Dizi Özet

İkimizin Yerine 7. Bölüm Özeti Anandi Evine Geri Dönmek İster 14 Eylül İkimizin Yerine Neler Olacak?

İkimizin Yerine 7 bölüm özet ile sizleri buluşturduğumuz bu yazımızda İkimizin Yerine 7. bölümde neler olacak? sorusunun cevabı sizlerle olacak. Küçük yaşta daha okul çağında bir çocuğun aile yuva kavramını ne demek olduğunu kavrayabilecek yaşta olmayan kızın evlendikten sonra gelen acıklı hikayesini ikimizin yerine 7. bölüm özeti ile başlangıç yapıyoruz. Artık Anandi gün yüzü görmek için kaçacak yer arayacak. Bakalım Kaliyani ile Jagdish Anandi’ye neler yapmış öğrenelim.

Geçtiğimiz bölümde Anandi ve Jagdish evlenmişti, Jagdish annesinin Anandi’ye olan ilgisinden rahatsız olmaktaydı. Bakalım sizler sıcacık evlerinizde İkimizin Yerine 7 bölüm izlerken neler hissedeceksiniz? Emin olun gözyaşlarını tutmakta zorlanacaksınız. Bizde bu bölümün özetini şimdi sizlerle buluşturacağız. İşte İkimizin Yerine 14 Eylül özeti.

İkimizin Yerine 14 Eylül Özeti # Jagdish Anandi’den Özür Diler

İkimizin Yerine 7 bölüm özet başlıyor. Anandi geçtiğimiz bölümde gelin gittiği evde sıkıntılar yaşamaya başlamıştı çünkü daha çocuk yaşta olan Anandi gelenekleri de tam olarak öğrenmemişti. Bu bölümde yine öyle bir sahne ile başlıyor. Kaliyani, Anandi’ye senin nasıl anan baban var mı hiç mi bir şey öğretmedi diye kızar. Anandi buna üzülür ve ağlamaya başlar. Onu teselli etme görevini yine Sumitra üstlenir. Mahalleli de gelini merak ettiği için ziyarete gelecektir.

Sumitra Anandiye gelinin başında örtü olmalı diye tembihler. Komşular gelir. Anandi de yüzünde örtü ile geliyordur ki Jagdish Anandi korksun diye hamamböceğini aldığı gibi Anandi’nin ayağına doğru atar. Anandi korku içinde örtüyü çıkarıp atar. Bu durum tabiki Kaliyani’yi kızdırır. Anandi yediği fırçanın ardından Sumitra’ya ne yapsam Kaliyani beni sevmiyor diye gitmek istediğini söyler. Sumitra onu tatlı diliyle ikna eder. Anandi tekrardan örtüsünü alıp komşuların karşısına çıkar. Gelenler onu çok beğenir. Kaliyani de ben de severim gelinimi diye övüp hediye vermeye kalkar. Anandi ise yine çocuk saflığı içinde sen beni sevmiyor sürekli kızıyorsun istemem der ve oradan ayrılır.

İkimizin Yerine 7. Bölüm Özeti Anandi’nin Eziyet hayatı Başladı

Anandi evde sıkıldığında Sughna ile tv izlemek ister ancak Sughna bunu pek de istemez zira onu babası kendilerine almıştır. Sughna da kıskanarak sen nasıl gelinsin yemek yapsana der. Kaliyani de bu duruma şahit olunca bir de o kızar. Sumitra yine Anandiyi koruyup ben öğretirim der. Sabırlı bir kaynana olan Sumitra Anandi’nin en büyük destekçisidir. Anandi’nin annesininse korktuğu başına gelmiş kızı yemek yapmayı bilmediği için laf duymuştur.ikimizin yerine 7. bölüm özeti resmiJagdish’in ablası Anandi’yi alıp Jagdish’in kaldığı odaya götürür ve bu oda sizin odanız der. Ancak Jagdish buna karşı çıkar. Kaliyani Jagdish’e kızar ve artık siz evlisiniz ve birlikte kalacaksınız der. Jagdish çaresiz kabul eder. Anandi’nin dikkatini bir kitap çeker ve sevinerek okumaya niyetlenir ancak Jagdish kitabı vermek istemese de Sughna sayesinde alır. Her şey güzeldir ancak Kaliyani yine gelip bu tatlı anı da bozar. Kitabı aldığı gibi Anandi’ye kızar. Ardından da Sumitra gel de şu kıza azcık iş öğret kitapla işi ne der. Sumitra ses etmeden Anandi’yi alıp götürür.

14 Eylül İkimizin Yerine Özeti Jagdish Annesini Kıskanır

Gece olduğunda Jagdish annesinin Anandi ile uyumasını kıskandığı için annesinin odasına gider ve uyumuş rolü yapar. Annesi hadi öbür odaya gidelim deyince Jagdish ayağa kalkar ve kendisiyle uyumasını istediğini söyler ancak beklediği cevabı alamaz. Madem öyle ben de babaannemin yanına gidip uyuyacağım der. Babası da onu ikna edemez. Jagdish babaannesine gitsin bu kız der. Kaliyani o nasıl laf öyle diye kızar. Jagdish de sinirle madem öyle öyle bir şey yapacağım ki bu kız bu evden kendi gitmek isteyecek der. Jagdish’e Kaliyani kızınca bir de uyurken horlaması nedeniyle Jagdish babasının yanına gider.

Jagdish Anandi’ye Tuzak Kurdu İkimizin Yerine 14 Eylül Cuma Özeti

Bir sonraki gün Anandi geleneğe uyup yemek sofrasına en son oturmak zorunda kalır. Jagdish de bunu fırsat bilip Anandi açlıktan ölsün diye yemeği uzattıkça uzatır. Kalktığında ise Kaliyani yemeğini yerken eşinin tabağında yemek zorundasın der. Bunu duyan Anandi yemek istemez. Kaliyani de istersen açlıktan öl ama o tabaktan başkasında yiyemezsin der. Daha küçücük çocuk olan Anandi gözyaşlarına boğulur. Jagdish’in bir diğer oyunu ise Anandi’ye güzelleşmesi için krem diyerek kötü bir kremi verir. Kremi süren Anandi bir anda yüzü fena olur. Jagdish her ne kadar buna gülse de sonunda özür dilemek zorunda kalır.

Kaliyani ise misafirlerin önünde oğlumuz Jagdish özür diledi diye gelini Sumitra’ya fırça atar. Hatta daha da ileri gidip Anandi Jagdish’ten özür dilesin der. Anandi odasında ağlar. Sumitra onu teselli edip herkes adına özür diler. Ardından kayan yıldıza bakan Anandi ne olur evime geri döneyim diye dilekte bulunur. 

Anandi, Sughna ve Jagdish mabette dua ederler. Anandi’yi yalnız bırakırlar. Sughna Pratap ile buluşup yine evlilik hakkında konuşurlar. Pratap boş gelmemiş hediye olarak da kolye getirmiştir. Anandi ise başta yetişemese de sonunda Jagdish’in karşısına çıkar. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

4 Yorum

  1. MaşaAllah iın var FİLİZİMM bu ne hız bugün kaç sayfa açtın yarına kalsaydı bari sayfalar ????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu