İstanbullu Gelin

İstanbullu Gelin 27 Ekim Cuma Fragmanı 22. Bölüm Özeti

İstanbullu Gelin 27 Ekim 2017 Cuma günü ekranlara gelecek olan bölümünde Süreyya’nın boşanmaktan vaz geçti ve Faruk ile barışması en çok Esma sultan ve Begüm’ü üzecektir.

İstanbullu Gelin’in 27 Ekim Cuma günü ekranlara gelecek olan bölümünde neler yaşanacağı ile ilgili tüyolar haberimizin devamında…

istanbullu gelin resmi 4

Istanbullu Gelin 27 Ekim Özeti

ancak bu durum Esma sultanı yıkamayacak ve Faruk ile Süreyya’nin arasını açmak için ve Faruk ü begümle yakınlastirmak için elinden geleni yapacak Süreyya tekrar konağa dönecek ama hiç bir eskisi gibi olamayacak
ayrıca Osman’ın garip beyin kızı ile olan ilişkisi de Esma sultanın çok sinirlenmesine sebep olacaktır. 
Olayların çıkış noktası olan geçtiğimiz bölümde neler yaşanmıştı haberimizin devamında…

istanbullu gelin resmi 1

Geçtiğimiz bölümde yaşanan olaylara bir göz atacak olursak : Süreyya Faruk’un boşanmayı kabul etmesini kabullenemez ve çok üzülür. Faruk ve Begüm Emir’e Faruk’un onun babası olduğu gerçeğini söylemeye karar verir. Bu gerçeği öğrenen Emir büyük tepki gösterir. Süreyya’nin yanına gitmek istediğini söyler ancak onun yanına gidemeyeceklerini söyleyince eve geri dönerler.

Dilara Ademin balayini iptal etmesine ve bu durumu da annesinden öğrenmesine çok üzülür ve tepki gösterir. Hem Ademle hem de annesiyle arası hiç de iyi gitmez. Sureyyanin düğünde şarkı söylerkenki videosu büyük beğeni alır ve avukat kendi sahne aldığı mekandan Süreyya ya iş teklifini getirir. Süreyya teyzesi ile birlikte istanbula dönmeye karar verir. Emir Sureyyanin okuluna gelerek Faruk ün babası olduğunu öğrendiğini söyleyerek ona sarılıp ağlar. Süreyya da ona karşı nasıl davranacagini bilmez bir halde ona sarılır.

istanbullu gelin resmi 2

Faruk ve Begüm pedegogdan yardım istemek için bir araya gelirler ve Emirin evden kaçtığını öğrenince panik olurlar tam bu esnada Süreyya Faruku arar ve Emirin yanında olduğunu almak için yalnız gelmesini ister. Emir Faruk ün neden önce öğrendiği halde babası olduğunu söylemediğine çok üzülür ve Süreyya ile dertleşir ve bu konuda ona sorular yöneltir. Ayni durumdan dertli olan Süreyya bu sorular karşısında ne cevap vereceğini bilemez. İpek ve annesi teyzesi olan Ademin annesi Reyhan hanıma giderler.

Faruk Emiri almak için Sureyyanin okuluna gelir ve onunla konuşur ve kendisini affettirir . Faruk daha sonra Süreyya ile konuşmak ister yalnız Sureyya Faruk ün kendisi için verdiği çeki ona geri verir ve amacının para değil onun canını yakmak olduğunu söyler.

istanbullu gelin resmi 3

Adem başındaki problemi şoför problemini çözmek için uğraşırken Fikret ile konuşur. Annesi Emire kızarken Faruk akşam evde yemek yemeyi teklif eder. Emir az da olsa yumuşamıştır. Faruk ile birbirlerine sarılırlar.

Faruk akşam eve gelmek üzere çıktığında annesi oğlu ile konuşmak istediğinde Emir Sureyyanin zaman ver dediğini dediğini söyler ve anne oğul sarılırlar. Süreyya ise İstanbul’a yalnız gitmeye karar verir. Akif telefonda Sureyyanin düğünde söylediği şarkıyı izlerken Faruk görür ve Cana karşı kullanabileceği bilgi olup olmadığını sorunca Akif ona şaşırtıcı bilgi verir. Evde hizmetliler Sureyyayi överek videoyu izlerken Esma gelir herkese Sureyyanin adını anmamasını söyler. Garip Beyin kızı da babası ile Bursaya gitmek ister. İstanbula giden Sureyya ev arar. Garip ise Esmanın yanına gider.

Garip Esmanın onun küçük gören davranışlarını hiç de unutmamıştır. Herkesin randevusu olunca başbaşa kalan ikili arasında birbirlerini inceleme konusunda imalı konuşmalar geçer.  Bu arada Osman ve Garipin kızı buluşur. Ikili oldukça mutludur. Akşam yemeği için Faruk gelir ve hediye verirken Emirin Faruk amca demesine üzülse de konuşuyor olmasına sevinir. Garip mahkeme kararı ile mezarın açılacağını söylemek için geldiğini söyler. Esma kötü olduğunu görmek için mi geldiğini sorar. Aciz olduğunu görmek için geldiği konusunda kırıcı sözler etse de Garip destek için geldiğini olaya farklı baktığını söyler.

istanbullu gelin resmi 6

avukat can bey Süreyya yi ya nafaka alması ya da kendisi ile birlikte sahne alması konusunda ikna etmeye çalışır ve Süreyya onunla birlikte sahne alma teklifini kabul eder.esma sultan ve garip beyin karşılıklı birbirini suçlaması tartışmaya dönüşür eve gelen osman onları tartışırken görünce şaşırıravukat can bey Süreyya yi ya nafaka alması ya da kendisi ile birlikte sahne alması konusunda ikna etmeye çalışır ve Süreyya onunla birlikte sahne alma teklifini kabul eder.avukat can bey Süreyya yi ya nafaka alması ya da kendisi ile birlikte sahne alması konusunda ikna etmeye çalışır ve Süreyya onunla birlikte sahne alma teklifini kabul eder.

istanbullu gelin resmi 7

esma sultan ve garip beyin karşılıklı birbirini suçlaması tartışmaya dönüşür eve gelen osman onları tartışırken görünce şaşırıravukat can bey Süreyya yi ya nafaka alması ya da kendisi ile birlikte sahne alması konusunda ikna etmeye çalışır ve Süreyya onunla birlikte sahne alma teklifini kabul eder.

Faruk ün akşam yemeğine begume gelmesi emir ile aralarındaki buzları erittigi gibi begüm ün Faruk a biraz daha yakınlaşması için fırsat da olmuştur.Faruk Süreyya nin yüzüklerini sarrafa iade etmesi için görevlendirir ve artık bu hikayenin sonuna geldiğini ve yüzüklerin kendisinde kaldıkça acı verdiğini söyler.

Süreyya ise İstanbulda bir ev kiralar ve teyzesine eşyaları toplamasını söyler. mahkeme günü de arkadaşının arabası ile geleceğini söyler. garip beyin kızı burcu da babasını almak için boranlarin evine gelir ve orda osman ile karşılaşır babası onu esma sultan ve Osman ile tanistirinca ikisi de önceden tanıştığını söylemeyip yeni tanışıyormuş gibi davranırlar ve ikisi de gerçekte kim olduklarını öğrenince şaşırırlar. 

Burcu ve Osman ailelerin arasındaki gerginlikten etkilenmemek ve ailelerinin haberi olmadan görüşmek kararı alırlar. esma sultan doğum günü nun kutlanması planlarını yapar ve begüm ü de doğum için davet eder. Süreyya araba ile gelirken yolda bir kaza geçirir. Boşanma kararından vazgeçmesine neden olur.

İstanbullu Gelin 27 Ekim Fragmanı

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu