Dizi Özet

İkimizin Yerine 42. Bölüm Özeti 19 Ekim Cuma İkimizin Yerine Badi Kim?

İkimizin Yerine 42. bölüm 19 Ekim Cuma günü ekranlara gelecek. İkimizin Yerine 42. bölüm özetinde Dadisa’nın ablası badi gelince evde farklı olaylar yaşanacak. İşte İkimizin Yerine 19 Ekim özeti.

İkimizin Yerine 19 Ekim Özeti#Hoşgeldin Badi :)

İkimizin Yerine 19 Ekim Cuma özeti içinde yeni bir kişiyi tanıyacağız. Bakalım yeni gelen o kişi kim, nasıl biri? İkimizin Yerine 42. bölüm özeti başlıyor: Dadisa’nın eşinin ölüm yıl dönümü olduğu için evdeki büyükler dua için mabede gidecektir. Sumitra korkmasınlar diye Anandi kızım biz mabede gidiyoruz der.

Anandi’nin aradığı fırsat ayağına gelmiştir. Hemen Jagdiş’in yanına gider ve birlikte evi doğum günü için hazırlarlar. Bir de tanıdıklara Dadisa akşama sizi çağırıyor diye davet ederler. Akşam mabetten gelen Dadisa evdeki süslemeleri, misafirleri görünce şaşırır. Misafirler ise neden bizi çağırdı acaba Dadisa diye merak içindedir.

Anandi ve Jagdiş öne çıkar ve doğum günün kutlu olsun nine derler. Dadisa bu gün ben eşimi kaybettim siz nasıl olur da böyle bir günde kutlama yaparsınız der. Çocukların iyi niyetle bunu yaptığı söylense de Dadisanın sinirden adeta gözü dönmüştür. Bairon annesine onlar yas nedir bilmez annem daha çocuk bunlar amaçları seni mutlu etmekti diye çocukları savunur.

Dadisa ise hadi Anandi bunu yapar ama jagdiş de o kıza uyuyor diye söylenir. Basant ve bairon sonunda annesini sakinleştirir. Dadisa doğum gününde eşini kaybeden bir kadın olarak ne zaman doğduğumu bile unutuyorum diye ağlar. Tam da bu sırada kapıda Dadisa’nın ablası gelmiştir. Herkes sevinçle onun yanına koşar. Dadisa başından geçen sıkıntıları ablasıyla paylaşır. Sughna’nın ızdırap dolu günlerini anlatır.ikimizin yerine 42. bölüm özeti resmi Badi önce onu teselli eder sonra da evin gelinlerini tanımak ister. Gehna’ya çok güzel bir kolye hediye eden Badi daha sonra yalnız başına mahzende duran dul hayatı yaşayan Sughna’nın yanına gitmek ister. Sughna büyük teyzeyi görünce ağlayarak ona sarılır. Badi benim güzel kızım neden burda diye tatlı tatlı sorar. Sughna Pratap öldü yas tutuyorum der ve ben de onunla ölseydim ne vardı diye hıçkıra hıçkıra ağlar. badi ona bu sözler hiç yakışmıyor sana sevdiğin adam şu an seni izliyor ve eminim ki sana üzülüyor der. (İkimizin Yerine 19 Ekim Cuma özeti)

Onu sakinleştiren Badi çıktığında kızcağızın halini düşünüp ağlar. Sumitra’ya neden Sughna mahzende diye sorar. Sumitra damat evinin kızlarını kabul etmediğini anlatır, Dadisa’nın da mahzen konusunda kararlı olduğunu söyler. Badi sen canını sıkma ben her şeyi yoluna koymak için çabalayacağım bakalım kısmet ne der. badi daha sonra Anandi ile tanışır, ona da Jagdiş’e de hediye verir. Sughna için müzik çalar getirmiştir. Dadisa karşı çıkar ve bir dul olarak onun müzik dinlemesi uygun değil diye kestirip atar. Badi de madem öyle bir yıl sen kullan ardından Sughnaya ver der. Dadisa ilk defa müzik çalar kullanmanın heyecanı içindedir.

Anandi ise öyle güzel bir çay yapar ki Badi çok beğenir ve yüzün gibi güzel bu .aydan bana her gün yap deyince Anandi çok mutlu olur.  Yemek vakti geldiğinde Badi Sughna’nın da sofrada olmasını istediğini Dadisa’ya söyler ama Dadisa o gelemez der. Badi de gülerek eline tabağını alır ve öyleyse ben onun yanında yemeğimi yerim der. günlerdir aç olan Sughna’ya yemek yedirir. Sughna her lokmada Dadisa görürse kızar diye çekinir ama Badi merak etme deyip tatlı bile yedirir.

Badi daha sonra Dadisa’nın yanına gider. Davranışlarının yanlış olduğunu anlatmaya çalışır Dadisa geri adım atmaz. Badi da artık sinirlenir ve bacım o zaman bu kadar adetlere geleneklere bağlısın git ve hep mabette kal der ve çıkmadan önce kardeşine sarılıp iyi ki doğsun der. Dadisa doğum günümde eşimi kaybettim acım çok büyük der. Badi ise evet çok zor bir durum ama aynı gün ben senin gibi iyi bir kardeşin de sahibi oldum der ve odadan çıkar. Badi gidince Dadisa düşünceleriyle başbaşa kalır. Badi’nin dediği gibi acının yanında tatlı da vardır ama görmek için bakmak lazım diye düşünür.

Gehna ise kayıp düşecekken onu tutan basant yatağına yatırır ve dinlenmesini sağlar. Badi iyilik meleği hallerine bir sonraki gün de devam eder. Jagdiş’e bilgisayar oyunu hediye etmiştir ama bilgisayar yoktur olsa da kullanmayı çocuklar bilmiyordur. Badi bunu düşünüp Jagdişle okula gider. Okulda bilgisayarı nasıl kullanacaklarını gösterir. Bu sırada oraya gelen müdür ve öğretmen ile de tanışır. Oyun cdsini açınca müdür oyuna izin vermek istemez. Badi bilgisayar sayesinde çocukların bilgi edinebileceğini bilgisayar kullanmanın çok önemli olduğunu anlatır. Müdür ikna olur ve madem öyle bizde okulumuzda bilgisayar öğretelim der. Bu durum çocukları çok mutlu eder.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

56 Yorum

 1. Size cehenneme girmeyecek kimseleri bildireyim mi ??? Cana yakın , uysal , yumuşak huylu kolay geçinilen herkes.

  ?? Hadisi Şerif ??

  ??????????????

  Hayırlı sabahlar hatun kişilerim. ??

  ????

  Nazım teşekkür ederim iyim elhamdulillah

  ????

  Yerin belliydi Zeynommm hep iyi ol

 2. ZEYNEPCIM KARDESIM COK SUKUR IYIYIM BU GUN MISAFIRLIYE GIITTIM YEMEK YIYORUM GUZELIM CANIM BENIM SENDE HEP IYI OL CANIM??

 3. GULALEK CANIM NASILSIN IYIMISIN BIRTANEM SANA HEDIYEM GUZEL BIR ARABA ??CANIM GULE GULE KULLAN CANIM

 4. cümleten hayırlı günler…… NASILSINIZ…?
  NURDAN canım teşekkür ederim .. az önce güzel bir çorba yaptı annem saolsun içine limon bol acı koymuş ama acıldı burnum ama şifayı kaptık ilaçta içiyorum canım…
  dediğin çayı ben bilmiyorum NURDAN CNM
  eğer zahmet olmassa bana tüm içeriği yapılşını detaylı yaz müsait olursan canım ben kagıt kalem not ederim defterime deneriz canım onuda …
  ALLAH tüm hastalara şifa versin.?
  NE yaptın temizlik işini?
  bittimi ? biz hiç başlamadık NURDAN CNM hava hem kötü bende kötüyüm..erteledik bakalım ALLAH BÜYÜK MEVLA KERİM diyoruz ..
  DEFNE den haber var mı babası nasıl olmuş ?
  ZÜLEYHA kıs senkayıpsın netim 09 ve 16 arası dedin kayboldun ses ver iyiyim de inşallah iyisindir…
  NURDAN cım insanları önemsiyorum ama insanlar bilmiyorum bize deger veriyormu..
  bir şey yiyemiyorum nurdan azımın tadı kalmadı dinçleşseydim. biraz
  işlerim cok ..
  DIŞ YORUMCU….

 5. Selamün aleyküm kızlar nasılsınız bakalım

  Ben hiç fırsat bulamıyorum bir yandan işçiler çalışıyor bir yandan temizlik

  Bide melek çok hasta moralim çok bozuk????

  İki gündür kusuyor ishal

  İşlerde yarıda kaldı iç bişey yapmak gelmiyor içimden
  Meleğin o halde görmeye çok halsiz bitkin

  Rabbim merhamet etsin onlara ve bütün hastalara

  ???????

  Defnem babanada çok geçmiş olsun canım benim Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin onlarıda kendini üzme herkesin sınavı varklı
  Bol bol dua et elimizden gelen bu canım kardeşim
  ???????

  Nurdanım geçmiş olsun canım nasıl şimdi dişin

  ?????

  Denizim hoş geldin canım nasılsın bende seni çok seviyorum
  ????

  Zeynom hoş geldin canım nerelerdesin sen bakalım nasılsın
  ???

 6. Nazoşum saol janym ben iyim seni sormaly sen nanilsin iyimisin misafirligemi gitdin iyi eglenjeler sana aslynda bende bugün annemlere gitmişdim şuan ewe geldimde bi tlme bakiyim dedim araba ün saol janim aslynda kadinlarada bi araba lazym dimi gitjek yerimize rahatja gidebilelim;-)

  Zeynep janim kardeşim sende gelmişsin iyimisin okullar nasil çok yoruyolarmi seni ögretmdnler allahdan zehin açikligi dilerim

  Helinjim nasilsin gülüm sende okuluna gidip gelip yörmin kiz zehin açikligi dilerim sanada

  Ecem kardeşim nasilsin janim seninlede söhbet etmedigimize çok oldu iyimisin umarim her şeyin yolundadir

  Maydejim naber janim iyimisin okullar nasil
  we buz prensesim Merjenim sende nasilsin allahdan ikinizede bol bol zehin dileyorum♡♡♡♡♡♡

  Filizim janim benim sanada iyi çalişmalar yani iyi yazmalar dileyorum hep iyi ol güzelim

  SİTEYE ÇOK GİREMEDİGİMDEN hepinizden bi halahwal soruşmak istedim ARKADAŞLAR we sitedeki daha tanişamadigim hatunlar hepinize iyilik saglik dileyorum

 7. MELEK geçmiş olsun YÜCE ALLAH şifa versin inşallah iyileşir …..
  inşllah iyileşecek sen ferat kalbini ishali geçer inşallah RABBİM YA ŞAFİ ismi hürmetine şifa versin kızana ..ALLAH a emanet olun sen ve kızın. inşallah…..

 8. Saliham cok gecmis olsun meleye allah acil sifalar versin biratanem cok uzuldum vallah

 9. GULALEK HAKLISIN CANIM HER EVE BIR ARABA LAZIM BIRTANEM BEN ZATEN MISAFIRLIYE KENDI ARABAMLA GITTIM CANIM COK SUKUR ALLAH OLMAYANLARADA VERSIN CANIM BENIM SENIN IYI OLDUGUNA SEVINDIM CANIM COK SUKUR BENDE IYIYIM BIRTANEM

 10. NAZ oo araban varmış sen ne iş yapıyordun canım ? araba almışsın:)
  artık bizide gezdirirsin :)

 11. Nazım çok saol canım aminn

  Sen nasılsın oh güzel yaptın iyi gezmeler canım ????
  ????

  Anonim çok teşekkür ederim

  Aminn inşallah

  Sende Allah emanet ol

  AA bide sen gulalek misin yoksa bizim

  Anonimlerden sin

  Anlıyamadım kusuruma bakma canım

  ??????

 12. ben bir anonimim canım sadece dua etttim sen ve kızın için RABBİM yar ve yardımcınız olsun inşllah daha iyi olur..hayırlı akşamlar…

 13. ANONIM SEN GULALEK MISIN CANIM BEN HIC BIR IS YAPMIYORUM CALISAN BIRI DEYILIM BIRTANEM TABIKIDE GEZDIRIRIM BIRTANEM

 14. adım var naz nihal adım bu arada calışnadığını yazmışsın babanın maasını falan mı alıyorsun canım

 15. neden canım ne oldu ki?
  ne bilim araba aldım yazmışsın ya bende calışmayınca dedim heralde onun maasını alıyorsundur diye düşündüm canım peki maasın var mı? hayat zor cunku..

 16. Yok maasim canim benimki uzun hikaya bosver canim sen calisiyormusun peki yoksa ogrencimisin nihal

 17. öğrenciyim naz gelecekte bir işim olur mu olmaz mı ALLAH bilir hayat bana ne getiricek bende bilmiyorum NAZ bakalım kısmet .. neden uzun hikaye canım nerde jalıyorsun nasıl geciniyorsun ..kız miras mı kaldı yoksa sana sır küpü :)

 18. Gulalek ablammmm????
  Nasilsin ablam
  Bende hersey eh isde cok sey kotu gidiyor bir kac sey yolunda neyse ya
  Ablam kac zamandir konusamadik seni cook ozledimmm??????????????

 19. NAZ her şeye rağmen babanla konuşmanı tavsiye ederim ne olursa olsun o senin baban . evine gitmesende bayramda seyranda ara falan.. cunku bu çok önemli..
  annesine babasına kötü davrananı ALLAH asla affetmeyeceğini beyan ediyor canım.. onlarla iyi olmadığın sürece seni asla affetmem diyor..anenesine babasına iyi olanın tüm günahlarını bagışlacağını beyan ediyor..
  gel sen genede bu yüzden br hatır sor deerim…bence..
  neyse herkes kaçmış bende kacayım bari

 20. NIHAL INSALLAH ISTEDIYIN MESLEYI KAZANIRSIN ALLAH SENIN HAYATINDA ISTEDIYIN NE VARSA INSALLAH KABUL EDER CANIM

 21. Annem yok canim öldu babamda ikinci evliliyini yapti artik gerisinide sen tahmin et canim

 22. Nihal ben asla babama karsi hic bir sucum yok onun icin icim rahat bu dunyadada obur dunyadada o dusunsun gunahlarini nasil af edeceyini

 23. Sen beni bosver sen neler yapiyorsun karadeniz guzel bir yerdir canim hep merak etmisimdir canim nihal

 24. Oooo ben kendi kendime konusuyorum neyse kimse yok galiba bende gideyim canlarim

 25. ben gidebilirim canım hava soğuk braz erken yatıcam ama burda olursam yazarım demek orda ezan okundu şimdi

 26. NAZ kısmetsev yarın konuşuruz canım ben birazrahtsızım cay içip uyuyacağım kendime bir bitki çayı yapıcam hava soğuk canım kendine iyi bak arada dertleşiriz seninle gelirsem ama bu akşamlık benden bu kadar ALLAH a emant ol hayırlı geceler…

 27. kusura bakma canım gözlerim acıyor gitmeliyim nasipse görüşürüz yine ALLAH a emanetsin

 28. Tamam canim gorusuruz sana afiyet olsun cok gecmis olsun kendine iyi bak allaha emanet ol allah rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar canisi

 29. Nazoşum ne güzel araban barmyş senin bizede nasip edsin diyijam ama bizin burda kadinlar pek çok araba kullanmazlar annene çok üzildim janim allahim iman bayligini bersin

  Ecem tatli kardeşim umarim her sikintilaryna bi son geler janim ama bişey diyijam en esas saglikdir ilk önje sana saglik sonrada hep yüzin gülmesini dilerim

  SALİHA HANİM meraba ama busatden sonra iyi gejeler diyisem dogru olur biz seninle sanirim daha tanişamadik ama ben sizi taniyorum onje kördügim özetlerini okudugumda ordan taniyorum sizi Melek sizin kiziniz oluyor öyle dimi janim küçük Melege allahdan şypalar we merhemet dilerim sanirim kizinizin derdi tekrarlap duruyor benimde bi kardeşim hasda we onunda hasdaligi zaman zaman tekrarliyo yani bi yakin insanin hasdalanip durmagi nasil ajitiji oluyo bilirim ben tam şuanda kardeşim hasda hep aklimda o benim yani enazindan şuraya yazdigimda unutarin sanyorum ama olmuyo ya bazi insanlar bu yalançy dünya hep aji çekmeye gelyomuş gibi onlarda hayatini yaşamak isteyolar ama yok neden bi gün gelipde onlarda bi güzel iyileşip gidibermiyolar ya büyik allahim mujize gösdermek istese oluyo duruberyo şu hasdaligila uraşip aji çeken insanlarada bi güzel mujize yapsa ne güzel olurdy diyilmi ya ama töwbe beterinden korasin ya ben çok üzilyorum kardeşime nedir bu insanlarin çekdigi ajilar ya büyik allahim onlarida bi güldür bi şyfa ber ya rebbim
  Aslinda alla sewdigi kullarini dert berip sinarmiş diyolar amA biz insanlar sewdiklerimizi aji çekerken izlemeye dayanamiyorus hele onlar onlarin şirin janlari yanyo yaa biraz sinawlary digar dünyada kalsa onlarin bugün annemlere gitdihimde onun halini gördüm içim içime sigmiyo allahim ya rebbim bi sagligina kawuşdur hasda olan aji çeken musulman kullarini içinde benimdd kardeşimi we Saliha hanimin kizi Melegide Defne kizin babasinida

  Kizlar geje geje ne boldu buna demeginiz
  Mümkin bana bizde şuan 1:45 we benim uykum tutmuyo benim aglasim tutuyo napayin sizden rijam belkide kalbden dilerseniz perişdeler omin diyer benimde kiz kardeşime saglik dileyin namazdan sonra ben şuan çok üzülyorum ona ya dünya tatlisi iki tane çojugu bar onun we kendi hasda yaa
  sizinde kafanizi çişirmiş olsam özür dilerim geje geje
  şimdi çikijam hepinize rahat gejeler dilerim

 30. GUNAYDIN
  ??????
  ABLALARIM
  ??????
  ARAKDASLARIM
  ??????
  NASILSINIZ
  ??????
  DEFNEM
  ⚘⚘⚘⚘⚘⚘
  ZULISIM
  ??????
  NURDAN ABLAM
  ???????
  SALIHAM ABLAM
  ???????
  NAZ ABLAM
  ??????
  ELA ABLAM
  ???????
  MELIHAM
  ???????
  RUH IKIZIM
  ??????
  BENZERIM
  ??????
  ALMIRAM
  ??????
  ESANAM
  ??????
  HELINIM
  ??????
  DENIZIM
  ??????
  AYSEL ABLAM
  ??????
  GULCICEK
  ??????
  UNUTDUKLARIM VARSA AFFOLA.NASILSINIZ NERDESINIZ OZLEDIM YA SIZI.OPUYORUM HEPINIZI.SIZI COK SEVIYORUM????

 31. İçimde salkım saçak kızıl siyah bulutlar
  İçimde salkım saçak sevdadır bu dediğim
  İçimde salkım saçak kızıl siyah bulutlar
  Aklımdan keskin bıçak ucunda kalbim ağlar
  Kızıl siyah bulutlar sevdadır bu dediğim
  Anlatsam anlamazlar sevdadır

  Ben mi tuttum güneşi doğmasın diye
  Doğmadıysa güneşim suçlu ben miyim yine
  Sonbahar yaprağıyım peşimde rüzgar
  Dinmiyor gözyaşlarım bomboş ufuklar
  Kızıl siyah bulutlar sevdadır bu dediğim
  Anlatsam anlamazlar boşver

  Lalalalalalala benimsin benimsin
  Lalalalalalala bulutlar delirsin

  Kızıl siyah bulutlar sevdadır bu dediğim
  Anlatsam anlamazlar boşver
  Kızıl siyah bulutlar sevdadır bu dediğim
  Aklımdan keskin bıçak sevdadır
  Anlatsam anlamazlar yürekleri karalar
  Anlatsam anlamazlar alaca bulacaklar
  Ağlamaya mecalim yok
  Bulutlar ağlasınlar

  Kızıl siyah bulutlar sevdadır bu dediğim
  Aklımdan keskin bıçak sevdadır
  Kızıl siyah bulutlar sevdadır bu dediğim
  Anlatsam anlamazlar boşver
  şarkı: kızıl siyah bulutlar..
  şarkıcı:ozan ünlü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu