İstanbullu Gelin 30. Bölüm Özeti 22 Aralık Fragmanı

Aslı Enver ve Özcan Denizin başrollerini paylaştığı İstanbullu Gelin 30. bölüm özet ve fragmanı haberimizin devamında…

İstanbullu Gelin 30. Bölüm Detaylı Özeti

İstanbullu Gelin 22 Aralıkta ekranlara gelecek olan 30. Bölümde ; Faruk, Süreyya’ya deli gibi aşık olduğunu söylerken Esma Sultan sabahın erken saatlerinde piyano başına oturunca ev ahalisi ne oluyor diye bakakalırlar ve Esma Sultan’ın haline gülerler. Garip Bey ve Esma Sultan oldukça keyifli iken Can Bey, Süreyya’nın tokasının bulunması ile şaşırır. Tanıştıracağı kişinin Süreyya olduğunu anlaşılınca Can Süreyya için mi buraya geldin sorusu ile karşı karşıya kalır. Burcu ve Osman arasındaki mesele uzun soluklu olmayacak gibi gözükmektedir çünkü Osman’ın aklında ve kalbinde hala Süreyya vardır. Osman in burcu dan ayrılmasına en çok Esma sultan üzülecek ve onları tekrar bir araya getirmek için elinden geleni yapacaktır. ipek ve Fikret arasındaki uzaklaşma gittikçe dozunu arttıracak ve Fikret ise ipek ile eskisi gibi mutlu olamadığını anlayacak. ipek ise Fikret in eskisi gibi kendine aşık olmadığını anlayacak. Akif ve sanem hanım arasındaki yakınlaşması Esma sultan öğrenecek ve bu duruma da el atıp engel olmaya çalışacak . begüm ise can beyi emirle tanıştıracak ama bu durum Faruk ün hiç hoşuna gitmeyecek. adem ise Fikret ve Esra arasındaki yakınlaşmayı hissederek bunu gelecekte bir koz olarak kullanacaktır.

İstanbullu gelin 30. Bölümde Neler Olacağını anlayabilmek adına bu hafta neler yaşandı kısaca bahsetmek gerekirse, Faruk ün Emir’in gezisine begüm ile gitmesi ve Faruk un bunu Süreyya ya söylememesi onu çok üzer ve bir kez daha Faruk’a karşı güveni sarılır. Süreyya can bey ile Faruk ile ilgili ne sorununun olduğunu öğrenmek için görüşmek ister. Ancak görüşmenin sonunda Can bey Süreyya’yı, Faruk’a karşı doldurmuştur. İpek ise hem annesine hem de Esma sultana Fikret in kendisine olan ilgisizliğinden yakınır. onların da tavsiyesi ile Fikret ile birlikte dışarı çıkmaya karar verirler. Esma Sultana ise içinde kendisi ve garip beyin olduğu eski bir resminin olduğu bir kutu gelir ve resmin arkasında garip bey aynı mekanda görüşmek istemektedir.

Bu mekan her ikisi için önemli mekandır çünkü garip bey eskiden Esma sultana burada evlenme teklifi yapmıştır. Esma Sultan ise oraya gitmemek için o gün eve başka birini davet eder ve oraya gitmekten korkar. Süreyya ise daha fazla dayanamayarak kampa Faruk’ların yanına gider . Süreyya onları gayet mutlu ve eğlenceli bir şekilde bulur. Faruk onu karşında görünce çok şaşırır ve açıklamaya çalışır ve en sonunda can beyin onların hayatına girmesini kıskandığını itiraf eder. Kampta Faruk ile tartışan Süreyya valizini toplayıp teyzesinin yanına gider ve evdekilere bir kaç gün gelmeyeceğini söyler.

Faruk ise evi aradığında onun teyzesine gittiğini öğrenir. öte yandan adem psikiyatri gitmeye devam eder ve psikiyatrisi ona aslında annesinin çocukken kendisini üvey babasının şiddetinden yeterli derecede koruyamadığı gerçeğini göstermeye çalışır ancak adem bu gerçeği kabullenemez. Fikret ve ipek günler sonra ilk defa baş başa yemeğe çıkarlar Fikret in sekreteri Esra ise arkadaşının doğum günü için aynı mekana gelir. ipek lavabo da annesi ile telefonda konuşurken Fikret in kendinden başkasını gözünü görmediğini kendisini asla bırakmayacağından falan bahseder ve Esra bu konuşmayı duyar ve çok üzülür.

sanem hanım ve Akif akşam yemeği için dışarı çıkacakları sırada Süreyya teyzesine gelir.ve teyzesini dışarı çıkmak için hazırlandığını görür ve şaşırır Akif her zaman ki gibi saklanır. Süreyya teyzesine Faruk ile ilgili olan biteni anlatır bir süre sonra Faruk Süreyya’yı almak için teyzenin kapsına dayanır. Süreyya’nın gönlünü almayı başarır. odada gizlenmiş bir şekilde onları dinleyen Akif ve sanem hanım daha fazla dayanamayıp Faruk ve Süreyya’nın karşısına çıkıp her şeyi anlatır.

bu haberi duyan Faruk ve Süreyya ne diyeceğini bilemez ve çok şaşırır. Esma Sultan ise Süreyya’nın habersiz bir şekilde evden gitmesine kızar ancak begüm ve Faruk un kampa birlikte gitmesine çok sevinir. ancak Süreyya ve Faruk un eve birlikte mutlu bir şekilde dönmesine çok şaşırır. Faruk ise Süreyya’yı eve bırakıp geri kampa döner. Esma Sultan ise Süreyya’yı Faruk ü oğlundan uzaklaştırmakla ve sürekli evi terk etmekle suçlar . diğer yandan ademin annesi ayrı bir eve taşınır taşınırken ona yardımcı olan Kız kardeşi Fevzi boran yazılı bir mektup bulur. ancak reyhan hanım bu mektupları onun görmesine izin vermez ve kaldırır mektup ta ise Fevzi boran in ademi nüfusuna almak istediği yer almaktadır. Esma Sultan Osman ve Süreyya’yı burcu hakkında konuşurken bulur ve hemen Süreyya yi odasına çağırarak Osman ile ilgilenmesini sert bir şekilde söyler.

Esma Sultan Süreyya’yı takip etmesi ve her adımından haberdar etmesi için bir adam tutar. Garip bey büyük bir hevesle Esma Sultanı davet ettiği yere gelir. adem Fikret ile görüşmek için şirkete gelir ve içeri girdiğinde Esra ve Fikret’i samimi bir şekilde görür. adem Fikret’i şirketin yönetim kuruluna girme planları konusunda sorguya çeker ve onu bu konuda suçlar. can bey Emir’e hediye almak için Süreyya dan fikir almak için onun müzik okuluna gelir Faruk ise onu orada görünce çılgına döner ve kavga ederler. Esma Sultan garip beyin davet ettiği yere gitmemek için çaba gösterir direnir ama en sonunda pes ederek gitmeye karar verir.

İstanbullu Gelin 30. Bölüm Fragmanı

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 16 Aralık 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın