İstanbullu Gelin

İstanbullu Gelin 3 Kasım Fragmanı 23. Bölüm Özeti

Star Tv’nin Cuma günleri güne damga vuran dizisi İstanbullu Gelin yine bomba bir bölümle ekranlara gelmeye hazırlanıyor. İşte sizler için İstanbullu Gelin’in 3 Kasım’da yayınlanacak olan 23. bölümünde neler yaşanacağı, bölüme ait fragman haberimizin devamında…

istanbullu gelin 3 kasım resmi 6

İstanbullu Gelin 23. Bölüm Özeti

İstanbullu Gelin’in 23. bölümünde Esma sultanın kendini iyi hissetmediğinde kendini Garip beyin evinde bulması ilerleyen zamanlarda küllenen bu aşkın tekrar alevleneceğini gösteriyor. Süreyya ve Faruk tekrar birlikte oldukları için kısa bir sure mutlu olacaklar ancak Esma sultan faktörü Süreyya ve Faruk’a huzur vermeyecek. Ayrıca Faruk’un Emir ile ilgilenmesi Sureyya’nın biraz kıskançlık yapmasına sebep olacak gibi gözüküyor. Begüm de geri durmayacak ve Emir’i bahane edip sürekli Faruk ile görüşmek için bahaneler yaratacak bütün bunları Sureyyanin zor günler geçireceğini gösteriyor. Adem ve Dilara arasındaki sorunlar Ademin annesinden dolayı daha da artacak. Adem mezarın açılması konusunda Boranların huzurunu kaçıracak hamleler yapacak. Bütün bu yaşanacakların çıkış noktası olan geçtiğimiz bölümde neler yaşanmıştı haberimizin devamında…

istanbullu gelin 3 kasım resmi 1

Geçtiğimiz bölümde yaşananlara bakacak olursak : Sureyya ve Faruk’un boşanmaktan vazgeçip tekrar barışması Esma sultanın doğum günü partisine bomba gibi düşer. Esma sultan ve Begüm’ün mutluluğu kursağında kalır. Esma hanım Sureyya ve Faruk’a hiç bir şey söylemeden partiyi terk eder. Esma sultanın arkasından Begüm de partiden üzgün bir şekilde ayrılır. Faruk Esma sultan ile konuşur ve kendisini anlamasını ister ancak Esma sultan her zamanki gibi Süreyya’yı suçlar ve tekrar Sureyya ile birlikte olduğu için de Faruk’a sitemde bulunur. Murat Osman Fikret Sureyya’nın tekrar boşanmaktan vazgeçip tekrar konağa dönmesine çok sevinirler . Sureyya’nın teyzesi ve Dilara da bu mutlu habere çok şaşırır ve çok mutlu olurlar.

istanbullu gelin 3 kasım resmi 2

İpek ve Fikret Faruk ve Sureyya’nın eski odalarını boşaltıp boşaltmama konusunda tartışırlar. İpek Fikret’i her konuda abisinin gölgesinde kaldığını söyleyerek Fikret’in canını sıkar. Avukat Garip bey ve Adem Boranları güç durumda bırakmak için mezarın açılacağı günü yerel basına haber vermek gibi planlar yaparlar . Olanlardan habersiz olan Akif Esma sultana doğum günü hediyesini vermek için konağa gelince olan biteni Murat’tan öğrenir ve o da çok mutlu olur.

istanbullu gelin 3 kasım resmi 7

Murat Bade’ye ders vermek için gelen zengin çocuktan Bade’yi kıskanır ve bu rahatsızlığını abisi Osman ile paylaşır. Garip beyin kızı Burcu Osman’a bir kart gönderir. Tüm aile akşam yemeği için bir araya gelir ancak Esma sultan yemeğe gelmez. Adem de Süreyya ve Faruk’un barıştığını Dilara’dan öğrenir ve çok şaşırır ve buna canı sıkılır. Dilara Adem ile ev aradıklarını söyleyince Ademin annesi Reyhan hanım bu habere çok üzülür annesinin üzüldüğünü gören Adem de Dilara’ya patlar.

istanbullu gelin 3 kasım resmi 3

Esma sultanın Sureyya’ya olan tavrı Sureyya’nin canını sıkar onunla konuşmak için Esma sultanın odasına gelir ancak Esma sultan onu odasından kovar. Sureyya Esma sultana bu oyunun onun kurguladığı gibi olmayacağını ve kendisine düşman olmamasını söyler ancak Esma sultan da onu oğlunu sevmediğini çünkü onu terk edip gittiğini söyler ve en kısa sürede onun tekrar gideceğini ve hiç kimsenin eskisi gibi olmadığını hatta Faruk ün bile aynı olmadığını önceliklerinin değiştiğini iddia eder.

istanbullu gelin 3 kasım resmi 4

Bu konuşmadan sonra Süreyya’yı teselli edip moral veren her zaman ki gibi Osman olur. Faruk konusunda umduğunu bulamayan Begüm ise kendini toparlayamaz ve büyük hayal kırıklığı yaşar. Adem annesi gök gürültüsünden korktuğu için o gece annesiyle birlikte yatar Ademin annesi ile birlikte yattığını gören Dilara ise çok üzülür. Esma sultan geçen ömrünün kim için geçirdiğinin muhasebesini yaparak yalnız başına gece yürüyüşü yapar ve eve dönmez . Sabah Esma sultanın evde olmadığını fark eden konaktakiler büyük panik yaşar ancak Esma sultan sabah Garip beyin yanına gider. Kendisine gönderdiği doğum günü hediyesi için ona teşekkür eder. Geçmişten kalanlarla vedalaşmak için geldiğini söyleyip yıllar önce onun kendisine verdiği maket atı ona geri verir ve yarın akşam yemeği için sözleşirler . Faruk akşam yemeği için Emire söz verdiğini soyleyerek bunun için Sureyya’dan özür diler. Süreyya da Emir konusunda rahat olabileceğini söyler. Esma sultan artık kaybettiği yılları değerlendirme kararını alır . Esma sultan Begüm ile konuşmak için hastaneye gelir ve Emiri bi süre konağa göndermemesini çünkü konakta ortamın biraz gergin olduğunu söyler ancak bunu Faruk’u Sureyya’dan uzaklaştırmak Begüm’e yakınlaştırmak için yapar Begüm de bu fikri kabul eder. Sureyya romantik bir ortam hazırlayıp Akif ten Faruk’u oraya getirmesini ister. Faruk Süreyya’yı karşısında görünce çok sevinir ve Sureyya çıkardıkları yüzükleri tekrar takması için Faruk’a vererek bi daha ayrılmamak için sözleşirler.
Esma sultan akşam yemeği için Begüme gidileceğini evdekilere bildirir. Süreyya da Can beye teşekkür etmek için onunla görüşür. Can bey onunla birlikte sahne alacağı olayını hatırlatır Sureyya ise ancak 1 haftalık sahne alabileceğini söyler. Esma sultan ev ahalisini alıp yemek için Begümlere gider zaten Faruk Emir ile görüşmek için orda olacaktır. Konağa gelen Süreyya herkesin akşam yemeği için Begümlerde olduğunu duyunca çok üzülür.

İstanbullu Gelin 23. Bölüm Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu