 68. sırada kendisine yer buldu. Kanal D’nin daha önce bir çok diziyi aldığı reytinglerden dolayı bitirdiğini ve final yaptırdığını biliyoruz. Zaten bu değerlerle devam etmesi çok olası da gözükmediği da açık olduğunu söyleyebiliriz.

hıçkırık kapak resmi

Dizinin final yapmaması için açıkçası bir mucize beklediğini söylesem yalan olmaz. Çünkü rakibi “Adını Sen Koy” reyting olarak 3 puan civarında alıyor olması ve genel itibari ile ilk 30 dizi arasında yer alması Hıçkırık dizinin izleyici tarafında ilgi görmediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Sosyal medyada ki habere göre Hıçkırık 9 Mart Cuma günü final yapacağı söylenmektedir. Bu haberi yapım firmasının sosyal hesabında ve kanalın sitesine baktığımızda dizinin final yapacağı ile alakalı hiç bir haber bulunmamaktadır. Cuma günü final yapacak bir dizinin halen açıklanmamış olması acaba ortaya atılan haberin bir söylentiden mi ibaret olduğunu düşündürmektedir. Ancak dizide bazı olayların artık nihayete erdiriliyor olması söylentinin doğru olabileceği de akıllara geliyor.  bizlerde bu haberin doğru olup olmadığını merakla bekliyor olacağız.

Hıçkırık Final Fragmanı

Henüz dizi final yapmadığından final fragmanı da henüz çıkmamıştır. Ancak dizi en son nerede ve kaçıncı bölümde kaldığını merak edenler için geçici olarak fragman ekliyorum. Dizi final fragmanı çıkıncı bu kısım güncellenecektir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

3 Yorum

  1. Ben izliyordum guzel bir diziydi uzuldum gercekten zaten bir siyah beyaz ask birde buna bakiyordum kanald dizilerine deger vermiyor o yuzden hep final ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu