Dizi Özet

İkimizin Yerine Sumitra Kim? (Jagdish’in Annesi) Gerçek İsmi & Oynadığı Filmler Ve Aldığı Ödüller

Kanal 7 ekranlarında yayınlanan ve her bölümü ile oldukça beğeni toplayan küçük gelinin hikayesini anlatan İkimizin Yerine Oyuncuları kimler olduğunu bu yazımızda kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sıradaki tanıtacağımız kişi ise İkimizin Yerine Sumitra olarak bildiğimiz ve Jagdish’in annesi rolü ile karşımıza çıkan ve yüzü itibari ile Hintlilere benzemeyen oyuncuyu tanıtacağız. Hadi buyurun başlayalım.

Yarın 67. bölümü ile ekrana gelecek olan ve Kanal 7 ekranlarında Kördüğüm dizisinden sonra başlayan yeni Hint dizisi İkimizin yerine olduğunda oldukça iyi seçim olduğunu söylemiştim. Hikayesi ile oldukça önemli bir konuyu bizlere anlatan ve üzerinde günlerce konuşulsa verecek izlenimi bu dizi kadar verebileceğini düşünmediğim için bu vesile ile kanal 7 iç yapımlar ekibine bu seçimlerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.

İkimizin Yerine dizisi Sumitra karakteri ile oldukça dikkat çeken Jagdish’in annesi rolünü canlandıran ve yüzü itibari ile sanki kapı komşumuza benzemesi bu karakteri daha önce tanıtmam da önemli bir faktör oldu. Gerçekten Sumitra Türk asıllı mı? yoksa ben mi benzetiyorum? Hadi bu sorunun cevabını öğrenelim.

İkimizin Yerine Sumitra Kim? Türk Asıllı Mı?

Kördüğüm dizisinin 7 Eylül günü bitmesinden hemen sonra 8 Eylül günü kanal 7 ekranlarında yayınlanmaya başlayan İkimizin yerine oyuncuları tek tek tanıtmaya ve hayatından %100 bilgilerle sizleri aydınlatmaya çalışıyoruz. [mavibuton]İkimizin Yerine dizisi oyuncuları[/mavibuton] tek başlık halinde görmek için tıklayınız.

Bu gün sizlere tanıtacağım karakter İkimizin Yerine Sumitra olarak bildiğimiz yani Jagdish’in annesi ve Bairon’un karısı olarak karşımıza çıkan ve oldukça iyi niyetli ve saf kalpli bir anne rolünü canlandıran oyuncunu önce karakteri hakkında konuşacağız. Daha sonra Sumitra’ın gerçek adını ve oynadığı diziler ile aldığı ödüller hakkında bilgi verdikten sonra şu an kaç yaşında ve nerede oynadığını açıklayacağız. Sakın bizden ayrılmayın.ikimizin yerine sumitra - jagdish'in annesi (Smita Bansal) Resim 1

Erkek tarafı olarak Sumitra’yı ilk gördüğümde küçük evladını nasıl olur da evlendirir diye sinir olmuş ve böyle sorumsuzluk olmaz diye kızmıştım. Ancak bölüm ilerledikçe Sumitra’nın kendi evladı Jagdish üzerinde hiç bir yetki ve söz sahibi olmadığını gördüm.

Sumitra kendi çocuğunda söz sahibi olamadığı için en azından gelen kız çocuğuna ([pembebuton]İkimizin Yerine dizisi Anandi[/pembebuton]) elinden gelen iyiliği ve hoş görüyü göstererek, bir nevi Anandi’ye yapılan ve çocukluğu elinden alınan Anandi’ye karşı iyi davranıp vicdanını rahatlatmak için elinden geleni yaptı ve yapmaya da devam ediyor. İşte şimdi merak ettiğiniz Sumitra Türk asıllı mı Gerçek adı ne? Tüm bu soruların cevapları sizleri alt pragraf da bekliyor.

İkimizin Yerine Dizisi Sumirta’nın Gerçek Adı Ne? Gerçekten Türk Asıllı Mı?

Her toplum kendi değerleri içerisinde yargılanmalı. Ancak bazı evrensel değerler var ki çocuk gelin gibi bir olayda kesinlikle bu evrensel değerler ve kurallar hakim olaması gerektiğini ve çocuk gelinler olmasın diyerek mesajımızı verelim. İkimizin Yerine Sumitra‘nın gerçek ismi yani Jagdish’in annesi olarak izlediğimiz oyuncunun gerçek adı Smita Bansal‘dır.ikimizin yerine sumitra - jagdish'in annesi (Smita Bansal) Resim 2

Oynadığı isme oldukça benzeyen ismi ile Smita Bansal, Şubat 1978 yılında Hindistan’ın Jaipur kentinde hayata gözlerini açan oyuncu şu an 40 yaşındadır. İlk kez kamera karşısına “Aladdin – Naam Toh Suna Hoga” isimli dizide “Rukhsar” karakterine hayat vermesi ile başlamıştır. Baliha Vadhu (İkimizin Yerine) isimli dizide oynadığı rolle Hindistan TV ödüllerinde en iyi kadın oyuncu ödülünü alan Smita Bansal, şu an “Kora Kagaz” isimli dizide “Priya” karakterine hayat vermektedir.

İki çocuk annesi olan Smita Bansal yüzü itibari ile oldukça Avrupalı hatta Türk milletine benzemektedir. Hakkında yaptığımız araştırmalar neticesinde Hindistan milliyetine ait olduğunu öğrensek de geçmişte soy ağacında Hindistan ırkından başka bir ırk olduğunu da düşünmekteyiz.

İkimizin Yerine Sumitra’nın Karakterini Canlandıran Smita Bansal’ın Gerçek Ailesi

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

141 Yorum

 1. vışşş bu kırmızı tomofile dayanan havalı avrat da kim ?????
  Eline yüreğine sağlık FİLİZİM
  Sabah BU şahane sayfana şahane şiirle açılış yapicam ;)

 2. GAMZELİMMM

  Senin gibi resim gitar vs kursu değil bal kız. Kuran kursuna TEFSİR alamayı istiyorum ??? nasip olur İnşaAllah

 3. Hım bilgini ılerleteceksın yani NURDANIM çok güzel
  Kuran-i ben öğrenemedim ne yazıkki
  NURDANIM muhabbet olsun diye sosyal bir konu açacaktım önemli değil bitanem konuşuruz yine ??
  Bu arada NURDANIM ben normalde sürekli bu sayfayı yokluyorum ama bu ay tarıfem 3 gb internet verdi sadece. Dilenciye verir gibi ya da köpeğin önüne kemik atar gibi ?????
  O yüzden uzun sohbetlere kalamıyorum idareli kullanmak için. Özellikle sana haber vereyim dedim NURDANIM

 4. NURDANIM çok iyiler demek isterdim ama değiller. Babam dağ gibi adam eridi fıtık ne hallere soktu. Hiç ailemi görmek istemiyorum NURDANIM Allah seni ınandırsın kardeşlik hakkın için ?? eve gitsem evde yoklar hep calısmadalar. Ege gelseler bin kilometre öteden iniltileri duyuluyor. Emekli de olamadılar. Herşey zehir gibi geliyor bana. Ama acıyorum işte gidiyorum. Mesela annem babamın sevdiği yemekleri yapmıyor daha doğrusu yapamıyor kadın yorgunluktan ölüyor. Gidince babamın sevdiği bir ton yemek yapıyorum evi derleyip topluyorum. Çok iş var köyde çok hiç huzur bulamıyoruz..??

 5. GAMZELİMMM

  Benim internetim 8 gb 1000 dk 1000 sms 33 lira sende türk telekoma geçsene eşim hattını taşıdı haturalıya 50 lira 1000 dk 1000 sms 16 gb internet.

  Sen geç faturalıya emi köye gidince bir tane turkcell al hat kontürlü yazık çok para veriyon

 6. GAMZELİMMM

  Vicdanın el vermiyor ne ne onlardan ayrı kalmaya nede bi haber yaşamaya. ??? ne diyim. RABBİM ahirlerini akıbetlerini hayr eylesin. İnşaAllah ömürlerinin ahir zamanlarında mutlu huzurlu olurlar. ???? duamızdan başka birleyimiz yok.

 7. Merhaba kizlar
  Aaa gulalek abla sen bizi unutmamissin bende unutmadim valla nasilsin iyimisin artik ara ara yazicam

 8. Uyudun herhalde GAMZELİMMM

  ALLAH RAHATLIK VERSİN

  Benimde internetim bitti on gün var 100 mb kaldı. Daha yazamayabilirim. GAMZELİMMM merak etme beni bende senden haberdarim merak etmem yazamazsan ?? RAHMETİ RAHMANA EMANETSİN BAL KIZ ??

  ????

  MELOŞUMM

  Bugünde yoksun. ??? sen gelincede ben olmayacağim sanırım

 9. Uuuu adımı yanlış yazmışım GAMZELİMMM gitmiş ?? artık ne kadar tlfonumun aklımdaysan

 10. Ya yok Nurdanım faturalı şeyleri sevmiyorum insanın peşini bırakmıyorlar. Daha önce çok ugrastırdılar beni. Öyle iki tane hatla uğraşamam köyü başka dağı başka aşar maddi gücümü. Ben internet müptelası değilim zaten. Normalde bir ay yapar iki ay yapmazdım çok önceleri ama size yazdıgımdan beri düzenli yapıyorum ?? ha bir de merak ettiğim fragmanlar için
  Aile konusuna gelirsek NURDANIM çocukluğumdan beri hep sorguladım içimde: Ailem olmasaydı hayatımda birşey değişir miydi ha var ha yok ne anlamları var benim için gibi. Kızdım tabi böyle düşündüğüm için ama hayatın zorlukları dengemi bozdu. Mesela hiçbir arkadaşımı evime davet edemezdim lisede üniversitede. Sadece köyde olan ben vardım ve eve gittiğimizde bizimle ilgilenecek bir annemiz yoktu ya da müsait odamız. Fakirlik, yokluk,ailemin sürekli yaban hayatı yaşaması bıktırdı beni. İnsan bir kere olsun ailesini evde bulmaz mı ya hazır yemeğe konmaz mı hiç ben görmedim mesela ???
  Ya evlemsem ailemi nasıl tanıstırıcam evlenicem adam ve ailesiyle. Acıyarak bakacaklar belki aileme. Ailemin dugunumle bile ilgilenecek ayakta duracak halleri yok nasıl olacak bu işler ya Rabbi diye hep düşünüyorum NURDANIM inan hayat bazen tüm ümitlerimi çalıyor benden eriyip gidiyorum
  Senin ailen nasıl Nurdanım ?

 11. NURDANIM yatmadım son yazdığım şeylere cevap yazarsan okurum
  Tamam canım Allah rahatlık versin ???❤?

 12. GAMZELİMMM

  Ailem iyiler ELHAMDULİLLAH.
  Ama yanlış düşündüğün çok mesele var. Kaderindeki şahıs İnşaAllah İNSANDIR. Çünkü insan ise eğer her duyguyu tatmıştır. Bizler elinde altın kaşıkla doğmadık. Sen senin için önemli olan şeylerle zihnini fazlaca yoruyorsun.

  Varsın evde olmasınlar anan baban sen köye gittiğinde babacığın sevdiği bir yemeği yapınca akşam eve gelince babana sarılınca kokusunu çekince değmiyormu herşeye. Bu ara öyle özledimki babamı GAMZELİMMM nefes nefes özledim. Buram buram özledim. Her zerremde hücremde özledim. Sonra bu özlemimi haykırmak istediğimde babası vefat edenler aklıma gelince utanıyorum. En azından kavuşma hayalim ihtimalim var ????

 13. NURDAN abloşşşş nasılsı ?
  ben yazamıyorum hem yorgunm hem yoğunum.
  beni unuttun mu yoksa :(
  bu aralar üzgünüm bu gün fenalaştım ama şimdi iyiyim bünyem çok güçsüz hem yorgun bitap bu gün elimi yaktım sacda gözleme yaparken krem sürüyorum
  caay içiyorum 1 fincan içip yatıcam yine erken kalkıcam.
  banada dua et şu hacet duam kabul olsun yoksa halim harab .:(
  bende duaediyorum hemde çok inşallah kabul olur ablam seni seviyorum..
  :(
  MELOŞŞ
  defnoş NASILSIN CANIM . seninle çok şey konusacaktım o gün inan yorgunluktan hatırlayamıyorum…:(

 14. ABLOŞUM nereye gidiyorsun hayırdır?
  ne oldu bir sorun yoktum inşallah canım ablam:(
  ben işten güçten yazamadım ablam cidden
  meşguldum inan yorgunluktan her yanım sızlıyor annem oturma hemen yat dedi ben krem süreyim cayımı içip yatıcam dedim.
  ablam akşamları iyiceserinledi oralar nasıl?
  soğuk hava salı günüm tüm türkiyedeymiş
  salıdan ihtibaren 8 ila 9 derece azalacak hava tüm ülkede malesef..
  ablam ..
  HHAKKINI HELAL ET YAZAMADIM AMA elimde değildi
  meloş

 15. Sen niye utanıyorsun ki köy hayatı yaşıyor sevdiklerin diye. Herkesin bir rızkımvar nasibini yer ancak.

  Ben hemde gururla bahsederim ailemden. GAMZELİMMM seni sen yapan aile değerlerin. Sen hep kendi başını kaşımayı beceremeseydin ne olurdu kaybolur gider ailene yükten başka bişey olmazdın. Ama öylemi sen tuttuğunu koparan ayakları üzerinde duran hatta ve hatta ailene yarımda destekte bulunuyorsun ne kadar şanslısın.

  Ailenin yardımına imdadına yetişiyorsun. Cennet anne babanın ayakları altında. Eeee sen o ayaklara kıymıyor iş yaptıkları içinde üzülüyorsun. Eee daha nasıl evlat olcaksın. Sadece senin eksikliğin bu GAMZELİMMM senin insan üstü güçlerin yok. Sadece ve sadece her duyguyu barındıran bir insansın. İNSANNNNNNN

  GAMZELİMMM seni çok iyi anlıyorum. Ama yüreğine dokunacak senin gibi süslü ve nezaketli sözlerim yok

  Ama sana yazarken ağladım. Babam geldi aklıma annem geldi. Ama bin şükür sonsuz şükürler olsun yaşıyorlar.

 16. NURDANIM çok şey söylemek istiyorum da kelimeler kifayetsiz kalıyor. Beni dinlediğin için çok teşekkür ederim Nurdanım hee klavyen hayran bana??
  Allah rahatlık versin
  ????
  Allah izin verirse konuşuruz elbet Meloş şu an geç geldin canım??
  Alah rahatlık versin

 17. ALLAH RAHATLIK VERSİN GAMZELİMMM.

  ÖYLE BİR SABAHA UYANKİ YÜREĞİNDEKİ ACILARIN KORKULARIN GİTMİŞ. YERİNİ UMUDA MUTLULUĞA BIRAKMIŞ. ÇOK YAKINDA EFENDİMİZİN DOĞUM GÜNÜ VAR İNŞAALLAH O GECEDE DOĞAN NUR GİBİ AYDINLANIR YÜREĞİN

 18. AAAA amahep böyle oluyor ya ben geliyorum herkes gidiyor NURDAN ABLOŞ neden yine herkes gitti
  meloş

 19. MELOŞUMM

  Hoş geldin balım. Benim internetim bitti belkide bu gece son yazışımdır çünkü 100 mb dan az kaldı.

  Geçmiş olsun kuzum. Dikkat et kendine ilaçlarına dikkat et.

  Eline ilaç sür kız sende sakarlaştın haaa ???

 20. ABLAM netin mi bitti üzüldüm.
  sakarlaştım belkide hep sakardım bilmiyorum.
  bugünlerde çok daralıyorum.
  inşallah bu kandilde benimde hayatıma işik doğar ablam . cidden cok üzgünüm..
  inşallah şu dualarım kabul olur ablam tek umudum dualarım..
  şimdiye kadar çok yorucu zor hayatım gecti bundan sonra bende biraz mutlu olmak istiyorum ama yinde elhamdülillah diyorum ablam
  fakat sabretmej zor sıkıntılara..
  hayatta zor .
  sen nasılsın görüşmeyeli..
  meloş

 21. MELOŞUMM

  İnşaAllah guzum RABBİM büyüktür. En büyüktür hiçbirşey sebepsiz değil. Sabretmek demek

  “es-Sabûr” olan Allah, sayısız nimetler ihsan ettiği kullarının isyankârlıklarına karşı çok sabırlıdır, onları cezalandırmada aceleci değildir, kendilerini düzeltmeleri için mühlet ve fırsat verendir. Peygamber Efendimizin bir hadislerinden, Allah Teala’dan daha sabırlı kimse olmadığını (İbn Hanbel, IV, 410) öğreniyoruz. Biz kullar çok aceleciyizdir. Esasında acelecilik insanoğlunun tabiatında vardır. Zamanı gelmeden bazı şeylerin gerçekleşmesini arzu eder. Belki de zamanının gelmediğinin bile farkında olmayarak böyle isteklere sahip olur. Kimileri istekleri kendi arzuladığı zamanda gerçekleşmeyince sabredemez, ümitsizliğe düşer. Oysa ümitsizlik mü’minin sıfatı değildir. Allah Teala, peygamberine ve mü’min kullarına sabretmelerini salık vermektedir. Sabır sadece düşmanlara karşı ayakta durma hususunda değil, günahlara düşmeme, salih amel işlerken karşısında çıkacak engellerden yılmama hususlarında da gösterilmelidir. Zira “Sabredenlere mükâfatları elbette hesapsız olarak verilir.” (Zümer, 39/10)

 22. ABLAM senin için burdayım ama netin mi bitti ?
  gideyim miaceba ?
  :(
  senide çok özlemiştim ben ?
  meloş

 23. Hz.Mevlana der ki; “Yorulacaksan, sıkılacaksan, keşkerlere sığınacaksan, söze ama diye başlayacaksan girme AŞK yoluna. AŞK der ki; yolumdaysan başım fedadir yoluna ama bil ki, senin de başını isterim yoluma. Kahir, kapris gelecekse senden amenna. Ama ayağına diken batarsa, ah edip vahlanma. AŞK, bilek gücü değil yürektir. Yüreğin yetmiyorsa düşme yoluma..”

 24. Her şey vaktini bekler
  Ne gül vaktinden erken açar.
  Ne güneş vaktinden erken doğar
  Bekle senin olan sana gelecektir…
  -Hz.Mevlana

 25. Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun. Sabret ki her şey gönlünce olsun.
  -Hz.Mevlan

 26. MELOŞUMM

  Cidden internetim bitti 80 mb kalmış. ???? bir yerden bağlanmadığım sürece kendi netim bitik ????

  Dikkat et sabr et şükret sonrada dur seyret ??

 27. baska yere girmessen ablam 80 mgb bu safya için iadare eder heralde :) bir süre daha abloşum peki ..
  desene seni uzun süre beklicez artık ne yapalım..
  ablam hacetim için de lütfen duanda yer ver ablam benimde biraz rahatlamam gerek jhayatıma yön veremedim dahainşallah dileğim gerçekleşirde hayatım biraz yoluna girer canım ablam.
  zetin işi bitti ablam topmama bitti sectik kuracaklarımı kuracağız .
  yarın gidip malzeme alacağım daha biten ilaçlarımı bile alamadım yarın nasipse alacağım inşllah alabilirim.
  ALLAH a emanet ol.
  seni çok özleyeceğim. canım benim.
  ben de gidem uyuyam gari.
  hayırlı geceeler nasipse görüşürüz yine .
  meloş

 28. geldim ama gidiyorum nazım bekledim yazmadın uykum geldi ben gündüz hec giremiorum janım.
  her neyse iyi geceler . görüşebilirsek yine görüşürüz iyi geceler gece kusu naz…:)

 29. TAMAM CANIM BASKA GUN KONUSURUZ BIRTANEM AYAGIN NASIL OLDU HADI SANA IYI GECELER TATLI RUYALAR KENDINE IYI BAK NIHALCIM

 30. CANIM ARKADAŞLARIMA

  ???GÜNAYDIN
  ?????Günaydın
  ???????Günaydın

  CANIM ARKADAŞLARIM NASILSINIZ İYİMİSİNİZ İNŞALLAH İYİSİNDİR sizi çok özledim bu aralar yazamıyorum kusura bakmayın ne olur ama hep aklımdasınız CANIM ARKADAŞLARIM ALLAH’A EMANET OL GÖRÜŞÜRÜZ SONRA NOT SENİ ÇOKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK SEVİYORUMMMM VE ÇOK ÖZLEDİMMMMM

 31. Günaydin Sitenin gülleri
  hepinize hayirli bereketli gün dilerim

  Filizim sana kolay gelsin Gülüm

  Diloşum güzel kardeşim ben sizi hiç unutman ki janim arada gelin artik olurmu Almirada söyle oda gelsin ama benim int azaliyor ben gelsemde az gelebilerim…

 32. ??????Bu gün benim doğum günüm ama hiç bir arkadaşım hatırlamadı CANIM sağ olsun gözden uzak olan gönülden de ırak olurmuş ??????????????

 33. ????FİLİZİMMM

  SANA DA GÜNAYDIN CANIM NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR KUSURA BAKMA SİZİ ÇOK İHMAL EDİYORUM AMA FIRSAT BULAMIYORUM BU GÜN EVE ERKEN GELDİM YAZIYORUM ALLAH’A EMANET OL GÖRÜŞÜRÜZ SONRA NOT SENİ ÇOK SEVİYORUM

 34. Saat Çini vurdu birden: pirinççç
  Ben gittim bembeyaz uykusuzluktan
  Kasketimi eğip üstüne acılarımın
  Sen yüzüne sürgün olduğum kadın
  Karanlık her sokaktaydın gizli her köşedeydin
  Bir çocuk boyuna bir suyu söylerdi. Mavi.
  Bir takım genç anneleri uzatırdı bir keman
  Sen tutar kendini incecik sevdirirdin
  Bir umuttun bir misillemeydin yalnızlığa
  ???????
  Yalnız aşkı vardır aşkı olanın
  Ve kaybetmek daha güç bulamamaktan
  Sen yüzüne sürgün olduğum kadın
  Kardeşim olan gözlerini unutamadım
  Çocuğum olan alnını sevgilim olan ağzını
  Dostum olan ellerini unutamadım
  Karım olan karnını ve önlerini
  Ruhum olan yanlarını ve arkalarını
  İşte bütün bunlarını bunlarını bunlarını
  Nasıl unuturum hiç unutamadım
  Kibrit çak masmavi yanardı sesin
  Ormanlara ormanlara yüzünün sesi
  En gizli kelimeleri akıtırdı ağzıma
  Şu karangu şu acayip şu asyalı aşkın
  Soluğu kesen ağulayan ormanlarında
  Yaşadım o kısa ve korkunç hükümdarlığı
  Ve çarpıntılı yüreğim saçlarının akıntısında
  Karadeniz’e karışırdı ordan Akdeniz’e
  Ordan da daha büyük sulara
  ???Cemal Süraya???
  ??????????
  DENİZİM DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN. ???????????
  ????????????
  Bu şiir sana gelsin. Cemal Surayanın çok özel ve güzel bir şiiridir haa senin gibi ???
  Allah karşına hep seni anlayan seni seven değer veren iyi insanlarla karşılaştırsın. Ben doğum günlerini pek sevmem ama güzel temennilerde bulunmayı isterim yine de dostlarıma ??
  Senin bugün yazıcanı bilsem daha erken yazardım ama ne bileyim gökkuşağı gibi yılın belirli zamanlarında yazıyorsun sadece??

 35. Aaaaah adaşım varmış burdaaaa…
  DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN ADAŞ DENİZ. ?????????????? yeni yaşın sana mutluluk getirsin.???????????

 36. ?❤️?❤️?❤️DEFNEM

  CANIM arkadaşım şiir kalplim sizi çok özledim kız oda iyi senede iki RABBİM sana öyle güzel bir sevgi varsin ki mutluluktan ağlarsın inşallah canım arkadaşım şimdi yemek yapıcam sonra görüşürüz kendine iyi bak Allaha emanet ol

 37. ?❤️?❤️?❤️Deniz Azeri

  MERHABA CANIM HOŞ GELDİN NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR CANIM BİZİMKİLER birden gelir sakın küsme CANIM bundaki ARKADAŞLARIM hepsi birbirinden güzel insanlar ALLAH’A EMANET OL GÖRÜŞÜRÜZ SONRA

 38. Deniz Kentli arkadaşımız için yeni sayfa oluşturulmuştur Doğum günün kutlayalım arkadşlar

 39. deniz canım bazı aksaklıklardan dolayı doğum gününü unuttuk sebeplerini yazdım canım hakkını helal et

 40. ARKADAŞLAR YORUMLARDA YAZI RENGİNİ KALIN VE DAHA SİYAH YAPTIM NASIL OLMUŞ… DEĞİŞİKLİĞİ FARK EDEBİLDİNİZ Mİ?

 41. iyi günler kızlar
  nasılınız?
  doğum günkutşlu olsun deniz kentli
  züleyha nerdesin????????????
  DEFNE SLM

 42. Aleyküm selam ANONİM kimsin ??
  ????
  FİLİZİM yazılar çok güzel olmuş bayıldım tabi ellerine sağlık kuzum??
  ???
  Azeri Deniz hoşgeldin
  ????
  DENİZİM arada yaz ihmal etme

  1. bende çok sevdim ama sağlık daha önemli arkadaşların gözünü alıyorsa bold olamasını kaldırırız

 43. pardon DEFNECİM ADIMI YAZMAYIM UNUTMUŞUM CANIM BENİM
  ben mutsuz kararsız akılsız gizem :(
  iştesin sanırım defnoş

 44. Hoş buldum Defneeee.???????. Geç gördüm yorumlarını aff ola. Sevgilimle konuşuyordum.????????????????????

 45. Hım hoşgeldin GİZEM sevindim yazdığına. Nasıl toplayabildin mi kendini ??
  Evet bazı insanların gözünü koyu yazılar yorabilir ama ben severim. Filize söyleyebilirsin. Kendisi sitedeki her yorumcunun arzusuna çok değer veren kıymetli admınemizdır ?

  1. olayı anladım yarın bold olmasını kaldıracağım bir de öyle bakın olmadı başka bir renk yaparız ;)

 46. DEFNE NE toplaması dün hiç uyumadım ağladım yazacak halim olsa sana yazacaktım ama kendimi bitik hissettim nerdeyse ölecektim .
  bilmiyorum defne aklımıyitireceğim
  neredeyse canımdan vazgececek safhaya geldim .
  bilmiyorum:(
  nasılsın sen ?
  gizem

 47. ya defne gerçekten bu yazılardan gözlerim çok acıyor anlamdım çok fazla parlak olmuş . birde insanların daha çok dikkatini çekecek iki bişi yazmaya cesaet edemeyeceğiz yahu

 48. FİLİZİM ŞU YAZILARIN KOYULUK DERECESİNİ KISABİLİR MİSİN CANIM BAZI YORUMCULARIMIZIN GÖZÜNÜ ALIYORMUŞ. KALINLIĞINI VE KOYULUGUNU AZALTIRSAN SEVİNİRİZ CANIM !!!!!!
  ?????
  GİZEM ne oldu ki bu kadar seni üzecek hadise canım ??

  1. tmm defnem yarın bold olmasını düzelrirm bir de oyle bakarsınız olmadı başka bir renk bile yapabiliriz mavi kırmızı yeşil mor pembe … ne isterseniz o olsun canım arkladaşım

 49. defne çok sey oldu canım .eger burada uzun süre haber alamzsan bilki yokum artık o safhaya geldim.
  defne çokta uykusuzum ya gözlerim yanıyor şimdi gittim yıkadım yzuumu
  bu yüzden siyah yazı iyice rahatsız etti canım beninm
  birde senle özel konuşabilsek keske b kaç sey anlatıp danışcam ama bilmiyorum nasıl olur . canım benim?
  gzm.

 50. GIZEMCIM burada özel diye birşey yok malesef canım
  Keşke sorunlarını cozmende yardım edebilseydim çok üzülüyorum hâline
  Neyse canım sen dinlen istirahat et ben de dınlenicem. Akşam yazar miyim bilmiyorum internetim az idareli kullanıcam..
  Hoscakal

 51. Kızlar internetim 60 mb kaldı merak etmeyin beni. Bir hafta yokum bir wifi ye bağlanmadığım sürece

 52. iyi akşamlar ..
  nasılsınız?
  anlaşılan kimse yok..
  DEFNE cnm sen nasılsın?
  bende aksilikler peşimi bırakmadı bi türlü kolum çok kötü sag kolum yazamıyorum solla tek parmak neredeyse bir süre dinlenicem .. beni merak etmeyin cnm .
  derya

 53. Deryacım çok geçmiş olsun canım ben çok yorgunum uzanıyorum geldiğimden beri..
  İnternet zıkkımım da az fazla giremiyorum. Biraz UTC izleyip yatıcam.
  İYİ GECELER
  İYİ GECELER KIZLAR ALLAH RAHATLIK VERSİN..
  NURDANIM arada eşinin ınternetınden yaz kuzum??

 54. Gulalek abla artik ara ara ugrauacam intim yok 4 5 gune acilacak o zaman belki cok daha fazla gelirim almirayada derim artik birlikts geliriz ama onun paketi bitti yukleyene kadar gelmiyecek esnada artık gelmiyecek buraya galiba

 55. ❤️?❤️?❤️?NAZIMMMM

  CANIM arkadaşım çok teşekkür ederim sen nasılsın ne yapıyorsun canım arkadaşım sınavlar bitti mi liseye geçtin mi kurstan vakit buldukça YAZARIM ALLAH’A EMANET OL GÖRÜŞÜRÜZ SONRA NOT SENİ ÇOK SEVİYORUM

 56. ????CANIM ARKADAŞLARIM

  ????GÜNAYDIN
  ?????GÜNAYDIN
  ???????GÜNAYDIN

  CANIM ARKADAŞLARIM NASILSINIZ İYİMİSİNİZ İNŞALLAH İYİSİNDİR sizi ihmal ettim ama her fırsatta YAZARIM sizi çok seviyorum şu yalan dünyada benim sanal dostlarım RABBİM içinizde ne dileğiniz varsa kabul olur inşallah ALLAH’A EMANET OLUN GÖRÜŞÜRÜZ NOT SİZİ ÇOK SEVİYORUMMMMM

 57. KIZLAR
  ⚡⚡⚡⚡
  NASILSINIZ
  ?????
  …………
  ……..
  ……

  .
  KIZLAR 2 HAFTA GİREMİYECEM YAZILı HAFTASINA GİRDİM ÖPTÜM SİZLERİ???

 58. İyi akşamlar herkese..
  Ovv hakkaten hickimse yok???
  Ah Zülişim Çiçeğim Nurdanım olmayınca sohbet de olmuyor tabi ??????
  çöl olmuş buralar çöl

 59. HAYIRLI AKŞAMLARRR

  BEN GELDIMMM ÇOK MUTLU GELDİM 2 GÜNDÜR ALMANYADAYDIM GELDIM ŞIMDI GÖZLERİMDE GELISME VAR GÖZLERIM DAHA IYI OLACAK TAM GÖREBILICEM ESKISİ GIBİ OLACAKK BEN ESKISI MUTLU NESELI HER SEYI GÖREBILEN BIRI OLUCAM COK MUTLUYUMM

 60. DEFNE aşkolsun kız ..,
  biz neciyiz ..
  seni hem sevdik hem
  hasretinden prangalar eskittik. canım benim .
  :)

 61. Ovv Belloşum kurban olurum seni verene. Müjde verenlerin çok olsun. Rabbim her daim sağlıklı sıhhatli bir hayat versin sana kuzum çok sevindim
  ☉☉☉☉☉☉☉
  GİZEMCİM sizin yeriniz ayrı. Ama ben eski dostlarımdan bahsediyorum onlarla sürekli bir ilişkimiz vardı her durumda yazarlardı. Ben devamlılıga çok önem veririm. Buraya yeni gelenler bunu sağlayamadı ne yazıkki dürüst olmakta fayda var şimdi ?

 62. DEFNECİM VVALA ben şuan içim yandığı kalbim agrıdıgı halde seni sevdiğim için yazıyorum hatta bu gün düştüm şuan göleirm bile aglamaktan buhu görüyor ama yazıyorum
  sen yokken bile sana seslendim :)
  prangam kalmadı sakın gitme eskitcek ha ona göre .
  DEFNE cim bende ZÜLEYHA yı merak ediyorum o gün netim 9 ila 16 arasında dedi kız kayboldu bir daha yazmadı .
  sonucta halk egitim kursuna giidiyor sınavlar da gecti aceba yazmak mı istemiyor yoksa bşi oldumu diyorum
  bu acılı günümde bile onu düşünüyorum bnce .vefalı insanım yazmayacağım zaman söylerim ben söylüyorumda arada yazamıcam diye ama ben anlamaım
  yalnız kalındıında konusacak kimse olmayınca yazıpta hayat düzne girince terk edenlerden olmam canım .buaradaki herkese deger veriyorum..
  defnecim .
  havalar soğudu sizin ora nasıl? defne?
  gizm

 63. BELLOŞ idare edip gidiyorum şu katlanılmaz hayata canım sağol
  Hayır eski Gizem yok o zaten senle konuşurdu direkt bu yeni Gizem
  ?????
  GİZEM sağolun Allah razı olsun canım. Vefa ayrı birşey tabi ona sözüm yok. Herkesin yeri ayrı benim için ama Nurdan,Çiçek ve Zuleyhayı hickimse ile kıyaslamam onlarla çok şey paylaştık tarifi yok.
  Züleyha yi bilmiyorum o yazmadan duramaz belliki yazamıyor..
  Tabi soğudu havalar eksiye indik artık. Çiçeklerimi bile içeriye almak zorunda kaldım. Soğukları da hiç sevmem . Sen sever misin soğuğu ?
  Geçmiş olsun bu arada nasıl düştün

 64. DEFNE CİM AŞADAKİ MSJIMI OKU LÜTFEN…..
  yeni gelenler belki arada yazamadım ama malum ben kendi adıma diyorum . hep haber verdm .ayrıca yazmayanları merak ettim.. sordum daima üstelik şu halimde hem agladım hem yazdım.
  ama o bak her durumda yazanlar neredeler .,***???
  biz varız ama onlar .. yok janım??
  defnoşum…
  gzem

 65. CANIM teşekkür ederim..
  merdivenden düştüm kafam çok dalgındı malum aklım baska yerde olunca birde içim paramparca bu yüzden dagıldım netice bu
  soguktan nefret ederim defnecim helede benim gibi sobalı evde yasayan biri soğuga katlamoyorum inan elimi suya degdirmek istemiyorum…
  bilmiyorum canım benim
  sen kaloriferli dairedesin sanırım
  züeleyha bende merak ediyorum .
  ama sanki yazmak istemiyor gibi geliyor bana çünkü en cok o yzardı eskieden yazın da hiç yazmadı o.. kursa gitmedii halde .. belkide o soğudu yazmaktan yazmamaya alıştı belkide insan yazmayada yazmamaya da alışabilir defnecim
  ama hakkında hayırlı olsun onun züleyhayı severim ben ..
  senin küçük kızlar vardı sana yazan onalrda kayboldu bu sene acep ne haldeler ..
  gizem

 66. GİZEMCİM ben başka birşey söylemeye calısıyorum. Ben kıyaslama yapmam hiç. O yüzden daha fazla açıklama yapmicam. Veda etmeyenlerin ayıbı zaten tartışılamaz hele ki sırf yalnız kaldığı için bizi kullananlar Allah’a havale..
  Bu kadar dalgın olma Gizem sen de dikkat eksikliği var bu Allah korusun hayatına bile malolur.
  Benim küçük kızlar da kim ?
  Evet sobalı evde hayat çekilmez kahretsin banyo bile yapmak istemez insan ??
  ????.
  ECEM hoşgeldin seni sormalı kuzu senin diğer adın Deniz mı aşağıya Deniz Ecem yazmışsın

 67. Iyi ol ablam bende iyim
  Yok benim gercek ismim Nergiz Bella beni tanisin diye oyle yazdim yani denizi oylesine yazdim

 68. Defne ablam senin baban nasil oldu
  Bide Nurdan abla nerde Zeynepden birsey soyliycem
  Bu arada ZEYNEP gelemiyor teli gogulu acmiyor yeni tel aldikdan sonra gelicek hepinizi coook ozledii

 69. DEFNE CNM bende kıyas yapmadım galiba bende anlatamadım boş ver .ç kafam 1 m,lyon . kalbim acıyor zaten..
  sobalı ev öyle canım şuan mutfaga gtimeye üşeniyorum cayım 2 dkakijada buz gibi oldu canım benim
  banyoyu bırak defnem afedersin tuvalete bile gitmek istem,yorum su buz gibi olmuş iyice elimi yıkamak bile neredeyse istemicem .
  gidenlere ne diyelim defnem ALLAH herkesin kalbine göre versin mutluluklar . birde defne olabilir ben yalnızlıktan yazanada bişey demiyorum.
  sadece yalnızlıkları sona erince real dünyada burayı unutanlar biraz kötü durum canım..
  ama boşver her sey olabilir..
  evet canım dalgınlık öyle bugum resmen ölü balık gibi bakıyordum.
  küçük kızlar derken adlarını unuttum ama hani hep defne abla diyen kızlar vardı sanırım küçük kızlardı birinin rumuzu sing gibi bişi digerleri de vardı ama inan unuttum canım baya yazıyorlardı gecen sene sanki ttalebe kızlar..
  gizem

 70. gecmiş olsun gizem

  DEFNEM Tatlı yazarım nihanın sana selamı var nihan simdi annesine bakıyor ama seni soruyor kader arkadasım diyor az once aradım selam söyledi

  havalar cok soguk dimi artık dısarda dayanamıyorum soguktan

 71. Hanimlar nerdesiniz yaaaa sizi cok ozledim biraz konusuruz dedim ama sanirim herkez gitdi hep boyle oluyor zaten???

 72. Ha tamam Ecem anladım canım öpüyorum seni
  ????❤
  Ha tamam GİZEM şimdi anladım. Evet talebeydı onlar
  O kadar çok kişi ile konuştum ki şimdiye kadar burada bazen devrelerim yanıyor. Sen kimsin diyesim geliyor sonra hatırlıyorum ??
  Doğru diyorsun tuvalet bile kullanılmıyor şükür ki Egedesin. Doğunun bir köyünde olsan daha fena orada hayat felç oluyor soğuktan -40 lara düşüyor..

 73. DEFNE kız 0 derece ve -4 -5 dereceyi gördüm defnem :)
  ya gündüz gene iyi gibi sanki ama aksam üstü birde baha gerkış birde gece donuyorum
  sobadan öyle bıktım ki isyanlardayım cnm ya
  hasretim şöyle sıcacık evde oturmaya defnecim.
  defne söle baken cnm benim ask hayatında bir gelişme oldumu çıktımı karşına bir kaytan bıyıklı?
  gzem

 74. SLM IYI AKSAMLAR KIZLAR ???????????????????ECEM HOSGELDIN CANIM NASILSIN IYIMISIN??????????????????????????ISABELLA CANIM HOSGELDIN IYLESMENE COK SEVINDIM INSALLAH DAHA IYI OLURSUN ??????????????????????

 75. DEFNEM VALLAH SIZEN ANLATIGINIZ SOGUK ALLAHTAN BURDA YOK VALLAH DAHA BU GUN YAGMUR BASLADI AMA O KADAR SOGUK VALLAH CANIM

 76. Ayyyyy benim Naz ablam gelmisss ben iyim sen nasil
  Ablam seni cok ozlemisim yaaa?????????????????

 77. HERKEZE IYI GECELER GÖZLERIM AGRIMAYA BASLADI IZNINIZLE BEN GIDIYORUM KENDINIZE IYI BAKIN YARIN GÖRÜŞÜRÜZ

 78. Bella qaliba benimle konusmak istemiyorsun ama konusacagim sey onemliydi sen bilirsin arkadasim tatli cileyim buda sana birini hatirlatmiyormu

 79. ECEM CANIM KARDESIM COK TESEKKUR EDERIM SENIN IYI OLDUGUNA SEVINDIM HEP IYI OL KARDESIM BENDE SENI COK OZLEDIM CANIM BENIM ????

 80. Belloşum aleyküm selâm canım getiren götüren sağolsun sen de selam söyle Nihana. Annesine çok geçmiş olsun canım umarım ciddi bir sorunu yoktur
  ????❤
  GİZEMCİM aşk durumun yok çok yorgun oluyorum bu sene bir yere çıktığım yok etrafımdakı insanlar mutlu değil hâl böyle olunca ben de sosyal değilim pek. Hormonlarım ölmüş gibi hiç evlilik duygusu hissetmiyorum. Hatta anneme diyorum :Ben hicbir zaman evlenmeye bilirim buna hazırlıklı ol sonuçta herkes evlenmek zorunda değil diyorum bana saygı duyacaksın. Annem yüreğime indirme sacmalama gebertirim seni gibi şeyler söylüyor ?? ama benim beklentim yok zaten. Görücü usulü bile evlenebilirim kaderde varsa. Cezbedici bir kurum değil benim için ;)
  ee Sen de var mı birşeyler ? Son zamanlarda üzgunlugunun sebebi gönül yarası mı yoksa ??
  Acildin da ret mi edıldın?
  ???❤
  İYİ akşamlar NAZIM hoşgeldin

 81. ECEM VALLAH HAYAT HEP AYNI CANIM KUCUK NAZ IYI ABLASI ARTIK BUYUDU 9 AYLIK OLDU CANIM BENIM

 82. Ay ablam ya utandiriyorsun beni????
  Ablam ben aslinda hep buralardayim beni gorunce gel konusalim olurmu ozluyorum seniiii?????

 83. Ecem buyumus simdiki nesile baş edemiyorsun kucuk yasiyla hep disari cikma istiyor birini ayakta goruyorsa hemen kadirin diyor beni bucuruk

 84. OYLE VALLAH BIRDE KENDINI ACINDIRIYOR VAR YA BUCURUK INSAN ISTER ISTEMEZ GEZMEYE GOTURUK

 85. DEFNE CİM ÖYLE deme sen evlenceksin hemde çok iyi bir adamlar ..
  senin sözünü dileyen . ailene para vermebe kızmayan tamam hayatım diyen diyen .
  hafta sonları seni gezmeye götüren.
  arada sana eliyle yemek yapan kahvaltı hazırlayan ( pazar kahvaltısı)
  merak etme çıkar karsına neden hormonların olsun turp gibi kızsın masallah dur daha 3 çocuk annesi olcaksın kız deme öyle canım
  annen haklı mürvetini görsün kızının yuvasını şöyle mutluluktan gözleri yasarsın az torun sahibi olsun ..
  bak demişti diceksin kime böyle dedysem hepsi evlendi .. canım…
  defnecim bir abla vardı o senin gibi derdi düşünmüyorum v.s dedim ki sen evlenirsin hemde bu nisan ayında dedim hemende çocuğun dedim güldü :)
  ama cidden 2 nisan da evlendi evlendikktab 3 ay sonra hamileydi şimdi bi kızı var :))))4 hayat bu belli olmaz..defnecim..
  ben ninaıyorum .. söyle huyu yuyuna uygun yumsak adam çıkacak biiznillah ..
  bana gelince evet canım ben redddetim kişinin yasını tutuyorum çok pişmanım hemde çok aslında peşimden çok koştu
  daha önce dedim hep retetim ona yazayım mı vs ben şimdi gidince onun degerini anladım ama bişi yapamıyorum ben malım keşke evet deseydim. bu sokakta bile kaç kişiği ona bezettim ya resmen ahmak bi kızım cidden çok ugrastı evet demem için demedim nedense bende bilmşiyorım..
  defnecm
  gzm

 86. Valla NAZIM şanslısın sıcak iklimdesin ama sizin oraların da yazı çekilmiyor çok sıcak oluyor yahu??
  Ben çok severim iklimleri 4 mevsim sıcak ve ılık olmalı yaşayacağım yer..
  ????
  GİZEM amin canım cümlemize. İnsan gibi bir Müslüman evladıyla karşılaşırız inşallah
  Yoo ben herşeye hazırlıklıyım bu hayatta insan evlenmeye bilir. Bizim toplulumumuz garip karşılaşa da ben karşılamıyorum. 3 çocuk mu aman naptın Gizem Allah korusun ben çocuk sevmem kız ??1 tane yeter??
  Üzülme Gizem dünyadaki tek erkek o değil ya bulursun yenisini. Sohbet için teşekkür ederim canım benim yatmam lazim çok halsizim. Zıkkım internet de az. Allah rahatlık versin. Kendine iyi bak,iyi davran dalgın olma ortalarda
  Bu kalpler sana ❤❤❤❤❤
  ??????
  İYİ GECELER RAHATLIK VERSİN KIZLAR????

 87. DEFNEM BAK BU KONUDA HAKLISIN BURANINDA YAZI HIC CEKILMEZ CANIM DEFNEM IYI GECELER TATLI RUYALAR ALLAH RAHATLIK VERSIN CANIM??

 88. DEFNE CİM teşekkür ederim yarın temizlik günümüz evde fırsat bulursam yazarım canım..
  teşekkür ederim uyarı için
  bende erken uyumayı öğrenmeliyim canım..
  çocuk seviyorsun ama 1 çocuk ne etsin bir başına defnem kardeş lazım dimi çocugabacı kardeş :)
  ALLAH hakkında hayırlsını versin
  herşey gönlünce olsun..
  ALLAH a emanet ol.ALLAH RAHATLIK versin
  gzem

 89. KARDEŞ ÇOCUKLARI YILDIRIM KİM SAYFASINA BEKLİYORUM SİZLERİ SAYFA DOLU. Yeni bir sayfa gelene kadar orya gidelim

 90. Herkese saygılar sevgiler
  Arkadaşlar uzun zamandır yazmadım ne desem bilemedim şimdi ?? gerçekten dersler üst üste geldi hiç vaktim olmadı yazmaya bazen elime telefon bile almadım zamanlar oluyor kursta özellikle aha salı günü üç tane sınava girdim üst üste birinden 70 aldım birinden 61 e posta sınavı zordu o belli olmadı daha kursun 7 sınavı var aöf geliyor aralıkta sınav var yani bu sene yazmasam merak etmeyin efenim ??

  Şimdi gerçekten akşamda İnternet yok bende saat 5e gelince kapanıyor İnternet gündüzde kafam dersten kalkmaz oldu gerçekten yalan söylemiyorum ?? siz görmesenizde Allah görüyor beni sizlere yalan borcum mu var şurada gerçek dostlarımsınız kusura bakmayın arada yazarım dedim yazmadım terk etti gibi oldu ama gerçekten vakit bulamadım bide İnternet bitti üstüne ?? gittim yüklettim sabah İnternet geldi onla yazıyorum biraz suçlandım hiç haber vermeden gitti gibi oldum ama beni bilen bilir sınavlarım olduğunu buradaki dostlarım ?? Allah’a emanet olun

 91. ??????CANIM ARKADAŞLARIMA

  ?????İYİ
  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️ AKŞAMLAR

  CANIM ARKADAŞLARIM NASILSINIZ İYİMİSİNİZ İNŞALLAH İYİSİNDİR sizi çok bekledim dün ben yokken herkes var ben gidince kimse yok ALLAH’A EMANET OLUN GÖRÜŞÜRÜZ NOT SİZİ ÇOK SEVİYORUMMMMM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu