İstanbullu Gelin 15 Aralık Özeti 29. Bölüm Fragmanı #Faruk Çok Sinirli

Özcan Deniz ve Aslı Enver’in başrollerini paylaştığı İstanbullu Gelin muhteşem bölümlerle ekranlara geliyor. İstanbullu Gelin 15 Aralıkta olacaklar için 15 Aralık özeti ve fragmanı haberimizin devamında…

İstanbullu Gelin 15 Aralıkta Neler Olacak?

İstanbullu Gelin 29. bölümde; Süreyya Emir’in paylaştığı fotoğrafı görünce her şeyi bırakıp gitmek adına eşyalarını toplar, alır valizini ve teyzesinin yanına gider. Faruk ise annesine tepkilidir ve her şeyi annesinin yönetmesine karşı dik durmak ister. Sonunda Süreyyasını alıp getirir ve bir daha kendisini bırakmasını ister ve ikili sarılırlar. Esma Sultan ise gelini Süreyya’nın her adımını bilmek ister ve bir takipçi tutar. Fikret ise eşi Begüm ile mutlu bir şekilde yemek yerken onları gören sürpriz bir isim vardır. Fikret de onu gördüğü için şaşkındır, ikili göz göze gelir. 

Geçtiğimiz bölümde yaşananlar ise detaylı olarak haberimizin devamında sizlerle; Can Bey ile Begüm’ün arkadaş olduğunu gören Faruk, oldukça sinirlenir. Faruk, Can’a kızarken Süreyya da tanışma hikayelerini Begümden dinlerken Begüm de Can ile olan mazilerini sorgular. Faruk’un yakasını tutmasına sinir olan Can söylediği sözlerle Faruk’u sinir ederken Faruk oğlu hakkında onu uyarır. Faruk Can ile konuştuktan sonra masaya geri döner ve Begüm’e ne zaman evleneceklerini sorar ve emin olmadan oğlu ile Can’ı tanıştırmamasını söyler. Begüm ise kendi yerine karar almasına kızar.

Begüm ise Faruk’un tepkisinin sadece dava ile ilgili olmadığını düşündüğünü söyleyince Can, Faruk’u eleştirir. Begüm ise konuşmaların ardından oğlu ile tanıştırma olayını bir süreliğine erteler. Faruk ise bu buluşma yemeğini Esma Sultana haber verince Esma Sultan da tepki gösterir. Ada bebeğin ise keyfi yerindedir zira babasının sıcacık kollarında seviliyordur. Sureyya ile Faruk ise Begüm’ün Can ile sevgili olması konusunda tartışırlar. Faruk başka odada uyumak isteyince Süreyya gider ve kızarak Faruka’a odaya gelmesini söyler. Faruk odaya gelir ve Süreyyadan özür diler. Dilara ise klinik konusunda ısrarcıdır.

Adem ise gitmemek istediğini belli etse de Dilara ise eşi için çabalamaktadır. Dilara Adem’e annesiyle yaşadığı acı dolu maziyi gözyaşları içinde anlatır ve kendisine yardım etmek istediğini söyler. Dilara Adem’den bir adım atmasını ister yoksa artık yokum der. Esma Sultan ile Süreyya arasında Begüm konusunda tartışma çıkar. Süreyya Begüm’ün özgür olduğunu üstüne basa basa söyler. Emir, kahvaltıda babasından bir sonraki gün beraber kampa gitmek isteğinde bulunur. Faruk kabul eder. Emir yanlarından ayrılınca Faruk, Begüm’ü Can konusunda uyarır ve güvenmemesini ister. Begüm ise Süreyya’nın avukatı olduğundan böyle davrandığını söyler. Faruk ise bir kez daha emin olmadan oğlu ile tanıştırmamasını söyler hatta ileri giderek bu eve dahi giremez der ve oradan ayrılır.

(adsbygoogle=window.adsbygoogle||[]).push({});

Arif ise Süreyya’nın teyzesindeyken Süreyya gelir. Senem Arif’i saklar. Süreyya teyzesindeki tuhaflıklara dikkat eder. Süreyya’nın elindeki bardaktaki Arif’in sürprizi Süreyya’nın teyzesinin telaşlanmasına neden olur. Zira Süreyya fark etmesin diye kırk takla atan Senem, Arif’i saklamayı başarsa da kapıyı üstüne kilitleyip çıkmak zorunda kalır. Esma Sultan Begüm’ün yanına gider ve Can hakkında konuşur ardından da Emiri almakla tehdit eder. Adem ise psikiyatriste tek başına gitmek ister.  Can ise hastaneye Begüm’ün yanına gelince Begüm Emirin velayeti ile ilgili tehditten bahseder. Can ise canını sıkmamasını söyler ve gidip Farukla hesaplaşır. Faruk Cana yumruk atar. Adem ise psikologa gider. Psikolog ağlamanın da gülmek kadar doğal olduğunu söyleyerek sıkıntısını gidermesini sağlar.  Esma Sultan ise Garip ile buluşur ve durumu ona anlatır.

Garip Esmaya bir sır verir. Duydukları karşısında Esma sinirlenince Garip Bey kendisine karşı tek bir karşı hamlede bulunmayacağını ama Ademin dikkatini çekmemeleri gerektiğini söyler. Seans sonrası Adem, Garip’in kendine söylediklerini dahi duymaz. En küçük şeyde geçmişe, çocukluğuna geri döner. Adem’in tavırlarından dolayı Adem’in annesi yine Dilara’nın üstüne gider. Burcu misafir olarak gelince Osman ile nasıl tanıştıklarını anlatır. Eğlenceli dakikalar yaşanırken Faruk, Can Bey polise darp hakkında dava edince masadakilere işi çıktığını söyler ve ifade vermeye gider.

Faruk ifade verdikten sonra annesine durumu anlatıp soracağı soruları sorar. Süreyya ise Can ile bir görüşme ayarlar. Süreyya Faruk’la konuştuğunda yine Begüm’ün özgür olduğunu söyler. Faruk yine celallenir. Begüm ise Can Bey’in durumunu görünce şaşırır ve üzülür. Begüm suç duyurusundan vazgeçmesini isteyince kabul eder. Fikret ise İpek yanında bebek olduğu için yatağa almayınca salona gider, elinde yüzük düşüncelere dalar. Adem ise gördüğü kabusun etkisiyle ağlar ve rahatlar. Sabah olunca Faruk, Süreyya’ya bu kapıdan küs gitmek istemiyorum diyerek Süreyya içinde sıkıntılar olsa da gülümseyerek onu uğurlar. Begümün nöbeti de kayınca Emir’in isteği üzerine Begüm de kampa gidecektir. Emir aile fotoğrafını paylaşınca bunu gören Süreyyanın gözleri dolar. 

İstanbullu Gelin 29. Bölüm Fragmanı

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi:

Konu hakkında yorumunuzu yazın