İstanbullu Gelin

İstanbullu Gelin 24. Bölüm Fragmanı 10 Kasım Özeti

Aslı Enver ve Özcan Denizin başrollerini paylaştığı Istanbullu Gelin’de Süreyya ve Faruk Esma Sultan’a ve daha birçok engele rağmen fırtınalı sevdalarından vazgeçmiyorlar. Istanbullu Gelin’in 10 Kasımda yayınlanacak olan 24. bölümünde neler yaşanacak ve bölüme ait fragman haberimizin devamında…

İstanbullu Gelin 10 Kasım Özeti

İstanbullu Gelin’in 10 Kasımda yayınlanacak olan 24. Bölümünde Esma sultanın yıkılmaz tabularını Garip bey kıracak gibi gözüküyor çünkü Esma sultan garip beyin yanında bambaşka biri oluyor. Artık konakta Sureyya karşı olan sadece Esma sultan olmayacak Fikret ve ipek de en az Esma sultan kadar Sureyya ya konağı yaşanmaz hale getirmeye çalışacak  ancak Sureyya bütün bu olumsuzluklara karşı Faruk’un sevgisi ile baş edecek. Avukat Can bey ve Begüm arasında da sanki bir şeyler olursa da hiç şaşırmayız .Fikret ve ipeğin beklenen bebeği erken doğumla dünyaya gelir. Fikret çok mutlu olmuştur. Faruk ise başlarına gelen kötü olayların sonunda bebeğin mutluluğu ile gözleri dolmuş durumdadır.istanbullu gelin 10 kasım resmi 2

Geçtiğimiz bölümde yaşananlara bakacak olursak : Faruk kendinden habersiz tüm ailenin Begümlere aksam yemeğine gelmesine çok üzülür ve Esma sultana çok kızar. Süreyya ise bu yemeğin kendisine haber verilmemesine çok üzülür. Arkadaşı Dilaranin ısrarı üzerine onlar da avukat Can beyin sahne aldığı mekana giderler. Faruk akşam yemeğinden Sureyya için erken kalkmak ister ancak Emirin kendisine ilk kez baba deyip ısrar etmesiyle orada kalır. Dilara ve Süreyya da karşılıklı dertleşirler. Daha sonra Faruk Süreyya’yi almak için mekana gelir ancak Sureyya’yi sarhoş bir halde can bey ile birlikte görür ve bu durum onu rahatsız eder. Süreyya ise bu Begümlerdeki yemekten dolayı Faruk’u suçlar ve Begüm’ün hala ondan vazgeçmediğini söyler ve sonra olayı tatlıya bağlarlar. Dilara’yi da evine bırakıp konağa geçerler. Dilara eve gelince Adem ile tartışırlar.

istanbullu gelin 10 kasım resmi 3
Esma sultan eve geldiğinde Faruk ve Süreyya’yi mutlu bir halde görünce canı sıkılır ve Sureyya’ya laf sokuşturmaktan da geri kalmaz .
Fikret ve İpek odalarında Adem ile yemeğe gideceklerini konuşurken evin çalışanlarından Gülistan onları duyar ve bunu mutfaktakilere söylerken de Esma sultan duyar ve Fikret’e çok kızar ve o yemeğe gitmemesini söyler. Fikret de Ademi arayarak yemeğe gelemeyeceklerini söyler. Esma sultan Faruk ve Sureyya’nin arasını açmak için elinden geleni yapıyor kahvaltıda Emirin Faruk’a baba dediğini mutlu bir şekilde dile getirdi .

istanbullu gelin 10 kasım resmi 1
Süreyya ise arkadaşı Dilara yi yemeğe çağırmak isteğini Faruk ile paylaşınca Faruk da bu konuyu kahvalti masasında dile getirir ve ev ahalisi bu duruma karşı çıkar özellikle Fikret esma sultanın kendisine gösterdiği tepkiyi Faruk’a göstermemekle suçlar. Esma sultan da o yemekte olmayacağını söyler.

Faruk Begüm ile konuşmak için hastaneye gelir ve artık aralarında hiç bir şeyin olamayacağını yaşananların geride kaldığını Sureyya olmasa bile onunla bir şeyler yaşayamayacağını söyler. Begüm Faruk’a belli etmemeye çalışsa da ondan duydukları kendisini çok üzer az da olsa en azından küçük bir ümidi vardı onu kaybetti. Faruk aynı zamanda avukat Can beyi de ofise çağırarak ona Sureyya dan uzak durmasını söyler can bey de Süreyya ile aralarındaki ilişkinin çok uzun boyutlu olmayacağını söyleyerek kolay kolay vazgeçmeyecegini belli eder.

istanbullu gelin 10 kasım resmi 4

Adem Dilara dan özür dilemek için müzik okuluna gelir ve Dilara Ademe Sureyyanın akşam yemeği için konağa davet ettiğini söyleyince adem önce kendine sormadan bu teklifi kabul ettiği için Dilara ya kızar ancak sonra kabul eder. Esma sultan Garip bey ile akşam yemeği için istanbula gelir önce güzel bir alışveriş yaparak o yemekte güzel ve genç görünmek ister. Adem ve Dilara akşam yemeği için konağa gelirler ancak adem ve Fikret in ciddiyetsiz imalı tavırları ve gülüşmeleri yemeğe damga vurur. Yemek çok gergin bir şekilde geçer en son Murat Ademin üzerine saldırır ve Dilara ve Adem masayı terk eder. bu olaya en çok üzülenler ise Dilara ve Süreyya olur. Süreyya bu olaydan dolayı Murat’a sitemde bulunur ancak bu durum Sureyyanin Muratla da aralarının açılmasına neden olur.

İstanbullu Gelin 24. Bölüm Fragmanı

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu