İstanbullu Gelin 20. Bölüm 13 Ekim Fragmanı Ve Özeti

Star Tv’nin her cuma ekranlara gelen, başrollerinde Özcan Deniz ve Murat Boz’un sevgilisi Aslı Enver’in rol aldığı İstanbullu Gelin her bölümüyle adından söz ettirmeyi başarıyor. Star Tv’de saat 20:00’da ekranlara gelen İstanbullu Gelin’in 13 Ekimde yayınlanacak olan bölümüyle ilgili detaylar haberimizin devamında…

İstanbullu Gelin 13 Ekim Özeti

Geçtiğimiz bölümde Faruk, Süreyya yerine avukatı ile karşılaşınca çok şaşırır ve üzülür zira az da olsa Sureyya’nin boşanmaktan vazgeçeceğini düşünüyordu. Ancak Sureyya’nin boşanmak için yüklü bir tazminat istediğini öğrenince şok olur ve çok sinirlenir. Soluğu şirkette alır bağırır çağırıp söylenir ama bir türlü siniri geçmez kardeşi Osman ve Akif sakinleştirmeye çalışsa da nafile. Esma sultan gelini İpek’in annesini eve çağırır ve kendisini hâlâ affetmediğini ancak kardeşi ile görüşmesini ve kendisine onlarla ilgili bilgi vermesini ister. Bade ve Faruk un kardeşi Süreyya ve Faruk’u barıştırmak ister ve kızın telefonundan Süreyya’ya görüşmek istediğini bildiren bir mesaj atarlar . Osman Sureyya’nin müzik okuluna onunla konuşmak için gelir. Süreyya’dan gizlenen şeyleri ona söylemek istediğini ama bir türlü söyleyemediğini anlatır. Süreyya ise bu durumu ondan beklemediğini ve aralarındaki bu durumu zamana bırakmalarını söyler. Avukat garip Esma hanımı arar ve yüz yüze görüşmek ister. Esma hanım ona önce resmi soğuk bir tepki verir ama sonra görüşmeyi kabul eder. Buyuk bir özenle süslenip görüşmeye gider ancak evdekilere vakıf toplantısına gideceğini söyler. Garip beyin kızı Osman’a karşı duygusal bir şeyler hisseder ve onunla Bursa’ya geldiğinde bir kahve içmek istediğini söyler.Bu durum Osman’ı çok mutlu eder.

Gülistan çarşıda Süreyya ile karşılaşır ve ağzından Faruk beyin Begüm hanımda kalacağını kaçırır. Süreyya Bade ile bulaşacaklarını düşünerek restoranta gelir. Faruk da Fikret ile yemek yiyeceğini düşünerek oraya gelmiştir. Karşılarında bir birlerini görünce şaşırırlar. Madem böyle bir şey yapmışlar oturup konuşalım diye düşünürler. Faruk Süreyya’yi tüm yaşadıklarını bir kalemde silip atmakla suçlarken Süreyya da onun Begüm’de kalacağını bildiğini söyler. Esma sultan in Garip bey ile görüşmesi Esma sultan açısından çok iyi geçmez. Garip bey Esma sultan in canını sıkacak şeyler söyleyince Esma sultan orayı terk eder. Eve geldiğinde de siniri hâlâ geçmemiştir.

Evin diğer gelini İpek Murat ve Fikret in Süreyya ve Faruk’u barıştırmak için yemek düzenlediklerini ve Sureyya’nın boşanmak için iki buçuk milyon gibi bir tazminat istediğini Esma sultan’a söyler. Bunları duyan Esma sultan Sureyya hakkında düşündükleri konusunda ne kadar haklı olduğunu söyleyerek Süreyya ya hakaret eder. Boranlar avukatları ile Ademin açtığı miras ve soy isim davası hakkında konuşurlar ve bu davanın adem in lehine sonuçlanacağından endişe ederler.

Dilara düğün için sahneye çıkması için Sureyya’nin avukatı Can beyi razı eder. Esma hanım Begüm ile görüşmek için onun evine gelir ve Faruk’a yakın olmasını istediğini ima eden bir konuşma yapar. Bu durum Begüm’ü de çok mutlu eder. Adem Faruk ile görüşmek için şirkete gelir . Faruk Ademe mal paylaşımını yapacaklarını ancak soy isimden vazgeçmesini söyler. Adem Faruk ün karşısında bu teklif için olumlu gibi dursa da aslında onun başka planları vardır.


Süreyya ve teyzesi Dilara ya sürpriz bir kına gecesi düzenlerler . Ademin annesi Süreyya ve İpek in kına gecesi fotoğraflarını görür ve çok üzülür çünkü ipek ona kına gecesi yapmak istemediğini söylemiştir. Adem de annesinin üzüldüğünü görünce onun kendisi için herkesten daha önemli olduğunu söyler.adem kına gecesi olayından dolayı ipek ı arayarak kızar ve bu durum düğün öncesi aralarının açılmasına neden olur. Adem ve Dilara’nın düğününde bütün taraflar karşı karşıya gelir. Adem Boranları büyük bir samimiyetle karşılar. Ayrıca Süreyya’nın düğünde şarkı söylemesi Boranlar tarafından hiç hoş karşılanmaz. Şarkının sonunda hiç kimseden ses çıkmaz ve sadece Faruk ayağa kalkıp alkışlar, kardeşleri de onu takip eder. Faruk sahneye doğru yürüyüp Süreyya ile dans etmeye başlar ve kavga etmekten de vazgeçmezler.


Gelecek haftaki bölümü olan 20. Bölümde ise  Faruk ve Sureyyanin arası düzelecek gibi durmuyor, bu durum Begüm ün işine gelecek ve Faruk’a daha çok yaklaşacak. Esma hanım da bu konuda Begüm’ü desteklemekten geri kalmayacak. Adem ve avukatı boranlar için yaptığı kötü planlarını faaliyete geçirmeye başlayacaklar ve bu durum Boranlar in canını epey sıkacağa benziyor. Osman ve Garip beyin kızı arasındaki bu yakınlaşma da Esma sultan tarafından öğrenildiğinde ise hiç hoş karşılanmayacak. Avukat Can Bey de Süreyya’ya karşı bir şeyler hissedecek. Faruk ile boşanmaları için elinden geleni ardına koymayacak.

İstanbullu Gelin 13 Ekim Fragmanı

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 6 Ekim 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın

İstanbullu Gelin 20. Bölüm 13 Ekim Fragmanı Ve Özeti (6 Yorum)

  1. Begüm le faruk bir araya gelirse bu dizi izlenmez süreyya ve faruk barışın boşanmasınlar

  2. Begüm le faruk bir araya gelirse bu dizi birer izlenmez faruk ve süreyyanın aşkı için izleniyor lütfen barışsınlar artık

  3. Begüm le biraraya gelirse faruk dizi izlenmez biz faruk ve süreyyanın aşkını izlemek istiyoruz lütfen duy sesimizi senarist ve yönetmen

  4. Faruk ve süreyya birleşsin boşanmasınlar senarist yönetmen duy sesimizi yoksa bu dizi izlenmesi