İstanbullu Gelin

İstanbullu Gelin 39. Bölüm Fragmanı Ve Özeti

İstanbullu Gelin 38. Bölümü 2 Mart’ta Star TV ekranlarına gelecek. Murat Bade ile evlenecek mi? Faruk ile Süreyya eskisi gibi olabilecekler mi? Garip ile Esma Sultan arasına giren Sire hanım bu amacına ulaşabilecek mi? İpek Fikret boşanacak mı? Bakalım süreç nasıl işleyecek? Hadi özete ardından Fragmana geçelim.

İstanbullu Gelin 39. Bölüm Özeti

İstanbullu gelin 39. Bölüm (2 Mart Fragmanı) Özeti, tahmin :Emir’in bu zor günleri kolay atlatamayacak aynı zamanda da bu durumun Faruk ve Süreyya’nın hayatını da olumsuz etkileyecek gibi gözüküyor. ipeğin anne ve babasının Fikret e karşı gösterdiği tavır Fikret in kolay kolay ipekten boşanamayacağını gösterecektir. Esma sultan ve Süreyya’nın arası Esma sultanın Süreyya’nın peşine taktiği adam yüzünden bozulacak ve Esma sultan Süreyya’nın konaktan ayrılma isteğini duyacak ve buna bir anlam veremeyecek. Esma sultanı asıl şok edecek olan ise Murat’ın bade ile evlenmek istemesi olacaktır. Adem ise annesinin hapishaneye girmesinin sebebinin Faruk olduğunu öğrenmesi üzerine boş durmayıp intikam almak isteyecek hatta bu konuda çok ileri gidip onun canına kast edecek şeyler düzenleyecek. can bey de ondan geri kalmayacak ve begüm ün başına gelenlerden dolayı Boranlar’ı suçladığı için onun intikamını almaya çalışacaktır. ipek ise Fikret in boşanma isteğinin verdiği hırs ve kıskançlıkla Esra ya zarar verecektir. Süreyya’nın hamilelik haberi ise bütün olumsuzluklara rağmen nebze olsun mutluluk sebebi olacaktır. ancak bu durum Emir’in pek de hoşuna gitmeyecek.

İstanbullu gelin kapak resmi 3

Bu Hafta neler oldu? Olaylar nasıl bu hale geldi birazda ondan bahsedelim. Begüm ün ölümü herkesi büyük üzüntüye boğdu. annesinin ölümünü duyan Emir in yaşadığı acı ise daha büyüktü. İpek Burcu’ların evinde Fikret’in kendisini aldattığını ve kendisinden boşanmak istediğini söyleyince Esma sultan ve diğerleri apar topar eve gelir. Esma sultan ise orada böyle bir konuyu açtığı için ona kızar ve onu suçlar .Esma sultan ise Süreyya’yı ona örnek olarak gösterir ve bu durum ipeğin çok zoruna gider. eve gelen Fikret ise Osman dan özür diler ancak Esma sultan ise Fikret’e çok kızar ve bir kadın için karısını boşanmasına izin vermeyeceğini söyler ve tartışmaya başlarlar ve o esnada Faruk Süreyya ve Emir gelir. adem günler sonra eve gelir ve Dilara’nın evi terk ettiğini anlayınca sinir krizi geçirir. Soluğu Senem hanım in evinde olan Dilara’nın yanına alır. Ancak sinirli ve agresif tavırları orada da devam eder.  Dilara tekrar ona boşanmak istediğini söyler.

İstanbullu Gelin Dizi kapak Resmi 2

Akif Senem hanım ile görüşmek ister. Senem hanım Esma sultan in kolyesini niçin aldığını Akif e anlatı. Emir bütün üzüntüsünü ancak babası ile birlikte olunca hafifletir. İpek ise Süreyya ya Esma sultanın kendisini takip ettirdigini söyleyerek Esma sultana gelen resimleri gösterir. Akif Senem hanım ile konuşurken Faruk arar ve Begüm ün vefat ettiğini söyler. ertesi gün ise Begüm göz yaşları eşliğinde defnedilir. Faruk Begüm ün kendisine veda ettiği anları hatırlayıp üzülürken odaya Fikret gelir ve onu teselli eden ise Fikret olur. Faruk da ona boşanma konusunda aklını başına almasını söyleyerek tavsiyelerde bulunur. diğer kardeşler de odaya girer ve birbirlerine destek olurlar. Emir günlerdir balkonda öylece yalnız başına oturup kimseyle konuşmaz.

İstanbullu Gelin 38. Bölüm Resmi

Süreyya ise Faruk a artık yeni bir eve geçmek istediğini söyler. bu durum Faruk ü biraz şaşırtır ve bu konuda düşüneceğini söyler. siren hanım ve Burcu baş sağlığı için konağa gelir. ancak yine siren hanım in dengesiz tavırları dikkat çeker. ipeğin annesi ademin yanına giderek annesini hapishaneye boranlar in girdirdigini söyler. esmanin elinde reyhan hanima ait bir mrktup oldugunu ve esmanin reyhan hanimi tehdit ettigini ve Faruk un onu mektup sayesinde hapse gonderdigini soyler.ipeğin babası da Fikret in yanına gider ve boşanma konusunda onu uyarır ve kızının arkasında olduğunu söyler. adem şirkete gelir ve Faruk a yönetim kurulunda olma kararından vazgecmedigini ima eder ve şirkette kendisine bir oda ister. bu durum Faruk ün epeyce canını sıkar. Akif ise Senem hanım ı affettiğini söyleyerek onu çok mutlu eder. bade ise Murat’ın kendisine evlenme teklifi ettiğini söyler. Nurgül hanım bunu duyunca badeye çok kızar ve onun Murat’tan uzak durmasını ister.

 

2 Mart İstanbullu Gelin 39. Bölüm Özeti

Bölüm Özetine devam ediyoruz. Adem psikiyatrise gittiğinde üvey babasını kendisinin öldürdüğünü itiraf eder. siren hanım Osman’ın evine gelir.  Orada olan Burcu ile konuşarak ondan kendisine tam bir annelik yapamadığı için özür diler ve takılamayan yüzüklerini takar. can bey büyük bir telaşla ademin evine gelir ve Boran’lari bitirme planlarının hazır olduğunu söyler. Esma sultan ise tüm aileyi sabah kahvaltısında birlikte görmek istediğini söyler. Esma sultan konuşmaya başlayınca Süreyya masayı terk eder. Esma sultan ise aile olarak zor günler geçirdiklerini ve bunu aile gücüyle aşacaklarını söyler. Esma sultanın sözü bitince murat bade ile evlenme kararı aldıklarını söyler ve bu söz masada soğuk rüzgarların esmesine sebep olur. Esma sultan bu durumun kendisini cezalandırmak için yapılmış bir şey olduğunu söyler ve aralarında uçurum olduğunu söyler. masadaki herkes bu duruma karşı çıkar. Süreyya ise oda da bayılır ve onu apar topar hastaneye götürürler. ve mutlu bir haberle karşılaşırlar. Süreyya hamiledir.

İstanbullu Gelin Esma Sultan
Garip bey Siren’e, Esma sultan ile birlikte olduğunu söyler ve onunla aynı evde kalmasının uygun olmayacağını söyler. siren ise duyduklarına inanmak istemez ve üzülür. Esma sultan Süreyya ile görüşmek için odasına çağırır ancak Süreyya, gelemeyeceğini söyler. emir uykudan uyanınca rüyasında annesini gördüğü için yanındaki Süreyya ya çok kızar ve onu istemediğini söyler. bu duruma çok üzülen Süreyya ise odayı terk eder. onu gören Esma sultan bu tepkisinin sebebini sorar. Süreyya ise peşine taktiği adamı söyleyerek bu evden ayrılacağını da söyler. Faruk da bütün bunları duyunca annesine çok kızar ve tepki gösterir.

İstanbullu Gelin 2 Mart Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

  1. İPEK sinir bozmaya devam ettirilmesin, lütfen yeter ya, anladık elti gemisi yürümezi oynatmayın, vali kızı yırtık olup herkesi köpek gibi ıssırsın diye saldınız ortaya dizi çin çin mahallesine döndü,sanatı elinizle sildiriyorsunuz, dahası fikreti neden bu kadar kini hırçı avaz avaz bağartarak oynatıyorsunuz artık seyrin tadı kaçtı, dahası var ama size güç yetmez para için saçma çekimleri bırakın kalite elden çıktı, çıkarın bu ipeği yeter kadının orda yemediği bok kalmadı. yarısı yaşandıysa yarısı ekleme senaryo, millet enayi değil, BUNLARI YAŞAYAN GERÇEKTEN ÜLKÜ ÜST HANIM SA LÜTFEN DOĞRU DÜRÜST ANLATSIN sizde adam gibi yönetin, bağartılardan bıktık, sakinlik yok, noluyo orda, ADEM DE CELLAT OLDU. YETEEEEER…

  2. DEFNE SAMYELİ OYUN MU OYNUYO, MANKENLİK TEKLİFİ Mİ BEKLİYO, NE O, MİLLET HİÇ BACAK GÖRMEMİŞ Mİ, AYIP YA, İYİ YAPTIK DEMEYİN, ÇEKİMDE KADINLARI NASIL DEGERLENDİRİYORSUNUZ ÇIKIYOR ORTAYA, YAVAAAAŞ, HIZLANIRSAN YOLDA KALIRSIN DUYDUN MUUUU……

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu