Oyuncu

Hüseyin Soyaslan Kimdir? Aslen Nereli? Hangi Dizide Oynadı?

Hüseyin Soyaslan Kim? diye merak edenlerin oldukça fazla olduğunu biliyorum. Biz de bugün bu yazımızda Hüseyin Soyaslan aslen nereli olduğunu, tek tek anlatacağız. Kısacası Hüseyin Soyaslan’ın biyografisi hemen alt kısımda sizleri beklemektedir. 

Hüseyin Soyaslan Biyografisi

Son zamanlarda yükselişe geçen, bölüm oyuncusu olarak başladığı sektörde adım adım yükselmeyi başaran Hüseyin Soyaslan; 12 Nisan 1959 da başkent Ankara da dünyaya gözlerini açmıştır. Hali hazırda, 60 yaşında olan Hüseyin Soyaslan ekranlarda çok sık olarak gördüğümüz yüzlerden birisidir.Hüseyin Soyaslan Resmi

İlk, orta ve lise öğrenimini Başkent Ankara da tamamladıktan sonra, tiyatro üzerine ilgi duymaya başlamıştır. Bir kaç yıl belirli mesleklerde şansını denese de içerisinde ki tiyatro aşkını söndüremeyen tecrübeli isim, tiyatro alanında kendisini geliştirmeyi amaçlamıştır. 1977 senesinde tiyatroculuğa etkin bir şekilde giriş yapmış ve oyunlarda rol almaya başlamıştır.

2000 yılından sonra da televizyon dizilerinde gördüğümüz Hüseyin Soyaslan, günümüze gelene kadar bir çok dizide aranan simalardan birisi olmuştur. 2000 senesinde ilk oynadığı dizi “Bizim Evin Halleri” olmuştur. Bu dizide ara bir rolde oynayan Soyaslan, dizinin içerisindeki bir gazinocuya hayat vermiştirOyuncu Hüseyin Soyaslan Resmi

Sert mizacı ve bakışları ile karşısındaki insanlara tam bir haşin erkek imajı aşılayan oyuncumuz, verilen sert rolleri oldukça başarılı bir şekilde yerine getirmiştir. Bu dizinin ardından, bir sene sonra yani, 2001 senesinde usta oyuncu “Keloğlan Masalları” adlı dizide oynamıştır. 2004 senesinde “Fırtına Hayatlar” da 2005 senesinde “Ne seninle Ne Sensiz” ve “”Rüzgarlı Bahçe” dizisinde rol Almıştır.

2010 senesine kadar, bir çok ara rolde kendisini gördüğümüz başarılı isim, 2010 senesinde Türk dizi tarihinde önemli bir yere sahip olan “Ezel” dizisinde “Hayratlı Sait Duman” karakterine can vermiştir. Aynı yıl içerisinde yine Osman Sınav tarafından sektöre kazandırılan bir yapım olan “Sakarya Fırat” dizisinde rol almıştır.

Popüler diziler de kendisini gösteren başarı oyuncu, bu dizilerden sonra sırasıyla Dila Hanım, Karadayı ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olamaz dizilerinde oynamıştır. Bir dönem, son zamanların önemli yapımlarından olan Çukur dizisinde de kendisini “Feyyaz” karakteri ile görmüştük.

Oynadığı diziler böyle iken birkaç filminden de bahsedelim. 2010 senesinde Eşrefpaşalılar filminde, 2013 te ise Sürgün İnek filminde rol almıştır. Usta oyuncumuza bundan sonraki hayatında başarılar dileriz.

DEVAMINI OKU

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı