Dizi Özet

İkimizin Yerine 39. Bölüm Özeti 16 Ekim İkimizin Yerine Jagdiş Suçüstü Yakalanır


ikimizin Yerine 39. bölüm 16 Ekim Salı ekranlara gelecek. Jagdiş’in hırsızlık yapmak zorunda kaldığı İkimizin Yerine 16 Ekim özeti sizlerle.

İkimizin Yerine 16 Ekim Özeti # Jagdiş’in Zor Anları

Sughna Pratap’ın ölmesi konusunda hala kendini suçlamaya devam etmektedir. Eğer ben sarı gülü sevmeseydim o da otobüsten inmez şimdi yaşıyor olurdu her şey benim yüzümden oldu deyip ağlar. Ellerinde Pratap’ın ellerinden aldığı sarı güller gözlerinden yaşlar süzülür.

Gehna ise Sughna’ya hislerine kapılıp gerçeklere göz yumma eğer başa gelecek varsa ne olursa olsun geliyor her şey kader der. Bairon ise annesi Dadisa’nın kızını dul olarak yaşatması konusundaki ısrarı eleştirir ve insan gibi yaşamamızı engelleyen gelenekler olmaz olsun der. Bu adetler gelenekler insanlar tarafında uyduruluyor bizi yaratanın emri değil bunlar der.

Kazan ise olanlara üzülmüş olan Bago’ya keşke her şey güzel olsaydı sen de Anandi ile güzel vakit geçirirdin der. Dul gibi yaşamayı kabul eden Sughna’ya Dadisa 140 boyunca sen mabede gidemezsin der. Mabede bile gitmesine izin verilmeyen kızını izleyen Sumitra ise buna üzülür. Sughna Anandi’den kırmızı kolyeyi ister.

Bairon ise gerekirse annem bana ömrü boyunca küs kalsın ama ben kızımı o halde görmeye dayanamam der. Sumitra ile Sughna’nın yanına giderler. Sughna gözyaşları içinde ben yalnız kalmak istiyorum nolur deyip annesine sarılıp ağlar. Dadisa ise mabette hepimize sabır ver diye dua eder.ikimizin yerine 39. bölüm özeti resmi

Anandi Sughna’nın kırmızı kolyeyi istediğini söyleyince Jagdiş onu Dadisa’dan ister ama Dadisa onu vermem der. Anandi ve Jagdiş bir yolunu bulup o kolyeyi almamız lazım Sughna için der. Dadisa uyurken odasına giren Jagdiş kasadan kolyeyi çalıp Sughna’ya götürür. Sughna şok olur bir taraftan da çok mutludur.

Dadisa’nın vermiş olmasına şaşırır. Tam bu esnada onları Dadisa, Sumitra ve Bairon izlemektedir. Jagdiş’in kolyeyi çalıp Sughna’ya götürmesi sonrasında Jagdiş de zor durumda kalır.

Sughna ise ona kızmayın ben o kolyeyi istedim kardeşim de ben mutlu olayım diye getirdi der. Dadisa da affetmek zorunda kalır ama Sughna’ya da o kolyeyi takmamasını söyleyip kolyeyi almak ister. Sughna gözyaşları içinde nolur o kolye bari bende kalsın söz veriyorum takmayacağım der.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

63 Yorum

 1. NURDANIM ZÜLİŞİM adam tam psikopat ama kendine dürüst davranmış. Mesela Merve tarafından terk edildiği halde zenginlik uğruna gidip başka bir kadınla evlenmemiş istese evlenirdi ama bu haksızlığı yapmamış hem kendine hem başka birine hakkaniyetli adam doğrusu..
  NURDANIM Merve Kerimin yanından rüzgar gibi hızla geçerken Kerimin MERVE nin kokusunu bir içine çekişi var görsen erirsin için parçalanır. ? Ruh hastası Mervede ki şansa bakar misin.
  Evet Pelin ile Merve üniversite de iken iki erkeği birden idare etmişler Merve Kerim ile Pelin Emre ile yatmış. Ya Pelinin yada Merve nin çocuğu diğer adamdan ama hangisi bilemedim ?Pelin birine çarpmış arabasıyla Emre olayı halletmiş sanırım.
  Şu Platescinin Burcunun yeni sevgilisi Emre. Dün bahçede soyunup dans ettiler seviştiler nasıl iğrenç bir sahneydi öyle ya Tam Müstehcen hortumla ıslayıp????
  Tabi asıl bomba ne? Serhan dedi ki annesine: Eğer Merveden boşanmazsam Oya benim soyadımı vermeyecek oğlumuza. Oyanın beni reddetmesine dayanamıyorum dedi. Sonra Nirancan kılıklı karanlık kötü kadın birini aradı giderken: MERVE yi ortadan kaldırıcaz ayak bağı oluyor diye ??? ayy ne Karanlık bir kadın ya,ürperiyor insan.. MERVE yi kaynanasının elinden ancak Kerim kurtarır
  Ocagıma düştün bebek
  Kucağıma düştün bebek diye ??????????

 2. Aynen Manyacım kördüğüme demedik bırakmadık ama bu dizi ondan beter çıktı küçük yaştaki çocukları gelin olarak gösteriyor okulunu okuyup meslek sahibi olması gerekirken ?? inşallah reyting düşük olurda erken final yapar erkenci kuşa bende arada bakıyorum söze erkek kardeşim izliyor oradaki kızda güzel ama ??gamze yaptırmak için estetiktemi varmış bir ara duymuştum ya ama onada para lazım bir ara ben diyordum çok param olunca kendime estetikle gamze yaptıracağım diye ?? hayal işte Ebru Yaşar var biliyor musun o yaptırmış galiba kadında bir çeşit duyuyor aman hiç estetik ile uğraşılmaz ya Allahın verdiği yüze neler yapıyorlar yazık vallahi ?? verilen paraya yazık bide

 3. Aynen Defnem adam bunca zaman Merveyi beklemiş ama acayip bakıyor ya kadına ?? Serhandan hakkaniyetli olduğu kesin ama bu adam ??

 4. Defnem bişey değil canım benim
  Yok kız nerde

  Az önce okuldan geldi

  Biraz erken çıktım
  Sağlık ocağına gittim önce sonra okula gidip
  Abtul kerimi aldı
  Valla eve gelene kadar ayaklarıma kara sular iniyor

  Ama keşke hiç gitmeseydim sağlık ocağına
  Tartım kendimi hayal kırıklığna uğradım ???????????

  Sözde reşim yapıyorum yaaaaaa

  Pekkte denmez ama yine de birazcık ta olsa vermisimdir diye düşündüm ????

  Herneyse canım
  Galiba servisi ücretli tutcaz
  Beşbur
  Kıriz devletede vurmuş
  Zaarr

  Allah onları kahretmesin

  Ya benim yine iki tane kimi evde üç dört tane gidiyor onlar nasıl öducekler

  Hiç bilmiyorum Allah yardımcımız olsun

 5. Defoş sana hediye vereceğim , hediyem: son moda yuvarlak şekilli güzel bir kolye bir görsen çok narin ve çok güzel duruyor açik tenli bayanlarda bende bir tanesi var sanada birtanesini veriyorum benimkinin taşlari beyaz sana pembe olanindan veriyorum ?
  Züliş evet ya estetikle gamze yaptiriyorlarmiş her türlü şey yaptiriyorlar insan yüzü estetik sağolsun kuklaya dönmüş her yerleri estetikli bazi insanlarin. Bahsetdiğin kadini tanimiyorum ya ben oyuncumu o ? Birde Aleyna Tilkide dudak estetiği yaptirmiş diye duydum ne kadar doğru bilemem gencecik daha ama estetikli zaten doğal insan çok az kaldi diye düşüniyorum heryerleri estetikli instagram paylaşimlarinda bile kendileri değiller kalinsa inceltiyorlar her yerleri fotoshoplu bazi ünlülerin ?

 6. Defoş sana hediye vereceğim , hediyem: son moda yuvarlak şekilli güzel bir kolye bir görsen çok narin ve çok güzel duruyor açik tenli bayanlarda bende bir tanesi var sanada birtanesini veriyorum benimkinin taşlari beyaz sana pembe olanindan veriyorum ?
  Züliş evet ya estetikle gamze yaptiriyorlarmiş her türlü şey yaptiriyorlar insan yüzü estetik sağolsun kuklaya dönmüş her yerleri estetikli bazi insanlarin. Bahsetdiğin kadini tanimiyorum ya ben oyuncumu o ? Birde Aleyna Tilkide dudak estetiği yaptirmiş diye duydum ne kadar doğru bilemem gencecik daha ama estetikli zaten doğal insan çok az kaldi diye düşüniyorum heryerleri estetikli instagram paylaşimlarinda bile kendileri değiller kalinsa inceltiyorlar her yerleri fotoshoplu bazi ünlülerin ?
  Saliha ablacim nasilsin Melek nasil ya uzun zamandir soramadim inşallah iyisinizdir ikinizde ☺

 7. MANYOŞ senin sohbet saatin le benim iş yoğunluğum çakışıyor sohbet yarıda kalıyor bitanem
  İnan ki kayıp arkadaşlarımız hakkında hiçbir fikrim yok.
  Hediye için teşekkürler bitanem ??? öpüyorum seni
  ????????????
  SALİHAM sizin belediye başkanı kafayı mı yemiş ne demek servis yok. Devlet aç kalsa bile ulaşımı sağlamak zorunda. Şu birkaç sene ulaşım sıkıntısı olmasın diye vatandaştan dünyanın vergisini aldılar. Gereksiz harcamalar yüzünden milleti ekonomik krize sürüklediler KINA yaksınlar?? ah zaten devletin yatacak yeri yok.. Bunun karı var kışı var üstelik çocuklar için tehlike arz eden sapık ve canilerle dolu etraf nasıl güvenilir. Milli Eğitim Şube Müdürüne çıkıp bizzat konuşun bitanem
  Kilo sorunu her faninin var malesef? şeker ve ekmeği azaltmaya çalış canım. Ben bunları azaltınca belim bile inceldi ne kalın belim vardı ya. Neyse okul yürüyüşü sana spor olsun biraz :) ama 3 doğumdan sonra da normal tabi

 8. yabancıysan ne alınıyorsun sen? kötü bir şey demedim istisna o guruba dahil olmayan demek yani bu genllemeyi etkilemz ama sen bu genelleme içerisinde degilsin demek sana bir şey demiyorum üzerine alınma ben buradaki lere söyledim madem yabancısın neden alınıyorsun böyle herseye alınma bu bir genelleme ama elbetteki farklı olanlar vadır daha bir şey yazmak istemiyorum burya acıklama yapmaya gelmedim.

 9. Kızlar bu gamzeymiş gözmüş saçmış falan takılmayın. İnsan dediğin kusurlarıyla güzel. Allah her kulunu sevgiyle yarattığı için mutlaka nurunu taşıyan bir güzellik ihsan eder kullarına. Yeter ki sağlığınız yerinde olsun?
  ????????
  HEPİNİZE ALLAH RAHATLIK VERSİN
  Benim gözlerim çok ağrıyor erken yatıcam.. Yanıyor gözlerim..
  Bu arada şiddetli yağışlar var burada sinyal kesintisi olur yazamazsam merak etmeyin.
  ELAM❤❤❤❤❤

 10. DEFNE İYİ AKŞAMLAR CANIM?
  nasılsın?
  günün nasıl geçti saat 19:25 şu daika itibariyle ancak oturdum asırı yorgunum resmen içim daraldı sırtım arıyor geleyim bi görüneyim dedim..
  kız defne önerdiğin maskey yaptım içine ben bişeyler daha kattım benim cilt asırı kuru.
  kız agızdan vitamin tablet kullanırmısın defne*
  ben kullanıcam bilmiyorum çok bitkinim ya.

  DEFNE AKŞAM poğaçamı ayırdın mı kız ?
  zeytinli_?
  BİRDE DE BAKEN SEN..neden gıcıklığına evlenmiyorsun aslında herkes özgürlüğüne düşkün canım :)bende öyleyim hiç sıkıntıya gelemem aslında kahır cekememkendi kahrımı zor cekiyorum:)
  DIŞ YORUMCU

 11. KIZ DEFNE BEN GELDİM SEN GİTTİN AYOL
  bende gideyim bari canım geçmişolsun bende artık erken yatma kararı aldım. inşallah uymaya calışacapım artık erken yatma vaki benim içinde öyle olcak canım
  Dış yorumcu

 12. NURDAN hanımı dünden bu yana göremedim inşallah iyidir ..

  nasılsınız nurdan hanımcım sizi merak etmekteyim umarım iyisindir ALLAH a emanet ol
  Dış yorumcu

 13. Teşekkür ederim DIŞ YORUMCU KARDEŞ.

  MUTLU OLDUM ☺️☺️☺️☺️☺️

  Ben temizliğe başladım ya gün içinde vaktim yok fazla. Birde boş vaktimi komşuma ayırdık. Kahve içtik tlfonu elime alsamda oturup yazacak vaktim olmadı.

  ?????

  Genel olarak herkes iyidir İnşaAllah

 14. Tamam DEFOŞ ☺
  Anonim sana laf anlatamiyorum galiba alinmadim dedim sadece her kiz öyleymiş gibi gösterdin bende çoğu kiz de ki yalniş anlaşilmasin dedim , evet o gruba dahil değilim o yüzden alinmam için sebep yok.
  Hoşçakalin mühtemelen bir kaç gün daha yokum ben müsait olunca uğrarim ??

 15. İNAŞLLAH NURDAN hanımcım.. cidden merak etmiştim dün akşamda göremedim cünkü baya bir yazmıştım ama sizi hiç görmemiştim..
  ALLAH kolaylık versin..canım bizimkilerde yapacak ama daha yapamdı heralde ben gitmeden yapılamayacak bende hazırlık yapıyorum tüm gün dılardaydım aşırı yoruldum bitkin düştüm..
  VALLA SİZLE KOMŞU OLMAK LAZIMMIŞ her ggün kahve molası hoş olurdu bizde öyle komşular yok kimsenin kimseyle eyvallahı yok evde ölsek töve yarab bizi ancak koukunca bulurlar heralde ..iyi olmanıza bende mutlu oldum..
  DIŞ YORUMCU

 16. Bu arada. ANONİM KİŞİSİ

  SEN KİMSİN Kİ MANYA YA SEN YABANCISIN BİLEMEZSİN VS GİBİ SÖZLER SARFEDİYORSUN.

  HERKES BOYA KÜPÜNE GİRİCEK DİYE BİR KURAL MI VAR. TABİKİ YAŞADIĞIN ŞEHİR HATTA İLÇE HATTA ÇEVRE HATTA VE HATTA ARKADAŞLIKLAR BİLE ÖNEMLİ.

  HERKES BİLDİĞİ GİBİ YAŞIYOR. SAYGISIZLIK OLMADIĞI SÜRECE BURAYA YAZABİLİR hatta fikrinizi dile getirebilirsiniz. Ama lütfen kırıcı olmayalım. MANYA daha lise öğrencisi. Belki siz iş ortamındasınızdır belki Üniversite

  Eminim sizde kendi saf halinizlede güzelsinizdir makyajlıda.

  Biz her konuda sohbet ederiz sizden ricam ilk önce bir rumuzla yazınki bilelim kim ne diyor herkes ANONİM

 17. manya sen nalamıyorsun o gurba dahil degilsin diye gennelleme degişmez genelleme bu madem yabancısın bana yazma ya sana laf anlatamıyorum ben birde küçük kızsın birde makyaj mı yapcaksın o yaşta yapma zaten makyak büyü az üniversiye git 20 yaşını bir geç sonra yaparson senle uğrasamam hadi hoşçakal sen…

 18. Dış yorumcu kardeş

  Anladığım kadarıyla ya öğrencisiniz yada şehir dışında bir işte çalışıyorsunuz. Biraz geciktim aslında temizlik için camların kapanmasını bekledim soğuklar aniden çıktı bende giriştim işlere

 19. ben genelleme den bajsettim kıza demedim yanacısın dedim çünkü ben yasadığım böldegen bahsettim onun yasadığı bölgeyi ben bilmem oda benim yasadığım bölgeyi bilemez ..bundan bahsettim ama kız her kelimeyi anlamıyor yabncı lolduğu için acıklama yapmak zorunda kaldım .. buyrun kendiz yazın nnasıl anlıyorsunuz yazdıklarımı ben hiç anlamdım..demek istediğimi kimse anlamamış :))))) ben kimseye boya küpüne batsın demedim sadece zaman degişmiş sokakta pek makyajsız kalmadı dedim hepsi bu..
  size iyi akşmallar daha yazmam buyrun siteniz sizin olsun ..
  hadi hayırlı geceler….

 20. Kendiniz hakkında bilgi vermediğinizden belkide komşuyuzdur kim bilir. ☺️☺️☺️ Komşuluğa çok önem veririm RABBİM kabirde bile beni hayırlı komşusuz bırakmasın

 21. ÖYLEDE DENEBİLİR NURDAN HANIMCIM valla evet hava soğudu bende boğazım agrıyor bu gün habsurub durdum gider ayak bende bilemedim artık .
  gece soğuk oluyor dün gece resmen üşüdüm.
  temizlik işi bizdede odamı temzleyceğim bir kaç kışlık esyalar var yıkanacak insallah bu aralar bır kırgınlık var üzerimde yapamıyorum . birazda moralim bozuk hiç iş yapasım gelmiyor amma yapılacak mecburen
  NURDAN hanımcım çay saaati yokmu sizin bu akşam :))))
  az sonra ben demleyceğim az biraz ama bitki çayı yaparım heralde bilmiyorum:)
  DIŞ YORUMCU….

 22. nurdan hanımcım bizim öyle komşularımız hiç olmadı bizim buralarda komşuculuk ölmüş bitmiş sen komşu diyorsun..
  akrabalar bile gelip gitmez buralarda .
  2 mahalle ötede yakın akrabamız oturuyor . ama hiç gelmez gidincede gittiğine pişman ederler insanı bizde artık hiç gitmeyiz bayramda bile sadece telefonla kutlarız ama ne yapalım ki suc bizde değil
  ama şöyle dedikoducu olmayan komsu iyi olur NURDAN hanımcım
  DIŞ YORUMCU………..

 23. KEŞKE koşmsu olsaydık NURDAN HANIMCIM :) beraber yazardık siteye kahvemizi yudumlarken birde site hakkında konsurduk hoş olurdu :)
  dış yorumcu….

 24. oho HERKES GİTMİŞ A KENDİ kendime konuşyorum yahu .. bende gideyim bari dostlar iyi geceler o vakit
  dış yorumcu….

 25. ANONİM kişisi burası babamızın yeri değill. Herkese açık bir yer. İster yazın ister yazmayın. Siz bilirsiniz . Haklı olduğunuz noktalar tabiki var fakat uslübunuz yanlış

  Sizede hayırlı geceler

 26. NURDAN HANIMCIM İYİ GECELER heralde çay saatine takıldınız sanırım :)

  dış yorumcu…

 27. Dış yorumcu kardeş

  Bizde demledik siyah çay. İçecez İnşaAllah biraZdan ben bugün hiç içmedim ya böyle sabırsızlıkla bekliyorum cayın demlenmesini ?????

  Hımmm RABBİM hayırlı insanlarla karşılaştırsın hepimizi ben istanbulda yaşıyorum. Evliyim iki guzum var aslen dadaşım ERZURUM’ luyum.

  Komşularım ALLAH KORKUSU TAŞIYAN İNSANLAR. DEDİ KODU YAPMAYIZ. Burdki gibi güncel konular dini sohbetler falan öyleyiz biz ????

 28. Mereba atkadaslarim nasil iymisiniz canlarim ben geldim sizi cook ozledim ya cook insallah iysinizdir kizlarim benim umarim unutmassiniz benii herkse gunayaydin ben bu aralar tel sikinti cekdim net bitddi yenisini alldim saolun sonra gorusmek uzeri

 29. ?????Eğer siz günah işlemeseydiniz, Allah sizi helak eder ve yerinize, günah işleyip, peşinden tövbe eden kullar yaratırdı.” (Müslim, Tevbe, 9, 10, 11) ????
  ???????????
  HERKESE SEVGİ VE SAYGILARIMI ARZ EDERİM ❤??
  ????????????
  ELAM?????
  ????????

 30. Bu ANONİM ler vakası sürekli vukuu buluyor ve önüne geçemiyoruz. Arkadaşlar burası bizim tekelimizde değil dünyaya açık bir alan. Hiç kimsenin yazmasını istemesek sabotaj yapardık dimi? Alın siteniz sizin olsun falan hoş değil bunlar. Biz buranın turşusunu kurup,tapusunu üstümüze yapma niyetinde değiliz. İsteriz ki Filizin sitesi ziyaretçi akınına uğrasın ve emek verdiği her sayfa dolup taşsın. Bu en çok bizi mutlu eder. Biz sadece üsluba önem veriyoruz o kadar. Seninle uğraşamam ya laf anlatamam nasıl bir tabirdir Allasen!!?? Yani gerçekten inanamıyorum ve bu kabalıklardan yorulduk ama niye söylüyorum ki bunları dimi nasılsa sonuç değişmiyor

 31. Dış Yorumcu sana sevgiler olsun❤ benim karısımıma kafandan şeyler mı ekledin yani anlamadım ?? neyse sağlık olsun…
  ⚅⚅⚅⚅
  ESENKALIN

 32. O göklerin yerin ve bunların aradındakilerin RABBİ ve doğrularında RABBİ dir.

  ??Saffat Süresi 5. Ayet ??

 33. GAMZELİMM bu anonimleri ciddiye almayacağim dedim ama bunlar işi abatttılar. Her konuya yorum yapıyor isim rumuz vs yazmıyorlar biz yazmayınca merak ediyorlar. Fakat uslupleri çok yanlış. Tabiki herkes için değil bu lafım ama bıktık artık. ????

 34. Yani NURDANIM insan tatlı diliyle zehri bile bal olarak yedırebilir. Bu dil denen şey çok sihirli bir kutu. Ama dil hünerin yoksa şerbetini bile hickimse içmek istemez. Hadi bizler önemli değiliz ama bu insanlar gerçek hayatta da böyleyse vay hallerine. Yapayalnız ve mutsuz ölürler?
  İsimlerini niye yazsınlar biz yeriz mazallah çıkarıp ekrandan??
  Biraz uykusuzum gök gürültüsü uyutmadı onun dışında hamd olsun NURDANIM sizleri sormalı ???

 35. CÜMLETEN HAYIRLI GÜNLER …

  DEFNE sana da selam olsun canım…

  nasılsın?

  evet snin karışıma bir şeylerekledim kız kendi kafamdan :) denedim iyi oldu heralde annem güzel olmuş yüzün dedi :)
  senden esinlendin saglıklı besleneyim artık ama dışarda olunca illaki yiyorsun bir şeyler ama karınca kararınca ben çok ürünlere çok para harcadım ohoo doğal maskede yaptım kozmetikte aldım ama asşlında biliyormusun hiç birinin yararını göremedi çok fazla .. bu yüzden hepsini bıraktım..ama hiç bir zaman pahalı ürünler almadım almam kometiğe para yatırmam canım güneş kremi bile almıyorum çok pahalı diye ALLAH a emanet yaşıyoruz . defne
  bu kadar şeye para verirsek ay sonunu bizde getiremiyoruz doğal malzemelerle eskiden ugrasırdım ama şimdi onlarında bırakmıştım ancak senin tarifin malzemeleri varmış evde bi yapayım dedim.
  birte k kömür tozu yoktu hoş onu nereden buluyorsun anlamadım:)
  beim cildim kuru cilttir defne ben pek su içmem iyice kurur bu yüzden :) günde 2 bardak su zor içiyorum belkide içmiyorum :)
  NURDAN CANIM hayırlı sabahlar işler ne alemde havalar nasıl yağmur var mı?
  sabah seriflerin hayır olsun efendim..
  DIŞ YORUMCU….

 36. CÜMLETEN HAYIRLI GÜNLER …

  DEFNE sana da selam olsun canım…

  nasılsın?

  evet snin karışıma bir şeylerekledim kız kendi kafamdan :) denedim iyi oldu heralde annem güzel olmuş yüzün dedi :)
  senden esinlendin saglıklı besleneyim artık ama dışarda olunca illaki yiyorsun bir şeyler ama karınca kararınca ben çok ürünlere çok para harcadım ohoo doğal maskede yaptım kozmetikte aldım ama asşlında biliyormusun hiç birinin yararını göremedi çok fazla .. bu yüzden hepsini bıraktım..ama hiç bir zaman pahalı ürünler almadım almam kometiğe para yatırmam canım güneş kremi bile almıyorum çok pahalı diye ALLAH a emanet yaşıyoruz . defne
  bu kadar şeye para verirsek ay sonunu bizde getiremiyoruz doğal malzemelerle eskiden ugrasırdım ama şimdi onlarında bırakmıştım ancak senin tarifin malzemeleri varmış evde bi yapayım dedim.
  birte k kömür tozu yoktu hoş onu nereden buluyorsun anlamadım:)
  beim cildim kuru cilttir defne ben pek su içmem iyice kurur bu yüzden :) günde 2 bardak su zor içiyorum belkide içmiyorum :)
  NURDAN CANIM hayırlı sabahlar işler ne alemde havalar nasıl yağmur var mı?
  sabah seriflerin hayır olsun efendim..
  DIŞ YORUMCU.. yorum çımadımı ne..

 37. DEFNE teşekkürler sanada sevgiler… benden canım:) :)

  evet gül suyu bebek pudrası maskeni yaptım canım :)
  dış yorumcu…

 38. ^^^iyiyi ara
  güzeliara
  doğruyu ara
  ama kusur arama ^^^
  MEVLANA ….

  dış yorumcu…

 39. Sağol Dış yorumcu kardeş sizleri sormalı ne var ne yok
  Hepimiz Allah’a emanet yaşıyoruz. Güzellik ve bakım elbette önemli ama takıntı hâline getirip ölçüsünü kacırmadıgın sürece? Tabi genler de önemli. Benim babamdaki cilt mesela 20 yaşındaki delikanlı da yoktur her gören parmak ısırır maşallah diye? Tabi vakit meselesi bir de. Ben tarlada bağda bahçe de çok çalıştım mesela. Bırak bakım yapmayı banyo yapmak bile işkence gelirdi. Ama okul ve iş ortamında herşeyi yapıyorsun. Ben çoğu şeyi kendim keşfettim. Kömür tozunu nerden bulayım köyden tabiki köyde doğalgaz kullanacak değiliz ya? Kamyondan kömürleri işçiler atarken yere toz haline gelip kırılıyorlar. Özellikle Egenin köyünde yaşıyorsan herşeyi bulman mümkün. Suyu çok iç böbreklerin iflas eder hatta ilerde doğumun bile zor olur. Özellikle kendine ait kapaklı bir surahin olsun. İçine limon dilimleyip koy ve sabahları kalkınca aç karnına iç gece yatarken iç seni nasıl rahatlatıyor fark edeceksin. Sana verdiğim o pudrası tarifi koltuk altı ve dudak üstü kararmaların varsa oraya da sür iyi gelir

 40. ”’Her şeye canını sıkma ey gönül! Ne bu dertler kalıcı ne de bu ömür… Hz. Mevlana ”””

  dış yorumcu….

 41. DEFNE CNM teşekkür ederim bende iyiyim …su meselesine gelince bak bu saat oldu sana yemin olsun daha bir damla su içmedim.. bu gün evdeyim hatta yemek bile yemedim öyle ortalığı topladım şuan yanımda pet şisede su var ama bir yudum içmedim ama dur içim azcık .. canım doktorda diyor bol şu iç birde benim günlük üç litre içmem lazımmış ancak ben 2 bardak zor içiyorum..
  benim böbrekler çok agrır zaten bazen yatırmaz agrıdan kaç gündür belim kopuyor hatta şimdi bile su içmem lazım zorluyorum kendimi resmen ama içim almıyor..
  cilt içinde su önemli biliyorum en az 1 litre içlemiyiz 8 bardak ama nerde ..
  kömür tozu :)
  defne mangal kömürü tozu olur mu kız bayramdan kalma vardır bir yerlerde ufalayım az onda ?
  gül suyu sadece bebe pudası mı sadece ? ben içine cildim kuru diye yağ karıştırdım ama sanırım yagsız olsa daha iyi gibi öyle vıcık vıcık oldu
  bende cldimde güneş lekesi var bilmiyorum nasıl gececek eskien doktora giderdim ama genelde o kremler care olmuyordu dedim ya artık bişey yapmıyorum..
  bu arada BABA na masallah BABA NIN cildinin sırrı ne kız
  tüyo alalım amcadan :) :)
  dış yorumcu……….

 42. ”’Çalınan her kapı hemen açılsaydı, ümidin, sabrın ve istediğin derecesi anlaşılmazdı. Hz. Mevlana ”’

  dış yorumcu………..

 43. Annemle babam Arkodan başka birşey kullanmazlar ki ne sırrı olsun?? suyu bol içiyorlar köy havası iyi geliyor sadece
  Güneş lekeleri herkeste var süzme yoğurt sür düzenli lekeyi tamamen yok etmese de rengini açar ve küçültür
  Sen kömürü boşver maden suyu koy. Yok yag koyma onu ayrı yap

 44. Su içmeden nasıl yasanır ya yaz kış bütün akarsuları içiyorum nerdeyse ben??

 45. DEFNE ANLADIM CANIM

  gül suyu ve maden suyu birde bebek pudrası koyarım…birde bunu denerim cağ olmuyor canım kuru cildim olduğu halde sivilce oldu yağ koyunca fazla .. anlamadım bende … bu şekldeyaparım neticeyi sana bildirirm..
  bak ben yogurt karbonat ve limon yapmıştım .. leke için ancak cildim yandı kavruldu heralde kuru hassas olunca cilt iyi gelmedi limonlu karbonatlı maske yaramadı ama bir çok sitede bu öneri vardı..
  arko krem güzelkız bende kullanıyorum defne .. o markalar inan daha iyi ya
  bak sana bir şey anlatacağım ben im bir dönem saclarım çok yoğun dokülüyordu. anlatamam kısacık kesmek zorunda kalmıştım doktora gitmiştim ilaç hap dıştan pahalıeczane sampuanı vs gecmiyordu zaten doktorların önerdi o şampuanlar ancak para düşmanı para tuzagı gibi bir halta yaramadı onca pahalı sampuan aldım sacım için..
  fakat bir gün..sampuan bitmişti gittim bakkaldan hobi marka ıgırganlı ucuz çok asırı ucuzdu sendebiliyorsundur.. yıkadım ana yıkarken hiç dökülmedi azım acık kaldı o gündür bu gündür pahalı sampuan v.s almıyorum içerik aynı asagı yukarı hepsinde

 46. AH DEFNECİM benim en büyük hatam su içmemek canım
  hele havalar soğudu bak hiç çmiyorum az önce sen yazınca yarım bardak zor içtim:(
  galiba benimde köy havasına ihtiyacım var :)
  köy havası iyidir aslında ..severi ben köyde iş çok olur ama insana dinçlik verir..
  köy ekmegi olsada yesek:)
  cok everim egenin köyleirne bayılıyorum zaten defne :)
  dış yorumcu…..

 47. SEN bir ara eczaneden sac serumu falan kullandığını yazmıştın onlar işe yarıyor mu kz?m ne dersin ?
  birde kaş kalınlaştırmak istiyorum bu aralar ne sürsem diye bakıyordum ama nette herkes bişey yazmış ama bu netteki hersey doğru çıkmıyor :) bazı deneyipte kötü sonuclar aldığım maskeler oldu acıkcası
  defne senden varsa bir gözaltı bakım maskesi tarifi veya krem önerisi alabilirim canım :)
  gözaltı önemli canlı olmalı zaten karar aldım artık hergün 10 da yatacağım yoksa helak oluyorum günüm verimsiz geciyor 01 de uyuyorum ya :(
  dış yorumcu….

 48. Ya ne demezsin çok dinçlik verir köy işleri ? seni bizim köye götüreyim annemle takılırsınız 1 sene soba kovası hazırladın mı odun kırdın mı baltayla hicbir seycıgın kalmaz kendine gelirsin? Köy başka tabi ablamlar İstanbuldan çöp gibi zayıf geliyorlar giderken kan akıyor yanaklarından yeğenim falan müthiş büyüyor burada.
  Kuru cilt çabuk kırışıyor benim Cildim yağlı ve sıkı sarkmaz mesela
  Şu an öğlen yemeğine geçmeliyim müsait olursam yazarım akşama doğru..

 49. Saç serumu güzel tabi. Bioblas kullan şampuan olarak. Ha ben saçlarımı küllü su Lavanta kurusu ve ısırgan otu ile yıkıyorum onlar en güzel kür. Lavantanın kokusu hele saça işliyor. Düzenli de keserim saçlarım parlak,canlı ve ışıltılı dur o yüzden

 50. TAMAM canım sen öğle yemeğini iyice doyur karnını öğle yemeği ..
  odun soba vs bizde hazırladık canım hemde biim işlerimiz daha agırdı ahtta soba hazırlamyı odun kırmayı işten saymaz bizim insanımız günlük bişi sırada bizim burdakiler için zamanında çok yaptım .ama köy havası insanasaglık verir zaten sehirde bak sagımdaki solumdaki herkes grip olmuş canım.
  işleyen demir ışıldar derler…canım o acıdan ama doğru şehir insanı ile köy insanı aynı olmuyor dinçlik acısında köydekiler daha uzun yasıyor..canım..
  yağlı cilt kısırk için en sanslı kuru cilt aman cizgileniyor yasın kaç olursa olsun bakımıda zor kuru cildin benim heryer pul pul bu mevsim yaz kıs krem istiyor …ugrasmaktan bıktım kendi haline bıraktım evet yağlı cilt saglamdır….
  dış yorumcu….

 51. tamam canım denicemneticeye bakacağım..
  seni mesgul etmeyim sen yemeğini ye güzelce doyur karınını şifa olsun sana ..
  gözaltı. maskesine kreminine ihtyacım car çok yorgun görünüyor uykusuzluk yorgunluk stres birde kuruluk göz kapaklarıma kadar kururum ben…öneri masken veya krem varsa yazarsın canım..
  afiyet olsun defnecim..
  dış yorumcu…….

 52. ” Sen, Allah’a güven. Umutlar hiç beklemediğin anda çiçek açar. Hz. Mevlana ”

  dış yorumcu……..

 53. ”Seni seveni zehir olsa yut! Seni sevmeyeni bal olsa da unut! Hz. Mevlana

  ”’
  DEFNE cim bu sözü senin için yazdım canım benim :)
  dış yorumcu……….

 54. Allah kuluna üç şekilde cevap verir: “Evet” der, istediğini verir. “Hayır” der daha iyisini verir. “Bekle” der en iyisini verir. Hz. Mevlana

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu